Trądzik różowaty-przyczyny-objawy-CodziennikKosmetyczny
Trądzik różowaty – co warto o nim wiedzieć?
23 listopada 2018
Czym jest i jak dbać o płaszcz hydrolipidowy-CodziennikKosmetyczny.pl
Czym jest i jak dbać o płaszcz hydrolipidowy?
4 grudnia 2018

Drenaż limfatyczny- usuwa cellulit i ujędrnia skórę

masaż limfatyczny zwalcza cellulit-CodziennikKosmetyczny.pl
Drenaż limfatyczny to zabieg fizjoterapeutyczny, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Jest specyficznym rodzajem masażu, którego celem jest usprawnienie przepływu limfy w układzie limfatycznym. W efekcie dochodzi do poprawy krążenie krwi, usunięcia toksyn nagromadzonych w komórkach i tkankach, złagodzenia bólu, a także do znacznej poprawy kondycji skóry.

Leczniczy masaż

Drenaż limfatyczny to zabieg wykonywany ręcznie przez wykwalifikowanego masażystę lub za pomocą specjalnej maszyny, praktycznie na każdej części ciała. W medycynie jest z powodzeniem wykorzystywany w dolegliwościach objawiającymi się obrzękami zapalnymi czy zastoinowymi. Jest również zalecany po zabiegu mastektomii (amputacja piersi) i kwadrantektomii (usunięcie guza piersi wraz z marginesem). Drenaż limfatyczny jest zalecany także w trakcie leczenia i regeneracji przy: niewydolności żylnej, przewlekłych opuchnięciach, zespole ciężkich nóg, chorobie zwyrodnieniowej stawów czy dnie moczanowej. Drenaż limfatyczny (tak, jak inne rodzaje masażów) sprawia, że czujemy się odprężeni i wypoczęci. Drenaż limfatyczny ułatwia usunięcie toksyn z organizmu, dlatego zalecany jest szczególnie osobom rozpoczynającym dietę.

„Bum” w medycynie estetycznej

Drenaż limfatyczny w medycynie estetycznej jest wykonywany najczęściej w obrębie nóg i twarzy. Może być stosowany jako profilaktyka powstawania żylaków. Jednak przede wszystkim masaż limfatyczny ma znakomite działanie antycellulitowe. Cellulit powstaje wskutek zaburzenia krążenia limfy i gromadzenia się wody w tkankach. Masaż limfatyczny usprawnia przepływ chłonki i dzięki temu eliminuje czynniki sprzyjające powstawaniu ,,pomarańczowej skórki”. Skóra po drenażu jest sprężysta i jędrna. W celu osiągnięcia pełnych korzyści zalecane jest wykonanie serii 10 zabiegów.

W pierwszej fazie osoba wykonująca zabieg głaszcze nogi pełnymi dłońmi, a po chwili przechodzi do mocniejszego ugniatania i masowania. Najważniejszy przy wykonywaniu takiego masażu jest kierunek ruchu rąk masażysty, aby efektywnie „wypchnąć” zastaną limfę i skierowany do ujścia żył.

Drenaż limfatyczny twarzy ma na celu redukcję obrzęków, ale jego sumienne i prawidłowe wykonanie może również pomóc chorym zatokom. Regularne masaże powodują, że skóra staje się gładsza, bardziej promienna i skuteczniej wchłania kosmetyki pielęgnujące.

Spektakularne efekty warte swojej ceny

Efekty masażu limfatycznego są często widoczne praktycznie już po pierwszym masażu, jednak warto zdecydować się na całą serię wizyt u masażysty, co pozwoli nam wzmocnić efekty i utrzymać je na dłużej. Drenażu limfatycznego nie można w żaden sposób przedawkować, a dwa masaże w tygodniu będą w zupełności wystarczające.

Ceny za jedną wizytę u masażysty różnią się w zależności od techniki, jaką masażysta wykonuje drenaż (manualnie lub z wykorzystaniem specjalnej maszyny). Zazwyczaj cena pojedynczego drenażu limfatycznego nóg kosztuje około 100zł, natomiast cena masażu limfatycznego twarzy waha się do 50 do 150zł.

Autor: Aleksandra Szewerniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]