Przegląd właściwości ekstraktów w kosmetykach naturalnych-CodziennikKosmetyczny.pl
Co kryje Twój kosmetyk naturalny? Przegląd właściwości ekstraktów roślinnych
7 maja 2018
Biotatuaż a makijaż permanentny
Biotatuaż, czyli co tatuaże mają wspólnego z makijażem permanentnym
11 maja 2018

37. Kongres i Targi LNE – branża beauty w wersji PRO [relacja]

21-22 kwietnia w Krakowie odbył się 37. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE! Organizatorem tego kultowego już wydarzenia jest redakcja magazynu LNE, który od ponad dwóch dekad inspiruje i edukuje specjalistów związanych z branżą beauty. Wiosenna edycja Kongresu i Targów LNE była pod wieloma względami wyjątkowa!
W wydarzeniu wzięło udział ponad 9000 profesjonalistów z branży beauty, wykłady i pokazy poprowadziło ponad 100 ekspertów-praktyków z całego świata (m.in. z Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Wenezueli czy Ukrainy), a w dwóch komfortowych halach targowych można było odwiedzić stoiska 230 wystawców, prezentujących ponad 500 najlepszych polskich i światowych marek kosmetycznych.

Uczestnicy mogli czerpać wiedzę nie tylko z wykładów, ale także mieli możliwość wzięcia udziału w targach branżowych. Wiele firm prezentowało owoce swoich ostatnich osiągnięć w postaci produktów kosmetycznych oraz urządzeń do wykonywania zabiegów. Sesja główna skupiła swoją uwagę na temacie związanym z wyzwaniami współczesnej kosmetologii. Problematyka tego panelu obejmowała tematy związane z procesem starzenia się skóry, jej czynnikami, jak i zachowaniem prewencji.

Premiera Genokosmetyki Dr Wilsz

Najnowsze doniesienia znacząco dało się zauważyć w strategiach anti-aging. To tutaj swoją premierę przeżywała kosmetologia genetyczna Dr Wilsz „GENO”, prezentując wykład na temat wpływu naszych genów na proces starzenia się skóry. Prelegenci tego panelu dr inż. Tomasz Czernecki, dr inż. Adam Kuzdraliński oraz dr Krystyna Wilsz i Anna Lechowicz przedstawili możliwości stworzenia spersonalizowanej pielęgnacji na podstawie wykonanego badania DNA. „To właśnie geny regulują biologiczny wiek skóry, sprawiając, że jej regeneracja jest bardziej lub mniej wydajna. Każdy z nas jest inny i każdy ma inny genotyp. Wiedza na jego temat stwarza możliwości precyzyjnej i skutecznej pielęgnacji oraz daje szanse na zapobieganie i opóźnienie procesów starzenia”. Według tej wiedzy geny są w 50% odpowiedzialne za wygląd naszej skóry. Odpowiedzią na nasze problemy skórne może być kosmetologia, która daje nam możliwości stworzenia produktu idealnie dopasowanego do naszych potrzeb. Zanim jednak poddamy się kuracji, musimy odbyć badanie pobrania materiału genetycznego, które sprecyzuje uwarunkowania genetyczne mające wpływ na proces starzenia się skóry.

Plan genopielęgnacji to kuracja obejmująca krem przygotowujący skórę na przyjęcie serum zawierające indywidualne składniki dobrane przez kosmetologa w oparciu o wynik badania materiału genetycznego. Pod każdym serum stosujemy preparat ułatwiający przenikanie substancji aktywnych w głębsze partie naskórka. Na koniec kuracji należy pamiętać o stosowaniu kremu ochronnego przed promieniowaniem UVA, UVB. Produkty zostały stworzone w unikalnej technologii ciałokrystalicznej DMS. Kosmetyki powstały przez Laboratorium Kosmetyczne Norel Dr Wilsz oraz Laboratorium Genetyczne Vitagenum.

Organella komórkowe w strategii anti-aging

Jednym z prelegentów na tegorocznym kongresie był dr Krzysztof Majdyło, który zaprezentował tematykę związaną z procesami starzenia i ich przeciwdziałaniu, przedstawiając rolę mitochondriów w strategii anti-aging. Mitochondrium to organelle znajdujące się w każdej komórce naszego organizmu, biorące udział w wielu procesach metabolicznych zachodzących w ciele. Jest to ośrodek decydujący o śmierci i życiu komórki. To tutaj kryje się długowieczność i nasze zdrowie. Aby wspomóc ich lepsze funkcjonowanie, niezbędnych jest kilka czynników: detoksykacja, dbanie o nasz mikrobiom jelitowy, dieta niskowęglowodanowa obejmująca odpowiedni dobór tłuszczy. Ważnym elementem są również substancje mitotropowe, które są kluczowe w procesach prawidłowego oddychania komórkowego. Należą do nich: koenzym Q 10, glutation, karnityna, kwas alfa liponowy, kwasy tłuszczowe, selen, mangan, witamina C oraz witaminy z grupy B. Istotną rolę odgrywa również odpowiednio dobrana suplementacja, która przynosi wiele korzyści, mimo iż nie są to leki.

