jak pozbyć się cellulitu_codziennik kosmetyczny
Szczotkowanie ciała – skuteczny sposób na cellulit
7 sierpnia 2017
jak pielęgnować paznokcie_Codziennik Kosmetyczny
Jak prawidłowo pielęgnować paznokcie?
11 sierpnia 2017

Potencja radiofrekwencji w modelowaniu sylwetki urządzeniem Alma Accent XL

radiofrekwencja_zwalczanie cellulitu_codziennik Kosmetyczny
Pomimo zdrowego trybu życia, obejmującego zarówno prawidłowo dostosowaną dietę, jak i aktywność fizyczną, często pojawia się problem uciążliwego obszaru ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej lub utrata jędrności i wiotkość skóry. Kiedy zdrowy jadłospis i wysiłek fizyczny wciąż nie przynoszą satysfakcjonujących efektów, do kompleksowej pielęgnacji ciała można włączyć zabiegi z zakresu kosmetologii.
Najczęściej interesującymi zabiegami dla pacjentów są te, które przynoszą maksimum efektów przy najniższej ilości skutków ubocznych i działań niepożądanych. Modelująco -wyszczuplającą pozycją wartą uwagi jest zabieg z zastosowaniem prądu o częstotliwości fali radiowej. Jednym z urządzeń oferujących nam tego typu terapię jest Accent XL producenta sprzętu medycznego Alma Lasers.

Urządzenie Accent XL

Urządzenie Accent XL wykorzystuje promieniowanie elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości, pozwalające na termolifting oraz remodeling wybranych obszarów ciała. Stanowi jedną z propozycji niechirurgicznego modelowania sylwetki. Wyposażone jest między innymi w głowicę Unipolar i Uniform.
Głowica Unipolar umożliwia reshaping, którego celem jest intensywne oddziaływanie na głębszych warstwach skóry, pozwala na odbudowanie włókien kolagenowych, tym samym poprawiając elastyczność i napięcie skóry.
Z kolei głowica Uniform, wykorzystując energię radiofrekwencyjną wraz z obrotowym pierścień masującym, jest najczęściej polecana w zabiegach mających na celu redukcję objętości tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz regenerację skóry na dużym obszarze ciała.
Cel zabiegu:
  • redukcja cellulitu
  • ujędrnienie piersi
  • ujędrnienie pośladków
  • modelowanie sylwetki
  • redukcja obrzęków

Mechanizm działania

Emitowane w głąb skóry promieniowanie elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości wywołuje rotację w cząsteczkach wody, ostatecznie produkując ciepło, które jest rozpraszane do sąsiednich tkanek. Ciepło jednocześnie wpływa na obkurczenie tkanki łącznej i usprawniony przepływ krwi przez tkanki, a w konsekwencji prowadzi do ich biorewitalizacji. Pobudzony zostaje również metabolizm tkanki docelowej oraz układ limfatyczny, korzystnie wpływając na zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej. Termoterapia z wykorzystaniem radiofrekwencji poprawia również znacznie napięcie skóry. Dodatkową zaletą, zauważalną podczas wykonywanych sesji, jest redukcja bólu i odprężenie mięśni.

Efekty termoterapii z zastosowaniem radiofrekwencji mogą być zauważalne już po pierwszym zabiegu, natomiast cały proces dzieli się na etapy.
W pierwszym etapie początkowo zauważalna jest poprawa elastyczności i napięcia skóry, wynika to z wpływu podwyższonej temperatury na rozerwanie wiązań krzyżowych, które odpowiadają za utrzymanie splecionych łańcuchów kolagenu w układzie helisy. W ten sposób dochodzi do częściowego uszkodzenia struktury kolagenu, a jego helisa zostaje rozwinięta. Jednocześnie dochodzi do skrócenia i pogrubienia włókien kolagenowych, ostatecznie przynosząc efekt liftingu skóry. Efekty zauważalne są nawet po pierwszym zabiegu.
Drugi etap obejmuje aktywność enzymów odpowiadających za trawienie uszkodzonego kolagenu oraz produktów rozpadu, które pobudzają fibroblasty do syntezy nowych włókien kolagenowych. Jest to proces długofalowy i sprzyja odmłodzeniu skóry.

