z jakich zabiegów kosmetycznych korzystaja mężczyźni_codziennikKosmetyczny
Męska pielęgnacja – z jakich zabiegów medycyny estetycznej korzystają mężczyźni?
9 marca 2018
kwasy w kosmetyce_CodziennikKosmetyczny
Przewodnik po kwasach w kosmetyce
16 marca 2018

Smart mirror – lusterko, które prawdę ci powie

nowinki kosmetyczne-technologia-smart mirror-CodziennikKosmetyczny
Lusterko, które podpowie jaki makijaż wybrać lub jak zatuszować niedoskonałości cery? To nie wizja przyszłości, a smart mirror, które zdobywa coraz większe uznanie i jest już wykorzystywane w sieciowych drogeriach, gdzie umożliwia wypróbowanie całego makijażu w zaledwie kilka sekund. Jakie jeszcze funkcje posiada to „inteligentne” lusterko?

Jak to działa?

Smart mirror rozpoczyna swoje działanie od wykrycia twarzy użytkowniczki i zrobienia jej zdjęcia. Następnie na jego podstawie ocenia stan skóry, w tym zmarszczki, przebarwienia, cienie pod oczami, wypryski i pory, dzięki czemu umożliwia ocenę problematycznych obszarów twarzy oraz sugeruje rozwiązania, które pomagają zatuszować te niedoskonałości. Niektóre modele luster, po ocenie stanu cery, rekomendują kosmetyki, które poradzą sobie z zamaskowaniem lub zwalczeniem danego problemu. Oceny możemy dokonywać nawet codziennie i porównywać stan swojej cery w zależności od stosowanych produktów kosmetycznych.

Lustro powinno być przyczepione w jednym miejscu, aby zapewnić stałe warunki oświetlenia i odległość w jakiej dokonujemy oceny. Urządzenie automatycznie wykrywa poziom światła w otoczeniu, do którego dostosowuje balans bieli, nasycenie kolorem i włącza lampę błyskową w razie potrzeby doświetlenia. Może być ono zamocowane na domowym lustrze lub innej płaskiej powierzchni pionowej, najmniejszy model od firmy Himirror ma około 45 centymetrów po przekątnej, więc znajdziemy na nie miejsce nawet w niedużej łazience.

Nadrukowany makijaż

Lustra typu smart mirror pomagają również w dobraniu oraz wykonaniu makijażu. W system wgrane są wizualizacje makijaży w postaci filtrów, które nanoszone na twarz pozwalają ocenić czy dany typ make-upu nam odpowiada. Są wyposażone również w tutoriale, które krok po kroku pokazują, jak wykonać dany makijaż. Jeśli wśród wgranych filtrów nie znajdziemy takiego, który odpowiada naszym wymaganiom, niektóre lustra (np. smart mirror od Panasonica) wyposażone zostały dodatkowo w tablet, na którym możemy dowolnie modyfikować makijaż, dorysować kreski na oczach lub pomalować usta na wybrany przez nas kolor. Panasonic nie zapomniał również o użytkownikach płci męskiej i wyposażył lustro w filtry pozwalające na dopasowanie odpowiedniego typu zarostu do twarzy.

Makijaż, tuszowanie niedoskonałości, rekomendowanie produktów to jeszcze nie wszystko! Panasonic poszedł o krok dalej i do swojego produktu podłączył drukarkę 3D, która może wydrukować dla nas cały makijaż. Dobrany wcześniej makijaż jest nanoszony na przezroczystą folię, która następnie schnie jedną dobę, aby następnego dnia nanieść ją na twarz. Folia jest aplikowana jak zmywalny tatuaż, który każdy pamięta z czasów dzieciństwa. Na szczęście pozbycie się takiego makijażu jest dużo łatwiejsze niż tatuażu, gdyż schodzi już przy użyciu wody z mydłem. Urządzenie od Panasonica nie jest jeszcze dostępne, więc musimy uzbroić się w cierpliwość i liczyć, że cena produktu będzie przystępna.

Pomocne w ocenie efektywności produktów

Dzięki gromadzeniu informacji o problemach skórnych i produktach używanych do ich zwalczenia, innowacyjne lustra opracowują najlepsze rozwiązania oraz sugerują, które produkty faktycznie spełniają swoją rolę.

Mogą być również stosowane do samodzielnego oceniania efektywności danego produktu. Opakowanie kremu sugeruje, że produkt widocznie zmniejsza pory? Przed zastosowaniem warto ocenić ilość oraz wielkość porów na twarzy, a po wymaganym czasie stosowania kremu poddać swoją skórę ponownej ocenie. Jest to prosty i rzetelny sposób oceny efektywności kosmetyku, gdyż smart mirror od firmy Himirror dzieli pory na 4 kategorie w zależności od wielkości oraz podaje procentowy ich udział na powierzchni twarzy zaznaczając obszary, w których występują co pozwala na obiektywną ocenę efektywności działania produktu.
Anna Sokołow
Anna Sokołow
Studentka bioinżynierii zwierząt. Zainteresowana kosmetologią, biotechnologią i medycyną. Ciekawi ją działanie poszczególnych składników kosmetyków na poziomie molekularnym oraz nowe zabiegi i metody pielęgnacji. Z uwagą śledzi codzienne przełomy w dziedzinie medycyny. Uważa, że nie ma zbędnej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]