jak sobie radzić z emocjami_CodziennikKosmetyczny
Zawód: Kosmetolog, cz. 3 [Jak sobie radzić z emocjami?]
18 września 2017
kosmetyki naturalne są równie skuteczne co tradycyjne_codziennikKosmetyczny
Kosmetyki naturalne są równie skuteczne i trwałe jak konwencjonalne
22 września 2017

Po nitce do piękna – innowacje w zastosowaniu nici PDO [relacja z konferencji]

innowacje w zastosowaniu nici PDO_CodziennikKosmetyczny
16 września w Warszawie odbyła się konferencja szkoleniowa "Po nitce do piękna", której głównym organizatorem był Instytut Praktyk Zabiegów Estetycznych. Zaproszeni prelegenci poruszyli wszystkie aspekty pracy z nićmi liftingującymi PDO, omawiając dokładnie rodzaje nici, stosowane techniki iniekcji oraz ciekawe przypadki. Oprócz interesujących wykładów, uczestnicy mieli okazje nawiązać kontakty branżowe, wymienić się własnymi doświadczeniami oraz zobaczyć pokaz zabiegu z wykorzystaniem nici PDO przeprowadzony przez dr n. med. Agnieszkę Ledniowską.
Pierwszą prelegentką była dr n. med. Anna Markowicz, właścicielka Kliniki Markowicz w Zabrzu. Przybliżyła ona wszystkie informacje o rodzajach stosowanych nici, opowiedziała o wskazaniach i przeciwwskazaniach do wykonywania zabiegów z wykorzystaniem nici liftingujących i rewitalizujących. Wykład dr Markowicz był idealnym wstępem do konferencji, przedstawione informacje pomogły zrozumieć dalsza cześć konferencji osobom, które nie miały wcześniej styczności z tym rodzajem zabiegu. Pani doktor przypominała o konieczności odpowiedniego zakwalifikowania pacjenta do zabiegu z nićmi oraz poinformowania go o dość długim okresie rekonwalescencji.
Kolejną prelegentką była dr Gabriela Mercik, lider w dziedzinie medycyny estetycznej, założycielka kliniki na sławnej Harley Street jak również właścicielka własnej linii kosmetyków. Dr Gabriela opowiadała o pielęgnacji skory nanopeptydami, dzieląc się własnym wieloletnim doświadczeniem. Zabieg z użyciem nanopeptydów jest idealnym przygotowaniem skory pacjenta do zabiegu z użyciem nici PDO, ponieważ pozwala on nawodnić i odżywić skore, czym przyczynia się do uzyskania lepszego efektu liftingu. Dr Mercik nazwała nanopeptydy syntetycznymi czynnikami wzrostu, ponieważ stymulują one komórki do produkcji kolagenu, elastyny oraz zwiększają przepływ krwi (w której znajdują się naturalne czynniki wzrostu, przeprowadzające dodatkową naturalna stymulację).

W pierwszej części wykładu dr Mercik uczestnicy dowiedzieli się o poszczególnych etapach przez które należy przeprowadzić pacjenta przed zabiegiem iniekcji nici PDO, jak również o samym przeprowadzaniu zabiegu, stosowanych technikach wprowadzania igieł oraz rezultatach, które można uzyskać. Druga cześć wykładu poświęcona była studium ciekawych przypadków, z którymi nici PDO poradziły sobie wyśmienicie. Dr Mercik odpowiedziała również na pytania, które pojawiły się w czasie przerwy oraz przeprowadziła pokaz dotyczący efektywnego liftingu twarzy przy użyciu nici.
Po krótkiej przerwie kawowej nadszedł czas na wykład "Być krok przed konkurencja - jak zdobyć i utrzymać klientów", który wygłosił Paweł Kamiński, ekspert ds. strategii PR i marketingu. Uczestnikom zostały przedstawione filary zrównoważonego rozwoju gabinetu medycyny estetycznej takie jak: budowanie oferty, przygotowanie ekspozycji oraz właściwe podejście do klienta. Przedstawione zostały również niewielkie inwestycje, które warto ponieść na początku działalności, aby zaistnieć w Internecie i promować swój gabinet.

Czwartą prelegentką była dr Maria Tryfonova, która przyjechała na konferencje z Kijowa, gdzie prowadzi własna klinikę medycyny estetycznej. Opowiedziała, jak wygląda przygotowanie pacjenta do zabiegu w jej klinice oraz o zalecanych typach i długościach nici w zależności od części ciała poddanej zabiegowi. Przedstawiła również nowatorskie podejście do nici, między innymi wykorzystanie ich do poprawy wyglądu małżowin usznych oraz możliwość ich wykorzystania w strefach intymnych.

Ostatnią prezentującą była dr n. med. Agnieszka Ledniowska, od której uczestniczki dowiedziały się wszystkich niezbędnych informacji o powikłaniach mogących wystąpić po zabiegu, jak również o właściwym postępowaniu w przypadku wystąpienia danego typu powikłań. Zwieńczeniem konferencji był pokaz prawidłowego liftingu twarzy przy wykorzystaniu nici PDO przeprowadzony przez dr Ledniowską.
 
 
Konferencja była prawdziwą kopalnią wiedzy, źródłem inspiracji oraz miejscem do poznania wielu interesujących ludzi z branży medycy estetycznej i kosmetologii. Dzięki dużemu zainteresowaniu organizatorzy wspominali o możliwości zorganizowania kolejnych wydarzeń dotyczących wykorzystania nici PDO w zabiegach medycyny estetycznej.
Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie http://ipze.pl/
Anna Sokołow
Anna Sokołow
Studentka bioinżynierii zwierząt. Zainteresowana kosmetologią, biotechnologią i medycyną. Ciekawi ją działanie poszczególnych składników kosmetyków na poziomie molekularnym oraz nowe zabiegi i metody pielęgnacji. Z uwagą śledzi codzienne przełomy w dziedzinie medycyny. Uważa, że nie ma zbędnej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]