Sesja główna objęła również panel poświęcony tematyce związanej z tarczycą i jej problemami, które są coraz bardziej powszechne we współczesnym świecie. Prowadzący lek. med. Rafał Baron, specjalista med. tropikalnej oraz mgr. farmacji Marta Mieloszyk-Pawelec przedstawili stadium przypadków osób dotkniętych tym problemem oraz sposoby leczenia. Omawiając przy tym, jak prawidłowo opiekować się pacjentem zdiagnozowanym z chorobą tarczycy w gabinecie kosmetologicznym. Prowadzący podkreślali, jak ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy stanowi jod, który ze względu na małe rezerwy w organizmie powinniśmy dostarczać z zewnątrz. Jod w postaci nieorganicznej jest najbardziej bezpiecznym pierwiastkiem śladowym, a jego przedawkowanie nie jest groźne. Tarczyca jest to czuły barometr stanu zdrowia naszego organizmu. Stąd tak ważne jest jej prawidłowe funkcjonowanie.

Współczesne odkrycia nauki

Jak co roku program Kongresu obejmował panel poświęcony kosmetologii w praktyce. Wielu wykładowców prezentowało najnowsze doniesienia z możliwości zastosowania oraz połączenia najnowszej technologii w zabiegach. Wśród zagadnień uczestnicy mogli wybrać dogodny dla siebie temat związany z aparaturą Hi-Tech: depilacja laserowa, wielopoziomowe zabiegi wykorzystujące technologie HIFU, możliwości zastosowania Aquapilingu, zastosowanie fali radiowej w ujędrnianiu skóry twarzy.

Szkoleniowiec organic oxygen, Pani Aleksandra Owczarska-Jaśniak, poprowadziła ciekawy wykład na temat: „Połączenie korzyści – wykorzystanie dwutlenku węgla i tlenu w kosmetologii”. W obu tych technologiach drzemie ogromny potencjał wykazujący działanie złuszczające, dotleniające, a co za tym idzie doskonałe nawilżenie i odżywienie skóry. Wykorzystywany dwutlenek węgla w zabiegach karboskyterapii potrafi wspomóc leczenie łuszczycy, cellulitu czy rozstępów, a rezultaty widoczne są już po 2-3 zabiegach. Tlen wykorzystywany w infuzji tlenowej daje bardzo dobre efekty nawilżenia, rozjaśnienia. Zabieg jest bezpieczny, pozbawiony efektów ubocznych. Co ważne kobiety w ciąży i matki karmiące mogą z powodzeniem poddać się tej terapii. Prezentacje firmowe skupiły swoją uwagę na najnowszych technologiach wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych, produktach pochodzenia naturalnego oraz zabiegach estetycznych mających na celu przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry. Niejednokrotnie omawiano różne możliwości łączenia poszczególnych technik zabiegowych, aby móc w pełni wykorzystać potencjał współczesnej nauki.

Odwiedzający Kongres mogli uczestniczyć w pokazowej sesji poświęconej stylizacji paznokci, w której prezentowano takie tematy jak: innowacyjne metody manicure hybrydowego, tytanowy french, tworzenie wzorów za pomocą lakierów transferowych czy metody podwójnego stemplowania. Obok tych dziedzin nie zabrakło panelu związanego z makijażem, masażem, biznesem i komunikacją.

Tegoroczny Kongres i Targi LNE 2018 przyniosły wiele innowacji z dziedziny kosmetologii, medycyny estetycznej. To tutaj odbywały się pokazy premierowe kosmetyków będących niezwykłym odkryciem współczesnego świata. Wykłady, warsztaty, targi LNE to wydarzenie, na którym warto być, aby z uwagą i skupieniem przyjrzeć się najnowszym doniesieniom z dziedziny piękna. Jest to miejsce nie tylko dla osób związanych z branżą beauty, ale także dla osób chcących pogłębić swoją świadomość na temat kierunku i możliwości rozwojowych w sektorze zdrowie i uroda.

Kolejna edycja imprezy, czyli 38. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE, odbędzie się już 17-18 listopada 2018. Jak zwykle możecie oczekiwać solidnej dawki wiedzy i inspiracji!

www.lne.pl
Anna Musiałek
Anna Musiałek
Studentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Jej pasją jest kosmetologia i medycyna estetyczna Z ciekawością przygląda się współczesnej kosmetologii i nowoczesnym kosmetykom, upatrując w nich ogromny postęp i przyszłość dla wielu problematycznych zmian zachodzących w skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]