Abris inwestuje w spółkę ITP
Inwestorzy doceniają medycynę estetyczną
27 lipca 2018
Icoon laser-zabiegi laserowe-CodziennikKosmetyczny
W bikini bez cellulitu? Wypróbuj ICOONE laser®!
1 sierpnia 2018

Laserowy peeling węglowy – na czym polega zabieg i jakie przynosi efekty?

Peeling laserowy jest to zabieg, który polega na naświetlaniu twarzy promieniem laserowym w obszarze skóry, która wcześniej została pokryta unikalną koloidalną zawiesiną węgla. Dzięki takiej procedurze, drobinki węgla wnikają w pory skóry i pochłaniają energię światła laserowego. Efektem zabiegu jest dogłębne oczyszczenie skóry oraz zwężenie porów skóry. Ponadto, koloryt skóry ulega ujednoliceniu, stany zapalne zostają zminimalizowane, wydzielanie sebum jest regulowane, a komórki skóry stymulowane są do odnowy.

W jaki sposób wykonywany jest peeling laserowy?

Pierwszym etapem zabiegu jest wykonanie dokładnego demakijażu i oczyszczeniu skóry. Na czystą skórę twarzy, aplikuje się opisaną wyżej emulsję węglową. Preparat ten jest dokładnie wcierany tak, aby mógł dostać się do wszystkich nierówności i porów. Ponieważ węgiel wnika w skórę przez czas około 10-15 minut, na taki czas pozostawiana jest na skórze maseczka węglowa. Po tym czasie, wykonuje się naświetlanie laserem w trybie termicznym. Drobiny węglowe stanowią skuteczny materiał absorbcyjny dla światła lasera, dzięki czemu komórki stymulowane są do regeneracji i odnowy. Kolejno, skóra naświetlana jest impulsem o bardzo dużej energii, co powoduje mikroeksplozję kropel emulsji węglowej na powierzchni skóry, co daje efekt złuszczenia i wygładzenia naskórka. Na zakończenie zabiegu, skóra jest chłodzona lodem lub maką kojąco-nawilżającą. Aby osiągnąć pożądany efekt, należałoby wykonać 3-5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodnie.

Za pomocą jakich urządzeń wykonuje się peeling węglowy?

Laserowy peeling węglowy wprowadza do swojej oferty coraz więcej salonów kosmetycznych. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu specjalnego lasera, takiego jak NANOpuls®, który działa w dwojaki sposób. Po pierwsze, dzięki specjalnej nakładce Black Doll umożliwia wykonanie wyżej wspomnianego peelingu węglowego, po drugie, dzięki zastosowaniu dwóch długości fali, może być stosowany również do usuwania tatuaży.

Wskazania do wykonywania peelingu węglowego

Wykonanie zabiegu laserowego peelingu węglowego zaleca się kobietom zmagającymi się z problemami skórnymi takimi jak:
– rozszerzone pory
– nadmierne wydzielanie sebum
– drobne stany zapalne skóry, trądzik, wągry zamknięte i otwarte
– drobne zmarszczki, skóra z pierwszymi oznakami starzenia
– przebarwienia, ziemista lub szorstka cera.


Przeciwwskazania do wykonywania peelingu węglowego

– choroby nowotworowe, leczenie przez radioterapię lub chemioterapię
– choroby tkanki łącznej
– ciąża i karmienie piersią
– cukrzyca
– skóra wrażliwa na światło lasera.
Laserowy peeling węglowy mimo iż jeszcze nie tak dobrze znany, przynosi wiele zaskakująco dobrych efektów. Zabieg taki poprawia stan skóry trądzikowej, usuwa zaskórniki, przebarwienia i zaczerwienienia towarzyszące stanom zapalnym, oczyszcza zatkane pory, zmniejsza łojotok. Generalnie zabieg ten wspomaga leczenie trądziku. Posiadaczki cer dojrzałych również mogą zdecydować się na taki zabieg, ponieważ laserowy peeling węglowy poprawia elastyczność skóry, stymuluje skórę do odnowy, wygładza drobne zmarszczki, ujednolica koloryt skóry, rozjaśnia ją i ożywia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]