Produkty do pielęgnacji urody – skuteczność najważniejsza
3 września 2018
Skóra po lecie potrzebuje regeneracji! Jaki zabieg wybrać?
10 września 2018

Ozonowanie krwi

Ozonowanie krwi-CodziennikKosmetyczny.pl
Ozonowanie krwi to powszechna, niekonwencjonalna metoda leczenia wielu schorzeń. W Polsce jeszcze nie jest tak popularna, ale świadomość pacjentów na ten temat ciągle rośnie. Ozonowanie wykorzystuje się w momencie, kiedy standardowe leczenie nie przynosi pozytywnych rezultatów.
Ozon to cząsteczka tlenu składająca się z trzech atomów, która z ogromną łatwością przekształca się w tlen. Ozon bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie i osoczu, dzięki czemu ozonowanie krwi przynosi tak dobre efekty. Za pomocą ozonowania można leczyć wszelkie choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze i pasożytnicze, a także schorzenia wynikające ze słabego dotlenienia komórek. Jak wiadomo tlen to główny czynnik dzięki, któremu komórki mogą funkcjonować prawidłowo, tym samym usuwając zbędne produkty przemiany materii z ich wnętrza. Ozonowanie krwi zaleca się osobom cierpiącym na choroby wątroby, układu krążenia, zwyrodnienia stawów, reumatyzm, boreliozę czy cukrzycę.

Na czym polega ozonowanie krwi?

Cały zabieg ozonowania polega na pobraniu około 100-150 ml krwi do specjalnego pojemnika z czynnikiem zapobiegającym krzepnięciu krwi, który trafia do specjalnego aparatu medycznego, którego zadaniem jest ozonowanie krwi, czyli wytworzenie mieszaniny tlenowo-ozonowej o danym stężeniu. Stężenie mieszaniny przy ozonowaniu krwi dobiera się w zależności od jednostki chorobowej i przeprowadzonego wywiadu z pacjentem. Następnie krew z powrotem podawana jest do żyły pacjenta. Zabieg jest krótki, trwało około 30 min i w pełni bezpieczny. Wszystkie elementy układu są sterylne i jednorazowego użytku.

Ozonowanie krwi – przeciwwskazania

Zabieg ozonowania krwi ma jednak swoje przeciwwskazania, należą do nich ciąża, nadczynność tarczycy oraz podwyższone ciśnienie krwi. Należy pamiętać, że ozonowanie krwi to zabieg leczniczy i należy przed wykonać odpowiedni badania krwi potrzebne do przeprowadzenia prawidłowego wywiadu. Dla bardziej wnikliwych. badania naukowe na temat ozonowania krwi oraz standardy leczenia można sprawdzić w Polskim Towarzystwie Ozonoterapii, zrzeszającym lekarzy zajmujących się tą metodą.
Marta Majszyk
Marta Majszyk
Absolwentka kosmetologii i biologii analitycznej. Technolog produkcji kosmetyków. Kosmetolog z pasji, zamiłowania i wyboru. Przyszła dr kosmetologii. Ciągle poszerza wiedzę, uczestniczy w kursach, szkoleniach i seminariach. Kocha to, co robi. Prywatnie pasjonatka jeździectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]