PEH - proteiny-emolienty-humektanty-CodziennikKosmetyczny
Równowaga PEH – sposób na długie i zdrowe włosy
26 czerwca 2018
jak powiększyć biust-CodziennikKosmetyczny.pl
Powiększanie piersi – jak zrobić to dobrze i bezpiecznie?
2 lipca 2018

Brwi idealne – czyli modny makijaż permanentny brwi

makijaz brwi-CodziennikKosmetyczny
Makijaż permanentny już od kilku lat cieszy się dużym powodzeniem. Jest on formą tatuażu, który pozwala na obrysowanie konturu ust, dorysowaniu kresek na powiekach bądź przyciemnieniu i nadaniu kształtu brwiom. Makijaż permanentny brwi stał się modny i jest chętnie wykonywany nawet przez młode kobiety, gdyż pozwala w sposób trwały poprawić wygląd brwi, co znacząco wpływa na ogólną poprawę wyglądu twarzy.

Kto wykonuje makijaż?

Osobą wykonującą makijaż permanentny jest linergistka. Jest to zazwyczaj osoba związana z branżą kosmetologiczną, która ukończyła odpowiednie kursy i szkolenia. Przy wyborze miejsca, w którym będziemy wykonywać makijaż permanentny należy zwrócić uwagę na warunki higieniczne tam panujące oraz na galerię wykonanych dotychczas zabiegów, aby sprawdzić czy umiejętności i sposób wykonywania makijażu przez daną osobę odpowiada naszym oczekiwaniom.

Linergistka wraz z klientką dobiera odpowiednią barwę tuszu wprowadzanego pod skórę, jak również docelowy kształt brwi. W pierwszej kolejności rysunek wykonywany jest kredką na skórze, a po zaakceptowaniu efektu przez klientkę linergistka zabiera się do pracy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu za pomocą lidokainy. Od razu po zabiegu kolor brwi znacznie różni się od docelowego, brwi są bardzo ciemne, a ich okolica zaczerwieniona. Nie należy się tym przejmować, gdyż po tygodniu kolor blednie, a następnie po całkowitym wygojeniu się miejsca tatuażu wracamy do miejsca, w którym wykonywałyśmy zabieg w celu wykonania korekty.

Dostępne metody

Dwie najpopularniejsze techniki wykorzystywane w makijażu permanentnym brwi to metoda włoskowa oraz ombre.
Metoda włoskowa, nazywana również piórkową, polega na pigmentowaniu skóry tuszem tworząc krótkie linie w miejscu, gdzie naturalnie przebiega brew. Linie do złudzenia przypominają naturalne włoski, pięknie przyciemniają oraz optycznie zagęszczają brwi. Ta metoda daje najbardziej naturalny efekt, więc decydują się na nią kobiety nie lubiące drastycznych zmian wyglądu oraz nie chcące, aby ingerencja w wygląd była widoczna.

Metoda ombre, która cieszy się ostatnio dużą popularnością, polega na cieniowaniu brwi przy pomocy kilku odcieni barwnika, tak, że w rezultacie brew jest najjaśniejsza u nasady i stopniowo ściemnia się ku końcowi. W zależności od oczekiwanego efektu linergistka decyduje się na nasycenie w poziomie lub nasycenie w pionie. Efekt po zabiegu jest bardzo naturalny i utrzymuje się przez około dwa lata. Wraz z czasem makijaż permanentny blednie, więc należy dokonywać korekty, zazwyczaj raz w roku. Obie opisane metody można połączyć i zdecydować się na technikę ombre z dodatkowym domalowywaniem włosków tam, gdzie mamy ich najmniej.

Podsumowując – makijaż permanentny brwi jest zabiegiem zyskującym coraz więcej fanek. Cena makijażu brwi metodą ombre oscyluje w granicach tysiąca złotych i jest to zabieg opłacalny biorąc pod uwagę, że makijażem będziemy się cieszyć nawet dwa lata, a codziennie rano zaoszczędzimy kilka minut podczas makijażu. Przed zdecydowaniem się na ten zabieg należy zapoznać się z ofertą wielu salonów wykonujących makijaż permanentny i wybrać ten, którego efekt jest najbardziej zgodny z naszym gustem.
Anna Sokołow
Anna Sokołow
Studentka bioinżynierii zwierząt. Zainteresowana kosmetologią, biotechnologią i medycyną. Ciekawi ją działanie poszczególnych składników kosmetyków na poziomie molekularnym oraz nowe zabiegi i metody pielęgnacji. Z uwagą śledzi codzienne przełomy w dziedzinie medycyny. Uważa, że nie ma zbędnej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]