Jak wygląda procedura zabiegu?

Wykonanie zabiegu poprzedza wypełnienie ankiety i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Przed zabiegiem warto pamiętać o nawodnieniu organizmu oraz zadbać o to, by skóra nie była podrażniona. Procedura z zastosowaniem głowicy Uniform i Unipolar obejmuje dobór odpowiednich parametrów zabiegowych do wybranego obszaru ciała. Głowice zazwyczaj są prowadzone na danym obszarze ciała energicznym ruchem. Podczas zabiegu wybrany obszar ciała osiąga 40-44 st. C i na tym poziomie temperatura zostaje utrzymana przez 60-90 sekund. Czas trwania zabiegu może wynosić od 30 do 60 minut na jednej partii.

Czy zabieg jest bolesny?

Kwestia odczuć bólowych jest subiektywna. Natomiast w większości przypadków zabieg jest określony jako przyjemny. Dyskomfort występuje rzadko i w niewielkim nasileniu.

Ile jest potrzebnych zabiegów?

Najlepsze rezultaty są osiągane podczas sesji składających się z 4-6 zabiegów, w odstępach 2 tygodniowych. Ilość powtórzeń jest jednak kwestią indywidualną, zależną od wybranej partii ciała i stopnia cellulitu, który jest wstępnie oceniony podczas pierwszej wizyty.

Zalecenia pozabiegowe

Po wykonanym zabiegu należy pamiętać o systematycznym spożywaniu wody w celu nawadnienia organizmu. Należy wykluczyć w trakcie termoterapii nadmierny wysiłek fizyczny, saunę, solarium i gorące kąpiele. W ciągu 3 dni od zabiegu zaleca się stosowanie diety niskotłuszczowej. Po zabiegu warto także pamiętać o stosowaniu preparatów nawilżających na poddany zabiegowi obszar ciała.
Zabieg może doprowadzić do tymczasowych zmian zauważalnych na skórze do których zalicza się:
  • odczucie ciepła – pacjent może podczas zabiegu odczuć intensywne ciepło wraz z możliwym, łagodnym dyskomfortem, które mijają do 30 minut po zabiegu.
  • rumień – na obszarze objętym zabiegiem może pojawić się zaczerwienienie, przekrwienie skóry, które zazwyczaj przemijają do kilkudziesięciu minut po zabiegu, a maksymalny czas utrzymania się może wynosić 24 h.
Dużym atutem urządzenia Alma Accent XL jest nieinwazyjne modelowanie sylwetki, zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa, a jego skuteczność jest potwierdzona klinicznie. Termoterapia z platformą Accent XL nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania oraz nie wyklucza go z życia towarzyskiego, a także nie wymaga przerwy w pracy. Technologia In Motion pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu, a rezultaty termoterapii wolumetrycznej są widoczne już po pierwszym zabiegu. Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji mogą być elementem terapii łączonej wraz z lipolizą iniekcyjną, endermologią oraz drenażem limfatycznym.

Szerokie spektrum zabiegów modelujących i wyszczuplających sylwetkę oferowane przez współczesną kosmetologię umożliwia nie tylko poprawę wyglądu ciała, ale również usprawnienie funkcjonowania organizmu. Należy jednak świadomie wybierać zabiegi oraz pamiętać o tym, że podstawą zdrowego wyglądu ciała jest rozsądna dieta i aktywność fizyczna. Zabiegi radiofrekwencji są uzupełnieniem kompleksowej pielęgnacji ciała i stanowią formę pomocniczą.

Koszt zabiegu: Regularna cena zabiegu waha się od 300 do 1600 zł w zależności od powierzchni wybranej partii ciała.
Paulina Osiadły
Paulina Osiadły
Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Farmaceutycznym. Magister kosmetologii z kilkuletnim doświadczeniem w zakresie kosmetologii pielęgnacyjnej i leczniczej. Uczestniczka licznych kongresów i konferencji poświęconych branży beauty. Interesuje się w szczególności laseroterapią stosowaną w kosmetologii i medycynie estetycznej. Aktualnie pracuje nad analizą poszczególnych zabiegów pod kątem bezpieczeństwa i ostatecznych rezultatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.

FreshMail.pl