7 edycja Beauty Innovations relacja
Beauty Innovations 2017 za nami! Kto nie był, niech żałuje
5 czerwca 2017
Zabiegi na blizny potrądzikowe_codziennik kosmetyczny
Blizny – obiecujące metody leczenia nieestetycznych skaz
9 czerwca 2017

Szkolenie: Zakażenia od kosmetyków – fikcja czy realne zagrożenie?

Szkolenie zakażenia od kosmetyków - Codziennik Kosmetyczny
Zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się 22 czerwca w Łodzi. Jego tematem będzie: Zakażenia od kosmetyków - fikcja czy realne zagrożenie, czyli jak uczynić kosmetyk mikrobiologicznie bezpiecznym?

Kosmetyki ze względu na dużą zawartość wody podatne są na skażenie drobnoustrojami. Zagrożenie jest duże, gdyż mikroorganizmy mogą nie tylko obniżać jakość produktu końcowego, ale mogą również być przyczyną groźnych infekcji u użytkowników. Jak donosi literatura naukowa niektóre z nich mogą mieć nawet charakter zakażeń szpitalnych. Obecność mikroorganizmów w wyrobach kosmetycznych może być wynikiem błędów produkcyjnych, nieodpowiednich warunków aseptyki procesu wytwarzania, pierwotnego skażenia surowców wykorzystywanych do wytwarzania wyrobów kosmetycznych czy niewłaściwej konserwacji produktu końcowego. Na producentach preparatów kosmetycznych spoczywa więc podwójna odpowiedzialność: wyprodukowanie kosmetyku spełniającego obowiązujące normy czystości mikrobiologicznej i zapewnienie bezpieczeństwa mikrobiologicznego w trakcie jego użytkowania przez konsumentów.

Grupa docelowa:

Kurs skierowany jest do osób bezpośrednio związanych z produkcją czy opracowywaniem prototypów kosmetyków, jak i osób zatrudnionych w innych obszarach branży kosmetycznej czy farmaceutycznej, którzy chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe. Kurs może także zainteresować osoby planujące rozpocząć swoją karierę zawodową z przemysłem kosmetycznym i wiążące swoją przyszłość zawodową z branżą kosmetyczną w zakresie bezpieczeństwa mikrobiologicznego kosmetyków.


Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom podstawowych zagadnień związanych z czystością mikrobiologiczną wyrobów kosmetycznych w świetle norm PN EN ISO. Uczestnicy zdobędą teoretyczną wiedzę z zakresu badań mikrobiologicznych kosmetyków, którą będą mogli wykorzystać w swoich praktycznych działaniach zawodowych. W trakcie szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:
 • drobnoustroje szczególnie niebezpieczne (patogeny i patogeny oportunistyczne) z punktu widzenia użytkownika produktu kosmetycznego,
 • kategoryzacja kosmetyków i związane z tym wymagania mikrobiologiczne,
 • klasyczne i genetyczne metody wykrywania i oznaczania mikroorganizmów w wyrobach kosmetycznych
 • wpływ higieny personelu i środowiska produkcji na jakość wytworzonego kosmetyku,
 • wpływ jakości surowców kosmetycznych i wody na bezpieczeństwo mikrobiologiczne produktu końcowego,
 • metody konserwacji kosmetyków.
 • Uczestnicy będą mogli zobaczyć w preparatach mikroskopowych i w hodowlach, drobnoustroje, których obecność w produktach stwarza duże zagrożenia dla zdrowia konsumentów.
   


  Termin szkolenia: 22.06. 2017

  Miejsce: Łódź

  Koszt szkolenia: 800zł netto/osoba

  FORMULARZ REJESTRACYJNY

  UWAGA + 5% rabatu przy zgłoszeniu więcej niż 1 osoby z firmy.

   

  Prelegent

  dr n. farm. Paweł Lisiecki Pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Mikrobiologii Farmaceutycznej i Diagnostyki Mikrobiologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Mikrobiolog posiadający uprawnienia diagnosty laboratoryjnego oraz tytuł specjalisty z zakresu farmacji aptecznej. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół ważnej dziedziny nauk medycznych – mikrobiologii farmaceutycznej. Jest on współautorem ponad 40 publikacji naukowych i ponad 50 doniesień na konferencjach krajowych i zagranicznych. Ma ogromne doświadczenie w badaniu czystości mikrobiologicznej leków, preparatów farmaceutycznych, kosmetyków jak i środowiska ich wytarzania. Nadzoruje i wykonuje badania monitorowania środowiska wytwarzania leków w warunkach aptecznych i przemysłowych – kontrola skuteczności urządzeń sterylizujących, kontrola czystości powietrza w komorach z laminarnym przepływem, kontrola czystości mikrobiologicznej wody. Bierze udział w badaniach aktywności przeciwdrobnoustrojowej i czystości mikrobiologicznej leków, preparatów farmaceutycznych i surowców kosmetycznych. Współpracuje też z wytwórcami kosmetyków w zakresie badania czystości mikrobiologicznej kosmetyków i zawartych w nich układach konserwujących. Prowadzi też szkolenia w ramach specjalizacji dla farmaceutów i mikrobiologów z zakresu antybiotykoterapii, czystości mikrobiologicznej leków i kosmetyków.

  Organizator: Bio-Tech Media Sp.z o.o. Biotechnologia.pl

  • ul. Kamińskiego 23, 90-229 Łódź
   Koordynator szkolenia: Anna Miłowska
   e-mail: anna.milowska@biotechnologia.pl
   Tel: 782 468 130

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  F
  ?

  Zapisz się do newslettera!

  Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
  [FM_form id="1"]