Techniki makijazu - słownik pojęć-CodziennikKosmetyczny
Cienie i blaski w makijażu – słownik dla początkujących
8 listopada 2017
Targi LNE-CodziennikKosmetyczny
36. Kongres i targi LNE w Krakowie już za nami! [Relacja]
14 listopada 2017

Zabiegi lunch’owe – nowy trend wśród klientów gabinetów kosmetycznych

trendy w kosmetologii-zabiegi lunchwe-Codziennik Kosmetyczny
XXI wiek to bardzo duży skok cywilizacyjny, który przełożył się także na rozrost wielu dziedzin naukowych w tym kosmetologii. Dodatkowo każdy dąży do dobrej organizacji swoim czasem. W takich warunkach narodził się nowy trend na zabiegi lunch'owe.

Życie w pośpiechu

Moda na tego typu zabiegi narodziła się w Stanach Zjednoczonych. W korporacjach popularna jest przerwa na lunch. Trwa ona około pół godziny i zazwyczaj jest wykorzystywana na posiłek. Jednak kobiety, zaczęły wykorzystywać ją na szybki zabieg u kosmetyczki. Na początku korzystały z takich zabiegów jak henna i regulacja brwi i rzęs ze względu na krótki czas trwania oraz na bezproblemowe wrócenie do pracy w pełnym makijażu.
Obecnie branża kosmetyczna wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów, serwując im zabiegi na twarz, które nie są inwazyjne i pozwalają na bezpośrednie użycie kosmetyków do makijażu zaraz po wykonaniu zabiegu.

Zabiegi do 30 minut

Najprostszym i najkrótszym zabiegiem w kosmetologii jest wykonanie peelingu enzymatycznego, następnie wtoczenie serum ze składnikami aktywnymi podczas masażu i nałożenie maski. Zabieg ten jednak odchodzi powoli do lamusa ze względu na dostępność wielu urządzeń, które lepiej wprowadzają składniki w głąb skóry i pobudzają jej komórki do pracy.

Najbardziej popularnym z zabiegów to peeling kawitacyjny. Można wykonać go praktycznie na każdym rodzaju skóry, nie pozostawia widocznych śladów na skórze. Jest to zabieg oczyszczający, ale także pobudzający komórki skóry i rewitalizujący. W połączeniu z wtłoczeniem sonoforezą serum ze składnikami aktywnymi bardzo dobrze wpływa na wygląd skóry. Zazwyczaj taki zabieg zakończony jest użyciem maski, która dodatkowo wpływa na wnikanie składników zawartych w preparatach w głąb skóry. Zabieg może być wykonywany z częstotliwością cotygodniową.

Kolejnym z szybkich i nieinwazyjnych zabiegów jest oxybrazja. Polega ona na złuszczaniu naskórka przy pomocy tlenu oraz soli fizjologicznej. Specjalna dysza wyrzuca pod ciśnieniem stężonego powietrza kropelki soli fizjologicznej, które uderzając w komórki warstwy rogowej naskórka, powodują ich oderwanie. Zabieg oprócz oczyszczenia skóry ma za zadanie dotlenienie jej i pobudzenie procesów regeneracyjnych. Może być stosowany pojedynczo lub w zestawie z wtłoczeniem serum i nałożeniem maski. Tak jak poprzedni zabieg, może być wykonywany nawet co tydzień.

Dodatkowo Panie w przerwie lunch'owej bardzo często decydują się na depilację miejsc, które są w stanie zakryć ubraniem np. pach, okolic intymnych czy nóg.

Moda na zabiegi lunch'owe sprzyja także otwieraniu się gabinetów kosmetycznych niedaleko firm korporacyjnych, co wpływa na powiększanie liczby klientów. Duże znaczenie ma tutaj marketing szeptany, który w dużych firmach jest dość popularny, gdzie pracownicy polecają sobie różne miejsca.
Marta Majszyk
Marta Majszyk
Absolwentka kosmetologii i biologii analitycznej. Technolog produkcji kosmetyków. Kosmetolog z pasji, zamiłowania i wyboru. Przyszła dr kosmetologii. Ciągle poszerza wiedzę, uczestniczy w kursach, szkoleniach i seminariach. Kocha to, co robi. Prywatnie pasjonatka jeździectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]