oznakowanie kosmetyków_szkolenie-CodziennikKosmetyczny
Szkolenie: Oznakowanie i opakowanie produktów kosmetycznych
31 października 2017
Bezpieczeństwo konsumenta w gabinecie kosmetycznym-CodziennikKosmetyczny
Bezpieczeństwo klientki w zabiegach medycyny estetycznej
6 listopada 2017

Jak dbać o piersi?

pielęgnacja piersi-CodziennikKosmetyczny
Piersi – atrybut kobiecości. Wbrew powszechnej opinii, nie są zbudowane tylko z tkanki tłuszczowej, ale również z tkanki gruczołowej oraz tkanki łącznej. Bez względu na nasz wiek oraz wielkość i kondycje naszych piersi, warto nauczyć się, jak prawidłowo o nie dbać, aby jak najdłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem.

Stanik a zdrowie

Kwestią, o której wszystkie powinnyśmy pamiętać, jest odpowiednie dobranie biustonosza. Jeśli nie jesteśmy pewne swojego rozmiaru i nie znamy zasad, którymi powinnyśmy się kierować przy doborze odpowiedniego stanika, warto skorzystać z usług brafitterki, czyli osoby, która fachowo zajmuje się dobieraniem biustonoszy. Nie musimy umawiać się na prywatne konsultacje i od razu szyć stanika na miarę. W lepszych sklepach z bielizną taka osoba często jest obecna w salonie i pomoże dobrać biustonosz od ręki.

Pozostając w temacie zdrowia nie można nie wspomnieć o regularnym badaniu piersi. Należy wykonywać samobadanie piersi, a po 50. roku życia mammografię. Obie te metody pozwalają wykryć ewentualne zmiany nowotworowe na wczesnym etapie, znacząco zwiększając prawdopodobieństwo wyleczenia.

Domowa pielęgnacja

Domowych sposobów na pielęgnacje piersi jest co najmniej kilka. Polegają one głównie na masowaniu każdej z piersi szorstką rękawicą do kąpieli (omijając oczywiście okolice sutków) lub masaże zimnym strumieniem wody, który wpływa na prawidłowe napięcie skóry oraz lepsze ukrwienie tych okolic. Po takich zabiegach warto zastosować odpowiedni krem przeznaczony do biustu. Kremy mają działanie ujędrniające i modelujące, te z dodatkiem kwasu hialuronowego przy regularnym stosowaniu mogą delikatnie powiększać piersi.

Ćwiczenia dla biustu

Najbardziej naturalna metoda dbania o piersi. Angażowanie mięśni piersiowych podczas ćwiczeń może optycznie podnieść biust. Najpopularniejsze ćwiczenia na tą partię mięśni to pompki i tzw. motylki. Oczywiście musimy pamiętać, że w przypadku ćwiczeń najważniejsza jest systematyczność oraz poprawne ich wykonywanie, przy spełnieniu tych dwóch wymogów pierwsze efekty powinnyśmy zobaczyć już po 3 tygodniach. Dla osób, które nie lubią ćwiczeń dedykowanych poszczególnym partiom ciała polecane jest pływanie, które również angażuje mięśnie piersiowe, a dodatkowo odciąża kręgosłup.

Zabiegi oferowane w gabinecie

Zabiegi na tą okolice skupiają się głównie na pobudzeniu skóry do produkcji kolagenu, aby w rezultacie otrzymać efekt liftingu, czyli ujędrnienia i podniesienia piersi. Wykorzystywane są do tego fale radiowe, mezoterapia lub nici PDO.
W zależności od wybranego zabiegu, możemy spodziewać się różnych rezultatów, dlatego każdy indywidualny przypadek należy skonsultować z lekarzem i nie sugerować się spektakularnymi zdjęciami przed i po, dostępnymi w internecie.
Bardziej inwazyjne zabiegi skupiające się na powiększeniu piersi polegają na wszczepieniu w nie implantów (najczęściej silikonowych), dostępnych w wielu rozmiarach i kształtach. Jeśli nie jesteśmy pewne, czy chcemy zdecydować się na trwałe powiększenie piersi, istnieją również mniej inwazyjne metody jak powiększenie piersi za pomocą własnej tkanki tłuszczowej lub za pomocą kwasu hialuronowego. Obie te metody nie dają tak długotrwałego efektu jak implanty silikonowe, zabieg jest mniej bolesny, a okres rekonwalescencji krótszy i może on pomóc nam zadecydować czy permanentne powiększenie piersi jest nam realnie potrzebne.
Anna Sokołow
Anna Sokołow
Studentka bioinżynierii zwierząt. Zainteresowana kosmetologią, biotechnologią i medycyną. Ciekawi ją działanie poszczególnych składników kosmetyków na poziomie molekularnym oraz nowe zabiegi i metody pielęgnacji. Z uwagą śledzi codzienne przełomy w dziedzinie medycyny. Uważa, że nie ma zbędnej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]