Startuje kolejna edycja Beauty Innovations-CodziennikKosmetyczny
Gotowi na nowe wrażenia? Startujemy z Beauty Innovations 2018!
15 lutego 2018
grzyby w kosmetologii-CodziennikKosmetyczny
Właściwości grzybów wykorzystywane kosmetykach
23 lutego 2018
Zajęcia fitness, bieganie, basen czy też dowolna inna forma aktywności ruchowej to jedno z najczęstszych postanowień noworocznych. O tym iż gimnastyka ma pozytywny wpływ na sylwetkę nikogo dziś nie trzeba przekonywać, gimnastyka twarzy natomiast to temat, który dopiero raczkuje.

Facefitness

Facefitness to rodzaj gimnastyki, która łączy automasaż, ćwiczenia mięśni twarzy i elementy akupresury. Metoda doczekała się już własnych gabinetów, specjalistów, książek, szkoleń i filmów instruktażowych w Internecie. Ćwiczenia mają za zadanie poprawić owal twarzy, zapobiec opadaniu skóry, wygładzić zmarszczki. Skoro mówimy o gimnastyce, należy wspomnieć też o mięśniach. Terminem mięśni mimicznych określa się grupę mięśni głowy związaną z ruchomością skóry, odpowiadają za m.in. otwieranie ust, mruganie powiekami, ruchy policzków. Uczestniczą one również w procesie powstawania dźwięków. Zmarszczki mimiczne - pierwsze zmarszczki pojawiające się na naszej skórze, jeszcze przed 30-ymi urodzinami, są wynikiem powtarzających się ruchów mięśni mimicznych twarzy, wyrazem przeżyć i emocji.

Masaż twarzy

Facefitness to kuzyn masażu twarzy. Masaż twarzy wykonuje się w kierunku przeciwnym do masażu ciała, czyli „od serca”. Przed masażem należy wykonać demakijaż i peeling skóry. Tempo wykonywanych ruchów powinno być powolne i spokojne, ale ruchy zdecydowane, masaż nie może sprawiać bólu ani dyskomfortu. Przeciwwskazaniem do tego typu zabiegu są m. in. choroby tarczycy, niedawno wykonywane zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej, czy infekcje wirusowe. Masaż twarzy wymaga znajomości anatomii mięśni i układu limfatycznego, dlatego warto poświęcić nieco czasu podręcznikom biologii i kosmetologii.

Istnieją dwie techniki masażu twarzy – liftingująca lub drenująca. Metoda drenująca sprawdza się u osób z obrzękami wokół oczu, oznakami zmęczenia, szarym kolorytem cery, masaż liftingujący ma na celu poprawę sprężystości i jędrności skóry, podniesienie mięśni twarzy. Specjaliści zalecają codzienne masowanie twarzy - 15 minut poświęcone codziennie na ten relaksujący zabieg pozwala w krótkim czasie poprawić koloryt cery, pozbyć się oznak zmęczenia. Masaż może być wykonany z użyciem ulubionego kremu, olejku, ampułki czy serum.

Energia płynąca z masażu

Dla entuzjastek masażu ciekawą propozycją może być masaż japoński, którego tradycje sięgają XV wieku. Masaż japoński opiera się na zasadach medycyny orientalnej, która skupia się na przyczynach a nie objawach choroby. Ta technika masażu uznawana jest przez terapeutów za naturalną, nieinwazyjną formę liftingu twarzy. W masażu japońskim wyróżnia się cztery etapy: relaks, drenaż limfatyczny, lifting i techniki akupresurowe mające na celu stymulację punktów energetycznych. Efekty masażu japońskiego to m.in.: stymulacja metabolizmu komórkowego, poprawa krążenia krwi i limfy, usuniecie toksyn i przywrócenie skórze zdrowego blasku.
Aneta Kołaczek
Aneta Kołaczek
Chemik, technolog kosmetyków, uczestniczka kongresów, szkoleń i konferencji dotyczących kosmetologii i przemysłu kosmetycznego, autorka publikacji branżowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]