Przebarwienia i pigmentacja_CodziennikKosmetyczny
Akcja: rozjaśnianie, czyli jak pozbyć się przebarwień?
11 grudnia 2017
probiotyki w kosmetykach_CodziennikKosmetyczny
Probiotyki dla skóry
14 grudnia 2017

Kosmetyki jak smartfony

kosmetyki podobne do smartfonów
Projektantka Kim Ramain-Colomb w ramach projektu dyplomowego Ramain-Colomb w ECAL stworzyła wyjątkowe opakowania dla kosmetyków „Habibi” inspirowane tradycyjnymi marokańskimi produktami. Stworzone są one z myślą o użytkownikach smartfonów.
Kosmetyki Habibi to cienie do powiek, róże do policzków i zestawy. Aby je otworzyć wystarczy przesunąć pokrywkę - gest bardzo przypomina przesunięcie po ekranie telefonu.

To, co wyróżnia te opakowania, to przede wszystkim geometryczne kształty, niewielkie rozmiary i kolorystyka, która dopasowana jest do produktu. Jednym słowem prostota. Wszystkie opakowania zrobione są z terakoty, które przypominają małe doniczki. Jak mówi projektantka, jest to zupełnie inne spojrzenie na kosmetyki i ciekawe doświadczenie.

Co wy na to?
Źródło: https://www.dezeen.com/

Kaja Bernasińska
Kaja Bernasińska
Absolwentka filologii polskiej, dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Przez ponad 2 lata związana była z branżą kosmetyczną, pracując dla Delia Cosmetics, gdzie zajmowała się szeroko pojętym marketingiem. Obecnie redaktor branżowy w portalu Biotechnologia.pl. Uczestniczka wielu konferencji kosmetycznych, na których poruszane są najważniejsze aspekty i problemy branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]