Czy konserwanty w kosmetykach są potrzebne-CodziennikKosmetyczny
Konserwanty w kosmetykach – czy są nam potrzebne? [wywiad]
6 sierpnia 2018
zasady opracowania inci kosmetyków-CodziennikKosmetyczny.pl
Zasady opracowywania składu INCI kosmetyku
10 sierpnia 2018

Beauty Trackers – sztuka planowania urody

Planowanie urosy-Beauty Trackers-habit trackers-CodziennikKosmetyczny.pl
Osoby w przedziale wiekowym 16-45 lat coraz częściej przekonują się do planowania zadań, tworzenia list "to do" oraz wszelkiego rodzaju innych czynności wpływających na organizację czasu zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Bardzo dużo osób nie korzysta już ze zwykłego kalendarza, a specjalnie przygotowanych do tego planerów lub ostatnio bardzo popularnego bullet journal.

Planowanie nawyków związanych z urodą

Naukowcy dowiedli, że wystarczy wykonywać coś przez 21 dni, by stało się to naszym nawykiem. Tę zależność warto wykorzystać w pielęgnacji skóry. Dobrze jest, gdy daną czynność odhaczamy na liście. Każdy kolejny dzień daje satysfakcję, że nie zawodzimy samych siebie. Takie listy od pewnego czasu zostały nazwane habit lub beauty trackers.

Zaznaczamy w nich w dowolnym układzie czy kolorze poszczególne czynności i odznaczamy codziennie ich wykonanie. W ten sposób możemy nauczyć się regularności. Listy możemy wykorzystać w różnych sytuacjach. Zapominamy o codziennym wieczornym demakijażu lub nałożeniu kremu ? Tworzymy odpowiednią listę w naszym kalendarzu i codziennie odhaczamy wykonane zadanie. Podobnie możemy zaplanować swoje serie zabiegów domowych, takich jak peeling z maską, masaż czy manicure i pedicure.

Analiza naszej skóry

Dodatkowo warto jest założyć sobie dziennik obserwacji skóry. Jeśli borykamy się z jakimś defektem, którym jest przykładowo trądzik, możemy codziennie kontrolować i zapisywać to, jak wygląda nasza skóra, jaką dietę stosowaliśmy tego dnia oraz jakie przykłady zostały użyte. Już po miesiącu takich codziennych zapisków możemy dokonać analizy tego, co na naszą skórę działa pozytywnie co zaś negatywnie. Pomaga to także w eliminacji kosmetyków, które nie służą naszej skórze oraz zmiany nawyków żywieniowych. Po trzech miesiącach obserwacji mamy doskonały wynik tego, co nasza skóra lubi, co natomiast jej przeszkadza.

Wielu kosmetologów, a także lekarzy dermatologów skłania swoich pacjentów do prowadzenia takich dzienniczków. Bardzo często okazuje się, że niewielkie zmiany w diecie odpowiednie kosmetyki pomagają skórze wrócić do normy bez udziału farmakoterapii.
Marta Majszyk
Marta Majszyk
Absolwentka kosmetologii i biologii analitycznej. Technolog produkcji kosmetyków. Kosmetolog z pasji, zamiłowania i wyboru. Przyszła dr kosmetologii. Ciągle poszerza wiedzę, uczestniczy w kursach, szkoleniach i seminariach. Kocha to, co robi. Prywatnie pasjonatka jeździectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

">
F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.

FreshMail.pl