probiotyki w kosmetykach_CodziennikKosmetyczny
Probiotyki dla skóry
14 grudnia 2017
woda różana właściwości_codziennikKosmetyczny
Woda różana – niewątpliwy must have
21 grudnia 2017

Inwazyjne metody gabinetowe w walce z otyłością

zabiegi kosmetyczne na nadwagę
Większość gabinetów medycyny estetycznej i kosmetologii ma w swojej ofercie mniej lub bardziej skuteczne zabiegi z zakresu modelowania sylwetki. Chciałabym przybliżyć metody, które na chwilę obecną są najbardziej skuteczne, ze względu na trwałe niszczenie komórek tłuszczowych, które zostają wydalone z organizmu. Są to jednak metody inwazyjne, które wymagają dużej wiedzy i praktyki ze strony osoby wykonującej zabieg.

Lipoliza laserowa

Polega na działaniu promieniowania lasera bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Wiązka promieniowania emitowana przez laser ze stałą częstotliwością rozgrzewa, a następnie rozpuszcza tkankę tłuszczową. Zostaje ona odessana. Poza działaniem lasera na komórki tłuszczowe, pogrzewane zostają przy okazji włókna kolagenu i elastyny. W wyniku wysokiej temperatury ulegają one skręceniu, co daje efekt ściągnięcia i napięcia skóry. Jest to zabieg, którego efekty widać od razu po wykonaniu, jednak ostateczne rezultaty występują po około dwóch, trzech miesiącach od wykonanej serii zabiegowej. Osoby decydują się zazwyczaj na wykonywanie od jednego do trzech zabiegów, co okazuje się wystarczające.

Lipoliza iniekcyjna

Polega na podaniu specjalnego preparatu, który w swoim składzie zawiera najczęściej fosfatydylocholinę, deoksycholat, L-karnitynę i/lub krzemionkę organiczną, w postaci iniekcji, bezpośrednio do komórek tłuszczowych. Powoduje to rozpad trójglicerydów i usuwanie ich do wątroby, gdzie zostają rozłożone i wydalone z organizmu. Należy pamiętać, że zabieg ten jest obciążający dla wątroby i należy w tym okresie szczególnie o nią dbać. Dedykowana seria zabiegów to najczęściej od czterech do sześciu, w odstępach mniej więcej półtora miesięcznych. Pierwsze efekty są widoczne już po trzecim zabiegu.

Karboksyterapia

Jest to kontrolowane podanie medycznego dwutlenku węgla w postaci iniekcji pod- lub śródskórnej. Zaaplikowanie dwutlenku węgla wpływa na poprawę krążenia krwi w danym obszarze, uelastycznienie skóry i redukcję tkanki tłuszczowej. Dwutlenek węgla sprawia, że więcej składników odżywczych z krwiobiegu przenika do komórek, co działa stymulująco na kolagen i przyczynia się do redukcji widocznego cellulitu. Karboksyterapia dedykowana jest osobom z wiotką skórą, cellulitem i rozstępami. Podanie dwutlenku węgla bezpośrednio do komórek tłuszczowych powoduję reakcję zmiany go w kwas węglowy, który rozpuszcza tłuszcz. Poprawa krążenia wiążę się z łatwiejszym usuwaniem zniszczonych komórek z organizmu oraz poprawą metabolizmu. Seria zabiegów waha się w granicach od sześciu do dziesięciu, wykonywanych w odstępach kilkudniowych. Efekty widoczne są po około sześciu tygodniach od wykonania serii zabiegowej.

Należy pamiętać, że żadne zabiegi nie zastąpią nam diety i aktywności fizycznej, dlatego należy traktować je jako wsparcie odchudzania. Część specjalistów łączy ze sobą różne metody, proponując przed serią zabiegów dwutlenkiem węgla, wykonywanie lipolizy.
Marta Majszyk
Marta Majszyk
Absolwentka kosmetologii i biologii analitycznej. Technolog produkcji kosmetyków. Kosmetolog z pasji, zamiłowania i wyboru. Przyszła dr kosmetologii. Ciągle poszerza wiedzę, uczestniczy w kursach, szkoleniach i seminariach. Kocha to, co robi. Prywatnie pasjonatka jeździectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]