trend eko w kosmetykach jest coraz silniejszy-CodziennikKosmetyczny.pl
Naturalne kosmetyki najpopularniejszym ekotrendem wśród Polaków
16 listopada 2018
nowoczesne technologie w kosmetologii
Jak sztuczna inteligencja zmieni branżę kosmetyczną
21 listopada 2018

Fizjoterapia uroginekologiczna

medycyna estetyczna miejsc intymnych-CodziennikKosmetyczny.pl
Kosmetologia to połączenie wielu specjalności w jedną, aby dbać nie tylko o wygląd skóry, ale także o dobre samopoczucie klientów. Bardzo często wiążą się głębokie relacje między klientem a kosmetologiem i coraz więcej defektów, o których nie chce się mówi, widzi światło dzienne. Medycyna estetyczna okolic intymnych coraz bardziej zyskuje na popularności. Nie wszystko da się poprawić za pomocą ingerencji chirurgicznej. Czasem problem tkwi głębiej i wcale nie potrzebuje skalpela.
Fizjoterapia ureoginekologiczna zajmuje się przede wszystkim dyskomfortem odczuwanym w okolicach intymnych. Dyskomfortem zwane są wszelkie bóle w okolicy krocza, zarówno samoistne, jak i te, które pojawiają się poprzez bodziec zewnętrzny np. stosunek płciowy. Nietrzymanie moczu lub problemy z pęcherzem, również są klasyfikowane w kompetencje specjalisty od fizjoterapii ureoginekologicznej.

Bardzo dużo kobiet boi się mówić o swoich problemach. Wiele z nich cierpi w milczeniu przez wiele lat, bo nawet nie wie, że istnieją możliwości manualne radzenia sobie z tymi schorzeniami. Ze względu na intymność oraz bardzo często wstyd, a wręcz panikę, fizjoterapeuta musi być osobą bardzo delikatną, dyskretną, a także komunikatywną. Czasem warto dużej poszukać, ale trafić na osobę najbardziej kompetentną.

Zazwyczaj podczas pierwszej wizyty zbierany jest dokładny wywiad dotyczący zarówno układu moczowo-płciowego, jak i układu pokarmowego. Pamiętajmy o tym, że to my decydujemy, czy fizjoterapeuta będzie pracował z nami poprzez pochwę czy tylko zewnętrznie, manipulując mięśniami. Pomimo wstydu i początkowych oporów warto jednak skorzystać z tej możliwości, gdyż daje ona najlepsze efekty. Coraz częściej zdarza się, że to kosmetolodzy w pierwszej kolejności dowiadują się o problemach z okolicami intymnymi kobiet. Dobrze, gdyby znali i mogli bezpośrednio pokierować do sprawdzonego fizjoterapeuty ureoginekologicznego.
Marta Majszyk
Marta Majszyk
Absolwentka kosmetologii i biologii analitycznej. Technolog produkcji kosmetyków. Kosmetolog z pasji, zamiłowania i wyboru. Przyszła dr kosmetologii. Ciągle poszerza wiedzę, uczestniczy w kursach, szkoleniach i seminariach. Kocha to, co robi. Prywatnie pasjonatka jeździectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]