depilacja nitką coraz bardziej popularna
Depilacja nitką – sposób depilacji twarzy i regulacji brwi
18 maja 2017
płaski brzuch na lato_codziennik kosmetyczny
Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? 5 skutecznych metod
22 maja 2017

Zastosowanie plazmy w niechirurgicznym liftingu oka

codziennik kosmetyczny - plazma a lifting oka
Z biegiem czasu niestety nasza skóra może wyglądać coraz mniej atrakcyjnie. Skóra staje się wiotka i mało elastyczna, na czole zauważamy obecność poprzecznych zmarszczek, a między brwiami tworzy się tzw „lwia zmarszczka”. Oczy – obszar twarzy, który w dużej mierze decyduje o naszej atrakcyjności nabierają smutnego wyglądu. Nadmiar skóry wokół nich powoduje opadanie powieki, wokół oczu pojawiają się zmarszczki. Obecnie medycyna estetyczna oferuje wiele metod korekcji tych zmian i polegają one między innymi na zastosowaniu mezoterapii, laseranici liftingujących, czy też zabiegu chirurgicznego. Innowacyjną techniką usuwania problemów starzejącej się skóry oraz innych defektów skórnych jest zastosowanie plazmy.
Technologią najnowszej generacji w dziedzinie medycyny estetycznej jest urządzenie Plasma Lift. Urządzenie to generuje wiązkę plazmy, dzięki jonizacji gazów obecnych w powietrzu, których cząstki oddziałują między sobą według zasady oddziaływań elektromagnetycznych. Plazma wytwarza się pomiędzy skórą pacjenta a końcówką urządzenia dzięki łukowi elektrycznemu, który zdolny jest do obkurczania skóry w miejscu działania. Łuk elektryczny to nic innego jak wyładowanie elektryczne zachodzące na skutek zetknięcia tych powierzchni. Zachodzi proces sublimacji skóry , a pod wpływem emitowanej plazmy, włókna kolagenowe oraz włókna elastynowe są stymulowane do odbudowy. Efektem tego procesu jest uniesienie skóry powiek i redukcja zmarszczek. Plazma działa w obszarach zewnętrznych warstw skóry, co stwarza bezpieczeństwo stosowania urządzenia. Wiązka plazmy jest generowana bez wywoływania przepływu prądu przez ciało człowieka. Dlatego też zabieg może być bezpiecznie stosowany w obrębie oka bez niebezpieczeństwa uszkodzenia nerwu wzrokowego. Zabieg przeprowadzony przy użyciu Plasma lift nie wywołuje przekrwawienia oraz nie powoduje martwicy tkanek, dzięki czemu pacjenci mogą bez problemu wykonywać codzienne czynności po zabiegu. Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu, jest zatem bezbolesny. Pasma Lift jest urządzeniem produkcji niemieckiej.
To co cechuje ten wspaniały produkt to przede wszystkim wielozadaniowość. Już po pierwszym zabiegu efekty widoczne są w 70% w porównaniu ze stanem wyjściowym pacjentki. Maksymalnie wykonywane są 3 zabiegi. Nie ma tu też długiego czasu rekonwalescencji, pacjent bardzo szybko dochodzi do siebie. Lifting oczu po zabiegu pozostaje na kilka lat” – tłumaczy Karolina Gałajda, mgr kosmetologii i szkoleniowiec w firmie Cosmed24 podczas 35. Międzynarodowego Kongresu i Targów Kosmetologicznych LNE
Po zabiegu przez kilka dni pozostaje obrzęk, który jednak nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Efekty spłycenia zmarszczek są widoczne od razu.
Urządzenie Plasma Lift zalecane jest w następujących obszarach zabiegowych:
 
 • Ujędrnienie skóry dolnych części twarzy
 • Likwidacja opadających powiek
 • Zmarszczki na czole
 • Zmarszczki palacza
 • Tzw „lwia zmarszczka”
 • Blizny
 • Rozstępy
 • Ujędrnienie skóry szyi
 • Zmarszczki w okolicy skóry uszu
 • Brodawki łojotokowe i wirusowe
 • Włókniaki
 • Prosaki
 • Przebarwienia posłoneczne
 
Zaletą urządzenia jest to, iż efekty pozabiegowe widoczne są od razu. Zabieg jest w zupełności bezpieczny, a czas gojenia skóry po nim jest bardzo krótki. Ponadto, urządzenie Plasma Lift jest bezpieczne i proste w obsłudze, urządzenie jest niewielkie, mobilne i przenośne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]