delipacja laserowa strefy bikini_Codziennik Kosmetyczny
Laseroterapia miejsc intymnych – czy może szkodzić narządom rodnym?
24 lipca 2017
zawód kosmetologa wymaga umiejętności słuchania_Codziennik Kosmetyczny
Zawód: Kosmetolog, cz. 2 [umiejętność słuchania]
28 lipca 2017

ESSE Organic podbija świat probiotycznymi kosmetykami

kosmetyki probiotyczne_CodziennikKosmetyczny
Esse Probiotic Skincare powstało w 2002 r. w Południowej Afryce i właśnie wchodzi do Polski. Kosmeceutyki Esse są certyfikowane organicznie, wegańsko oraz wspierają sprawiedliwy handel.
Skóra jest ekosystemem, mieszaniną ludzkich komórek i mikrobów. Firma Esse opracowała produkty, które zapewniają optymalną równowagę mikrobów, aby spowolnić proces starzenia. Badania naukowe pokazują, że żywe probiotyki stosowane miejscowo wykazują skuteczność: w leczeniu trądziku, przy cerach zestresowanych i pozbawionych energii i blasku oraz mają działanie anty-starzeniowe.

Kosmeceutyki Esse zawierają ekstrakty i wyciągi z roślin afrykańskich takich jak: Rooibosa, Baobab, Maruli, Kigelii, Aloe Vera, Kalahari, Palmarosy, Yangu, Manketti, Rosa Geranium, olej jojoba, nasiona winogron, kminek, mięta, lawenda i rozmaryn. Rośliny te rosną tylko i wyłącznie na farmach ekologicznych. W swoim składzie zawierają ekstrakty probiotyczne, które aktywnie kształtują populację drobnoustrojów na skórze.
Marka Esse w ciągu roku od uruchomienia probiotycznej surowicy, zawierającej 1 miliard probiotycznych mikrobów na mililitr, stała się wiodącą probiotyczną linią pielęgnacyjną na świecie.

Światowa Organizacja Zdrowia definiuje probiotyk jako żywe mikroby, które są przyjazne i korzystne dla zdrowia. Ekstrakty probiotyków były szeroko stosowane w produktach do pielęgnacji skóry, ale "święty graal" zawierający żywe probiotyki okazał się nieuchwytny. To dlatego, że tradycyjne produkty zawierają konserwanty, a one zabijają mikroby. Firma Esse zastosowała innowacyjne techniki produkcji, opakowania szklane bez napowietrzania oraz bezzapachową formułę, aby uruchomić pierwszą żywą probiotyczną surowicę na świecie i „podbić” nią w świat. Probiotyczne mikroby są kapsułkowane i zawieszone w bazie olejowej. Gdy stykają się z wodą na powierzchni skóry, tworzą kolonie dobrych mikrobów.

Skuteczność miejscowych probiotyków to gorący temat w nauce. Badania w Niemczech wykazały, że nowa surowica z Esse (Probiotic Serum) ma zdolność poprawiania jędrności skóry średnio o 16% w ciągu 28 dni, przy czym u 100% z 20 badanych osób wykazano widoczną poprawę stanu skóry. To otwiera nową drogę do badań przeciw starzeniu się oraz jest wsparciem dla skór problematycznych/trądzikowych.

Twórca marki, Trevor Steyn, kładzie nacisk na wpływ probiotyków:
Techniki sekwencjonowania genetycznego umożliwiły nam oglądanie skóry przez nowy obiektyw. Jasne jest, że skóra jest ekologią, skomplikowaną interakcją pomiędzy ludzkimi komórkami i mikrobami. Optymalizowanie zdrowia skóry bez uwzględnienia drobnoustrojów jest czymś archaicznym. Uwzględniamy mikrobiologię skóry, w każdym tworzonym przez nas produkcie.
Esse koncentruje się na sektorze SPA. Firma przez 15 lat swojego funkcjonowania zyskała reputację jednej z najbardziej etycznych marek na rynku.
Jeśli skóra jest ekosystemem, to lepiej jej nie zanieczyszczać - mówi założyciel.
Probiotyczny trend rozszerza się z opieki zdrowotnej na pielęgnację skóry. Pielęgnacja i produkty Esse budzą coraz większe zainteresowanie zarówno wśród gabinetów kosmetycznych, salonów spa, klinik dermatologicznych oraz wśród osób ceniących kosmetyki naturalne, organiczne, wegańskie.

Jeżeli chcecie na bieżąco obserwować tą markę, zachęcamy do polubienia fan page firmy Esse Organic Poland https://www.facebook.com/esseorganic.poland/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.

FreshMail.pl