przeszczep włosów-metody-CodziennikKosmetyczny
Na ratunek włosom! O przeszczepach i wzmacnianiu cebulek
17 listopada 2017
jak pielęgnować dłonie i paznokcie-CodziennikKosmetyczny
Pielęgnacja dłoni i zdobienie paznokci
22 listopada 2017

Przygotuj skórę na zimę, czyli zimowa pielęgnacja skóry

jak pielęgnować twarz zima-CodziennikKosmetyczny
Jesień trwa w pełni, lecz już niedługo rozpocznie się sezon zimowy i ujemne temperatury. Dbając o naszą skórę należy przygotować ją na zmianę czynników atmosferycznych.

Odpowiednie nawilżenie

Wraz z obniżeniem temperatur rozpoczyna się sezon grzewczy, co oddziałuje dość mocno na naszą skórę zarówno w domu, jak i w pracy. Należy pamiętać, że w takich warunkach skóra bardzo szybko traci zgromadzoną w naskórku wodę, co powoduje jej przesuszenie i przspieszenie procesów starzenia.

Aby zapobiec opisanym skutkom, w okresie zimowym należy wspomagać nawilżenie skóry lekkimi preparatami, które szybko się wchłoną. Zawartość składników aktywnych, takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, enzymy roślinne spowodują dodatkowe odżywienie i regenerację skóry. Nie zapominajmy o zadbanie o okolice oczu, która często bywa pomijana, a to właśnie na niej najszybciej widać oznaki starzenia. Dobrze jeśli zadbamy także o ilość spożywanych płynów w ciągu dnia, które będą stanowić co najmniej 2 litry na dobę.

Odpowiednia ochrona

Wyjście na zewnątrz przy niskich temperaturach z niezabezpieczoną skórą może powodować szereg negatywnych konsekwencji, od spierzchniętej, niemiłej w dotyku skóry, do nadmiernego rozszerzania się naczyń krwionośnych i tworzenia tzw pajączków.

Wychodząc na zewnątrz, musimy pamiętać przede wszystkim o zabezpieczeniu skóry, która ma bezpośredni kontakt z zimnem. Jest to zazwyczaj twarz i dłonie. Należy nałożyć na nie krem W/O ze względu na jego właściwości fizyczne. Preparaty oparte głównie na wodzie przy minusowych temperaturach będą na skórze zamarzać, co wpływa negatywnie na jej stan i daje nieprzyjemne uczucia. Najlepiej, gdy bazę kremową stanowi substancja olejowa. W miarę możliwości warto też zabezpieczać te miejsca przez zakładanie rękawiczek czy owijanie twarzy szalikiem. Osoby, które nie lubią nosić czapek powinny pamiętać także o posmarowaniu uszu.

Zimą warto zadbać także o włosy. W miarę możliwości lepiej nie wychodzić na zewnątrz od razu po wysuszeniu włosów. Dajmy im chwilę na odparowanie i dokładne wyschnięcie. Dobrze jeśli chronimy skórę głowy jakimś okryciem, wpływa to na mniejsze obkurczanie naczyń przy niskich temperaturach, a tym samym nie ogranicza mikrokrążenia.

Odpowiednia pielęgnacja skóry i włosów zimą odpłaci nam się pięknym i zdrowym wyglądem bez skutków działania zimowej aury.
Marta Majszyk
Marta Majszyk
Absolwentka kosmetologii i biologii analitycznej. Technolog produkcji kosmetyków. Kosmetolog z pasji, zamiłowania i wyboru. Przyszła dr kosmetologii. Ciągle poszerza wiedzę, uczestniczy w kursach, szkoleniach i seminariach. Kocha to, co robi. Prywatnie pasjonatka jeździectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]