Opuncja figowa-właściwości-CodziennikKosmetyczny.pl
Opuncja figowa – naturalna toksyna botulinowa
16 maja 2019
Pielęgnacja skóry po ciąży-CodziennikKosmetyczny.pl
Sposoby na wiotką skórę po ciąży
22 maja 2019

Toniki kwasowe jako uzupełnienie pielęgnacji pokwasowej

Toniki kwasowe w pielęgnacji twarzy-CodziennikKosmetyczny.pl
Wiosna i lato coraz śmielej wkraczają w nasze progi, dni pełne słońca są coraz dłuższe, przez co końcowi dobiega sezon na złuszczanie kwasowe skóry.

Jak utrzymać efekt pozabiegowy?

Wśród kosmetologów panuje podział na zwolenników kwasów całorocznych oraz zwolenników złuszczania chemicznego tylko w miesiącach z małym nasłonecznieniem. Tak naprawdę jedni i drudzy mają rację, jednak wszystko zależy od nastawienia klienta oraz poprawności jego pielęgnacji między i pozabiegowej. Połączeniem możliwości całorocznego wspierania skóry kwasami, bez ciągłego inwazyjnego złuszczania jest możliwość stosowania toników kwasowych w pielęgnacji.

Czym jest tonik kwasowy?

Tonik kwasowy stanowi połączenie klasycznego toniku z niskim stężeniem kwasu. Ma on za zadanie pielęgnować i wspierać skórę po intensywnych zabiegach złuszczania, poprzez ciągły kontakt skóry z kwasem, ale bez efektu nadmiernego rogowacenia. Podtrzymuje on już uzyskane efekty zabiegowe. Szczególnie sprawdza się przy skórach trądzikowych, grubych, gdzie ulegają one ciągłemu zapychaniu ujść gruczołów łojowych. Tonik kwasowy jest również bardzo skuteczny przy terapii anty-aging. Poprzez bardzo niskie stężenie kwasu, działa delikatnie, ale skutecznie na mikrozmarszczki, przez co skóra nie ulega tak szybkiemu bruzdowaniu i dłużej zachowuje młody wygląd.

Toniki kwasowe mogę występować w postaci preparatów typowo płynnych, które nakładane są na skórę poprzez płatek kosmetyczny lub gazik lub w postaci żelowej, która może być nakładana za pomocą płatka lub bezpośrednio dłońmi.

Tonik kwasowy używa się dokładnie tak samo, jak zwykły tonik, z tą różnicą, że tonik kwasowy musi zostać nałożony na suchą skórę. Z tego względu nie nakładamy go bezpośrednio po osuszeniu skóry po demakijażu, ale dopiero za chwilę, kiedy większość wody wyparuje.

Należy pamiętać, że taki preparat jest bardziej drażniący dla skóry od klasycznego toniku, przez co może pojawiać się chwilowe zaczerwienienie czy reaktywność skóry. Toniki kwasowe mają bardzo często w swoim składzie Alcohol Denat. Oznacza to, że tonik nie jest oparty na alkoholu, ale alkohol posłużył do rozpuszczenia kwasu bądź innego składnika aktywnego.

Toniki kwasowe nie powinny być kupowane bez wcześniejszej konsultacji kosmetologicznej. Podobnie jak samą kurację złuszczania chemicznego dobiera się do konkretnej skóry i jej problemów, podobnie sprawa wygląda z kosmetykami do pielęgnacji pozabiegowej, domowej.
Marta Majszyk
Marta Majszyk
Absolwentka kosmetologii i biologii analitycznej. Technolog produkcji kosmetyków. Kosmetolog z pasji, zamiłowania i wyboru. Przyszła dr kosmetologii. Ciągle poszerza wiedzę, uczestniczy w kursach, szkoleniach i seminariach. Kocha to, co robi. Prywatnie pasjonatka jeździectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]