Akademia Mistrzów-znaczenie zapachu-CodziennikKosmetyczny
Akademia Mistrzów: warsztaty z jedyną polską senselierką – Martą Siembab [relacja]
16 października 2017
Makijaż brwi-dawniej i dziś-VodziennikKosmetyczny
Makijaż brwi – dawniej i dziś
23 października 2017

Nici PDO – bezbolesna alternatywa skalpela

Nici PDO-zabiegi-CodziennikKosmetyczny
Idea liftingu twarzy przy użyciu samowchłanialnych nici z polidioksanonu powstała w Korei Południowej. Od czasu odkrycia ich niesamowitych właściwości, technologia z zastosowaniem nici PDO uległa znacznemu udoskonaleniu. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a pierwsze efekty zauważamy niemal natychmiast, dlatego są traktowane jako zabieg bankietowy.

Po nitce do piękna?

Nici wykonane są z rozpuszczalnego polidioksanonu (PDO), nieuczulającego włókna syntetycznego, które ulega całkowitej biodegradacji do dwutlenku węgla i wody. Nici PDO są materiałem używanym od lat w medycynie, są szeroko przebadane i całkowicie bezpieczne, używa się ich między innymi jako szwów skórnych i podskórnych. Efekt liftingujący nici zawdzięczamy ich właściwościom do stymulacji produkcji kolagenu, przyspieszają również podziały fibroblastów oraz wzmagają angiogenezę.

Rodzajów nici jest bardzo dużo, różnią się one między sobą długością, grubością i budową. Ilość oraz rodzaj dobranych nici jest ustalany przez lekarza wykonującego zabieg na postawie oceny problemów i rodzaju skóry pacjenta.

Główny podział to nici rewitalizujące (mono, screw i twin) oraz liftingujące (COG). Nici COG są grubsze od nici rewitalizujących, a na swojej powierzchni posiadają haczyki, dlatego zabieg z ich wykorzystaniem może być bardziej bolesny, a okres rekonwalescencji dłuższy.

Na co pomogą nici?

Są używane głównie do zmniejszenia efektów naturalnego starzenia się skóry oraz związanych z tym procesów zachodzących w jej wewnętrznych warstwach. Niektóre z procesów to zmniejszenie ilości kolagenu i kwasu hialuronowego, ubytek tłuszczu podskórnego często objawiający się opadaniem powiek i policzków oraz nadmierne rozciągniecie mięśni i powięzi.

Rewitalizujące i liftingujące właściwości nici znalazły zastosowanie w przypadku chęci pozbycia się zmarszczek na czole, opadających brwi, worków pod oczami lub fałdu podbródkowego. Jednak ich użycie nie ogranicza się tylko do skóry twarzy. Wskazania do zastosowania nici na ciele to między innymi fałdy i zmarszczki na szyi i dekolcie czy zwiotczałe tkanki i rozstępy na pośladkach, brzuchu lub ramionach. Są używane również do ujędrniania i kształtowania piersi.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg implantacji nici zazwyczaj poprzedzony jest mezoterapią z kwasem hialuronowym, ponieważ najlepszy efekt uzyskuje się na nawodnionej i zrewitalizowanej skórze, kolejnym etapem jest peeling enzymatyczny, który pozwala pozbyć się zewnętrznej warstwy naskórka. Tak przygotowana skóra jest gotowa na pierwszą sesję z zastosowaniem nici liftingujących. W niektórych klinikach pierwsza sesja implantacji nici jest stosowana głównie do poprawy jakości skóry, a dopiero na konsultacji po 3 miesiącach od pierwszego zabiegu, lekarz ocenia czy uzyskany efekt jest zadowalający i na tej podstawie decyduje się często na drugą sesję, tym razem przy wykorzystaniu silniejszych nici.

Sam zabieg zaliczany jest do małoinwazyjnych, a jego efekty widoczne są tuż po iniekcji. Na pełny efekt musimy poczekać od 3 do 6 miesięcy, kiedy zaczną być widoczne pierwsze efekty stymulacji komórek do produkcji nowego kolagenu.

Czy może być tak pięknie?

Tak! Nici to naprawdę uniwersalne i bezpieczne narzędzie, które szturmem weszło do oferty gabinetów medycyny estetycznej. Niewątpliwą zaletą nici jest brak skutków ubocznych w przypadku zastosowania nici PDO. W przypadku nici COG możemy spodziewać się niewielkiego obrzęku i zasinienia jak również przejściowej wrażliwości tkanek. Efekt jest długotrwały, a rezultaty widoczne są tuż po iniekcji. Co więcej zabieg można powtarzać.

Niestety zabieg nie należy do najtańszych. W zależności od wybranej kliniki cena naliczana jest za ilość zużytych nici lub wybrany obszar liftingu. Ceny zabiegu są bardzo zróżnicowane, dlatego szczegółowych informacje należy szukać bezpośrednio na stronie kliniki.
Anna Sokołow
Anna Sokołow
Studentka bioinżynierii zwierząt. Zainteresowana kosmetologią, biotechnologią i medycyną. Ciekawi ją działanie poszczególnych składników kosmetyków na poziomie molekularnym oraz nowe zabiegi i metody pielęgnacji. Z uwagą śledzi codzienne przełomy w dziedzinie medycyny. Uważa, że nie ma zbędnej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.

FreshMail.pl