grzyby w kosmetologii-CodziennikKosmetyczny
Właściwości grzybów wykorzystywane kosmetykach
23 lutego 2018
smartfonowe zmarszczki-CodziennikKosmetyczny
Zmarszczki od smartfona? Uważaj na efekt tech neck!
27 lutego 2018
Utrata jędrności, zmiana owalu twarzy, wiotkość czy worki pod oczami i opadające powieki – skóra zmienia się z wiekiem, a grawitacja robi swoje. Na szczęście z pomocą przychodzą nam zabiegi medycyny estetycznej, pozwalające znacznie opóźnić oznaki starzenia się skóry i jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem.

Lifting za pomocą ultradźwięków?

Metoda HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) czyli fala ultradźwiękowa o bardzo wysokiej energii, która działa na małym, punktowym obszarze. Technologia nie jest nowa – od 20 lat wykorzystuje się ją do usuwania guzów np. raka prostaty. Jednak dopiero od kilku lat stosowana jest w medycynie estetycznej. Technologia pozwala uzyskać naturalny efekt liftingu, bez drastycznej ingerencji, jak w przypadku zabiegu chirurgicznego.

Jak działa HIFU?

Ultradźwięki, czyli bezpieczna fala akustyczna powoduje ruch komórek w tkankach. Odpowiednio dobrane parametry urządzenia wywołują tarcie w tkance, co skutkuje przegrzaniem, a nawet kontrolowanym poparzeniem. Punktowe uszkodzenia na określonej głębokości skóry stymulują regenerację i skracanie się włókien kolagenu. Pierwsze efekty mogą być widoczne od razu po zabiegu, jednak na pełny rezultat trzeba czekać nawet pół roku.

Zalety technologii

Jedną z największych zalet HIFU jest to, że powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona, a więc nie ma konieczności rekonwalescencji po zabiegu. Jedno urządzenie pozwala na poprawę wyglądu twarzy, brzucha, ramion, pośladków czy biustu. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, można go wykonać w każdej porze roku, także w okresach silnego nasłonecznienia. Rezultat w postaci ujędrnienia skóry i poprawy owalu twarzy utrzymuje się nawet 2 lata.

Dla kogo lifting bez skalpela?

Zabiegi wykorzystujące technologię HIFU można polecić osobom, które szukają bezpiecznej i małoinwazyjnej metody, pozwalającej na uzyskanie widocznego efektu w postaci liftingu skóry lub ujędrnienia ciała. Ultradźwięki są szczególnie rekomendowane przy defektach takich jak: wiotkość podbródka, rozmycie owalu twarzy, opadające policzki tzw. chomiki, opadające łuki brwiowe, zmarszczki na czole i wokół ust, a także bruzdy nosowo wargowe.

Gdzie szukać?

Na zabieg najlepiej się udać do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej. Doświadczenie i wiedza osoby wykonującej zabieg są bardzo ważne, ponieważ źle wykonany może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Profesjonalista posiadający wiedzę z zakresu ludzkiej anatomii będzie wiedział w jaki sposób dopasować głębokość i gęstość strzałów falami ultradźwiękowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]