Kosmetyki ekologiczne-zkupy-CodziennikKosmetyczny.pl
Co czwarty Polak kupuje ekologiczne kosmetyki [Raport]
27 sierpnia 2018
38. Kongres i Targi LNE – branża beauty w wersji PRO
30 sierpnia 2018

Testy na zwierzętach wciąż popularne

Testowanie kosmetyków na zwierzętach-CodziennikKosmetyczny.pl
W 80 proc. krajów świata testuje się kosmetyki na zwierzętach, bo jest tanio i szybko. Nie ma składników nietestowanych na zwierzętach. W obrocie nie istnieją substancje, które nigdy nie były testowane na zwierzętach – podaje serwis wysokieobcasy.pl.
Jak informuje serwis, obecnie na terenie Unii Europejskiej obowiązuje zakaz testowania kosmetyków i ich składników na zwierzętach. Zakaz testowania gotowych produktów wprowadzono w 2004 roku, w 2009 rozszerzono go o zakaz testowania składników, a w 2013 – o zakaz dopuszczania do sprzedaży na rynku unijnym produktów kosmetycznych zawierających składniki testowane na zwierzętach.

Jednak przepisy unijne dotyczą nowych kosmetyków i nowych składników. Tych wyprodukowanych przed wejściem w życie dyrektywy już nie. To znaczy, że producent ma prawo używać dziś tej samej receptury kosmetycznej, której używał przed 2004 rokiem, i korzystać ze składników wcześniej testowanych.

Potwierdza to w rozmowie z wysokieobcasy.pl Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

– Nie istnieją w obrocie substancje, które nigdy nie były testowane na zwierzętach, od roku 2013 żaden nowy składnik nie został wpisany do rozporządzenia kosmetycznego. Nowe składniki są obecnie testowane, ale zgodnie z przepisami robi się to metodami alternatywnymi – wyjaśnia ekspert.

Źródło: WiadomościKosmetyczne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]