masaż limfatyczny zwalcza cellulit-CodziennikKosmetyczny.pl
Drenaż limfatyczny- usuwa cellulit i ujędrnia skórę
26 listopada 2018
Oczyszczanie wodorowe i be glow to najpopularniejsze zabiegi_CodziennikKosmetyczny.pl
To były najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne w 2018 roku
6 grudnia 2018

Czym jest i jak dbać o płaszcz hydrolipidowy?

Czym jest i jak dbać o płaszcz hydrolipidowy-CodziennikKosmetyczny.pl
Zimą warto szczególnie zadbać o wrażliwą skórę twarzy. Zapoznaj się z poradami Pani Olgi Kamińskiej, kosmetolog i Training Manager Biologique Recherche, by w pełni zrozumieć mechanizmy wpływające na twój wygląd. Postaw na świadomą pielęgnację i ciesz się promienną cerą nawet w najbardziej mroźne dni!

Co to jest płaszcz hydrolipidowy?

Olga Kamińska: Płaszcz hydrolipidowy to warstwa ochronna skóry złożona z wody i lipidów. Tworzy on powłokę, która jest odpowiedzialna za nawilżenie naskórka oraz za prawidłowe funkcjonowanie skóry. Płaszcz hydrolipidowy stanowi tarczę ochronną przed działaniem czynników zewnętrznych – wpływa więc na wygląd i kondycję naszej skóry.

Jakie są cechy i zadania płaszcza hydrolipidowego? Olga Kamińska: Główną funkcją płaszcza hydrolipidowego jest ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak zanieczyszczenia, zmiany temperatury, bakterie czy mroźne powietrze. Zapobiega on nadmiernemu odparowywaniu wody, dzięki czemu skóra zachowuje prawidłowe nawilżenie. Wpływa również na zachowanie elastyczności, co pozwala na zachowanie młodego wyglądu. Ma także swój udział we wnikaniu składników aktywnych zastosowanych w kosmetykach aplikowanych na skórę.

Czy mamy wpływ na jego stan?

Olga Kamińska: To co robimy na naszej skórze w bardzo dużym stopniu oddziałuje na stan płaszcza hydrolipidowego. Odpowiednio dobrana pielęgnacja pozwala zachować go w prawidłowej kondycji. Powinniśmy również starać się w jak najmniejszym stopniu narażać skórę na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych, jest to szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym.

Jak można dbać o jego jakość?

Olga Kamińska: W trosce o stan naszego płaszcza hydrolipidowego istotne jest stosowanie delikatnych preparatów oczyszczających, bez agresywnych składników myjących, które będą powodowały uszkodzenia jego struktury oraz nadmierne wysuszenie i podrażnienia skóry. Ważne jest również przywracanie prawidłowego pH oraz regularne stosowanie preparatów o działaniu nawilżającym oraz odżywczym. Należy stosować produkty, które zawierają składniki nawilżające (humektanty) oraz składniki lipidowe. Taka pielęgnacja pozwoli nam na zachowanie odpowiedniej ochrony dla naszego naskórka.

----------------------------------------------------------------
Olga Kamińska − training manager Biologique Recherche. Kosmetolog, zawodowo związana z branżą beauty od 7 lat. Świat Biologique Recherche nie ma przed nią tajemnic. Prowadzi szkolenia z zakresu produktów, jak również zabiegów i masaży autorskich marki. Kosmetologia jest jej największą pasją. Jak sama zaznacza: „Pielęgnacja skóry to dla mnie coś więcej niż aplikacja produktu. To wielokierunkowe, holistyczne i spersonalizowane działanie oparte na produktach o najwyższej skuteczności działania.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]