Nici PDO-zabiegi-CodziennikKosmetyczny
Nici PDO – bezbolesna alternatywa skalpela
18 października 2017
Bodyform-kampania reklamowa-CodziennikKosmetyczny
Menstruacja jak przełamać tabu? – czyli kilka słów o niecodziennym spocie reklamowym
24 października 2017

Makijaż brwi – dawniej i dziś

Makijaż brwi-dawniej i dziś-VodziennikKosmetyczny
Brwi z biologicznego punktu widzenia mają za zadanie chronić gałki oczne przed migracją potu i zanieczyszczeń. Tymczasem ludzka potrzeba atrakcyjnego wyglądu nadała im nieco inną rolę. Zadbane, wystylizowane brwi stanowią wyrazistą ozdobę twarzy i istotny element makijażu, nadają twarzy charakter, wyrażają emocje, podkreślają oczy.

Trendy na przestrzeni wieków

Kanony mody na odpowiednio wymodelowane łuki brwiowe zmieniały się na przestrzeni wieków. Starożytni Rzymianie nie znali pojęcia depilacja – ich brwi były gęste, wręcz zrastały się w jeden pasek. Starożytni Egipcjanie - przeciwnie - dbali o to by brwi były ułożone w staranny, perfekcyjny łuk. Lata 80. XX wieku hołdowały stylowi bushy eyebrow look – brwiom gęstym, krzaczastym, nieuporządkowanym. Kolejna dekada przyniosła modę na brwi bardzo cienkie, wręcz nadmiernie wyskubane.

Kosmetyki do stylizacji brwi

Kosmetyki do brwi to bardzo dynamiczny ostatnio segment rynku, notujący w ostatnim czasie tendencję wzrostową zarówno pod względem innowacyjności jak i sprzedaży. Makijaż brwi, dotąd traktowany po macoszemu, staje się „pełnoprawnym”, istotnym elementem codziennego make-upu. Do znanej nam od dłuższego czasu kredki do brwi dołączyły cienie, pudry, lakiery, nabłyszczacze, odżywki, preparaty do stylizacji, woski, flamastry, żele zagęszczające.

W Stanach i na zachodzie Europy popularnością cieszą się salony stylizacji brwi, gdzie wyspecjalizowana kosmetyczna, stylistka brwi dba o ich właściwy kształt, łuk, kolor, kondycję itd. Tego typu usługi pojawiają się również u nas. Stylistki dobierają kolor brwi dostosowany do analizy kolorystycznej skóry twarzy i włosów, czy preferencji klientki.

Stylizacja krok po kroku

Pierwszym etapem stylizacji brwi jest regulacja kształtu i grubości łuków brwiowych. Technika regulacji brwi opiera się głównie na pęsecie i wosku, nowa upowszechniającą się metoda to nitkowanie. Zabieg regulacji łuku brwiowego za pomocą bawełnianej nitki pochodzi z Indii. Technika polega na umiejętnym operowaniu nitką związana na kształt okręgu, zawiniętą na palce dłoni i odpowiednio skręconą tak by chwytała, unosiła i wyrywała włoski. Metoda nie wymaga zastosowania żadnych preparatów, usuwa włoski z cebulkami, jest precyzyjna, odczucie bólu towarzyszące wyrywaniu włosów porównywalne jest do depilacji woskiem.

Mówi się że makijaż jest sztuką, więc jak każda sztuka potrzebuje szczypty ekstrawagancji i szaleństwa. Tusze do rzęs nie są już jedynie czarne, przybrały barwy granatu, brązów, zieleni itd., coraz śmielej i częściej pojawiają się na rynku dwukolorowe szminki dające efekt makijażu ust w stylu ombre... Istnieje możliwość że kolejnym śmiałym krokiem w makijażu staną się kolorowe brwi

Warto potrenować makijaż brwi – odpowiednio opracowany kontur brwi optycznie powiększy powiekę, nada głębię spojrzeniu, jednolity koloryt zapewni twarzy perfekcyjną elegancję.
Aneta Kołaczek
Aneta Kołaczek
Chemik, technolog kosmetyków, uczestniczka kongresów, szkoleń i konferencji dotyczących kosmetologii i przemysłu kosmetycznego, autorka publikacji branżowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]