makijaż w sieci_CodziennikKosmetyczny
Makijaż online
29 grudnia 2017
krioterapia-Codziennik-Kosmetyczny
Krioterapia – pozytywne strony niskich temperatur
4 stycznia 2018

Postanowienia noworoczne dla skóry

postanowienia noworoczne_CodziennikKosmetyczny
Kolejny rok zbliża się wielkimi krokami. Początek roku to czas podsumowań, planów i postanowień, które przybliżą nas do osiągnięcia zamierzonych celów. Warto zastanowić się, co możemy zrobić dla naszej skóry, aby poprawić jej kondycję i zadbać o hamowanie procesów starzenia.

Nawadnianie

Nasza skóra lubi regularność. Jeśli robimy coś dobrego dla skóry regularnie, ma to długofalowe skutki. W pierwszej kolejności warto postanowić sobie picie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Wiele problemów skórnych spowodowanych jest brakiem nawilżenia. Dodatkowo woda pomaga wypłukiwać z organizmu związki toksyczne.

Dieta

Kolejnym postanowieniem powinna być dieta. Jedzenie większej ilości warzyw i owoców wpływa na uzupełnianie niedoborów witamin, soli mineralnych, makro i mikroelementów. Warzywa i owoce zawierają błonnik, który pozytywnie wpływa na jelita. Wszystko to przekłada się na lepsze wchłanianie i dostarczanie składników aktywnych do każdej z komórek ciała, w tym skóry.

Ochrona przed słońcem

Najbardziej widoczne skutki na naszej skórze wywołuje fotostarzenie. Nieważne jaką mamy cerę, fotostarzenie dotyka każdego. Każdy z nas powinien zadbać o odpowiednią fotoprotekcję i stosować kremy z filtrem, nie tylko na wakacjach.

Demakijaż

W codziennej pielęgnacji naszą rutyną powinien stać się dokładny, codzienny demakijaż. Bardzo często przyczyną nieestetycznych zmian na skórze jest niedokładne oczyszczanie skóry z kosmetyków kolorowych.

Dłonie i paznokcie

W codziennym dbaniu o siebie należy nie zapominać o dłoniach. Są one naszą wizytówką. Nawilżanie oraz zadbanie o skórki wokół paznokci to wręcz obowiązek. Panie powinny dbać o nienaganny manicure. Tu z pomocą może przyjść manicure hybrydowy, który jest trwały i utrzymuje się do dwóch tygodni, a nawet dużej. Pamiętajmy, aby wykonywać go profesjonalnie, u osoby wykwalifikowanej, by nasze paznokcie na tym nie ucierpiały.

Dajmy sobie czas na relaks, skorzystanie z zabiegów czy chociażby domowe SPA. Działa to nie tylko na skórę, ale także na nasz nastrój i psychikę, pomaga się zrelaksować i wyciszyć.

Pamiętajmy, że to od nas zależy, w jakim stanie będzie skóra. Warto narzucić sobie odpowiednie schematy i starać się wykonywać je regularnie przez cały rok.
Marta Majszyk
Marta Majszyk
Absolwentka kosmetologii i biologii analitycznej. Technolog produkcji kosmetyków. Kosmetolog z pasji, zamiłowania i wyboru. Przyszła dr kosmetologii. Ciągle poszerza wiedzę, uczestniczy w kursach, szkoleniach i seminariach. Kocha to, co robi. Prywatnie pasjonatka jeździectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]