zawód kosmetologa wymaga umiejętności słuchania_Codziennik Kosmetyczny
Powstaje pierwszy symulator VR do szkolenia lekarzy medycyny estetycznej
21 maja 2018
zabiegi kosmetyczne u stomatologa są coraz bardziej popularne-CodziennikKosmetyczny.pl
W gabinetach stomatologicznych można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej
30 maja 2018

Laminowanie i lifting rzęs

LAinowanie rzęs staje się coraz bardziej popularne_CodziennikKosmetyczny
Która z nas nie marzy o gęstych, intensywnie czarnych i długich rzęsach? Tusz do rzęs od wielu już lat należy do ulubionych kosmetyków kobiet, 70% Europejek przyznaje że bez pociągnięcia rzęs tuszem nie wychodzi z domu. Popularnością w salonach kosmetycznych cieszył się dotąd zabieg przedłużania rzęs. Używam formy przeszłej, ponieważ jak donosi Trendbook portalu Wizaż.pl w 2018 przedłużanie rzęs ustąpi miejsca zabiegom laminowania i liftingu rzęs.
Lifting rzęs polega głównie na ich podkręceniu i uniesieniu, natomiast zabieg laminowania daje dodatkowo efekt odżywienia i nawilżenia rzęs. Zabieg laminowania pozwala na uzyskanie efektu naturalnych, uniesionych, zdrowych rzęs, utrzymującego się od czterech do sześciu tygodni. Zabieg polecany jest zwłaszcza osobom mającym rzęsy proste, cienkie, rosnące w dół.

Przebieg zabiegu

Zabieg laminowania rzęs rozpoczyna się - jak się domyślacie - dokładnym demakijażem okolicy oczu. Następnie dolne rzęsy izoluje się za pomocą płatków kolagenowych, a na górnej powiece przytwierdza się klejem do laminowania silikonowy wałek. Na rzęsy nanosi się preparat, który ma za zadanie unieść łuski włosa, wniknąć we włókno włosa i rozbić wiązania disiarczkowe pomiędzy włóknami keratynowymi. Następnie nanosi się drugi produkt, neutralizujący i formujący nowe wiązania disiarczkowe tak by włos został utrwalony w nowym kształcie. W kolejnym kroku nakłada się preparat, który ma za zadanie nawilżyć rzęsy i utworzyć na nich ochronna warstewkę. Zabieg laminacji często łączy się z farbowaniem rzęs. Przy takim złożonym zabiegu pamiętać należy że farba powinna być dużo krócej, a stężenie utleniacza nie powinno przekraczać 2%. Laminowanie rzęs z kolei ma za zadanie wzmocnić i odżywić rzęsy, a wykonuje się go z użyciem produktu opartego m.in. na keratynie, proteinach jedwabiu, kwasie hialuronowym.

Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów to m.in.: choroby alergiczne oczu, nadwrażliwość oczu, jęczmień, zapalenie rogówki, zapalenie spojówek, chemioterapia, okres ciąży. Po zabiegu nie należy malować oczu przez 24 godziny, zmywać ich zarówno produktami do demakijażu jak i wodą, nakładać na okolicę oczu tłustych kremów, należy unikać sauny, siłowni, basenu, intensywnego wysiłku fizycznego.
Aneta Kołaczek
Aneta Kołaczek
Chemik, technolog kosmetyków, uczestniczka kongresów, szkoleń i konferencji dotyczących kosmetologii i przemysłu kosmetycznego, autorka publikacji branżowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.

FreshMail.pl