Czym jest i jak dbać o płaszcz hydrolipidowy-CodziennikKosmetyczny.pl
Czym jest i jak dbać o płaszcz hydrolipidowy?
4 grudnia 2018
L’Oréal i start-up GJOSA obniżają zużycie wody-CodziennikKosmetyczny.pl
L’Oréal i start-up GJOSA łączą siły, by zredukować zużycie wody przy spłukiwaniu szamponu
10 grudnia 2018

To były najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne w 2018 roku

Oczyszczanie wodorowe i be glow to najpopularniejsze zabiegi_CodziennikKosmetyczny.pl
Współczesna kosmetologia proponuje najnowsze zabiegi, w pełni bezpieczne, mało inwazyjne sięgające sedna problemu. Od wieków szukano sposobów na odmłodzenie skóry, dziś dziedzina kosmetyki ma nam do zaoferowania nie tylko prewencję starzenia się, ale i sposoby niwelowania już powstałych zmian.
Kierunek rozwoju tej dziedziny był i jest nadal bardzo dynamiczny, co chwilę wyłania się nowa technologia, nowe spojrzenie na procesy funkcjonowania skóry i zapobiegania niekorzystnym zmianom, jakie zachodzą w jej obrębie. Upatrując w technologii różne możliwości, miejmy na uwadze również dawne procedury zabiegowe, bo jedno i drugie można znakomicie ze sobą połączyć.

Wodór jako pierwiastek młodości

Od dawna poszukuje się coraz to nowych zabiegów anti-aging, które będą w stanie spowolnić pogłębiający się proces starzenia się skóry. Oczyszczanie wodorowe działa na poziomie komórkowym, zwalczając wolne rodniki, i dlatego obecnie zabieg ten przeżywa swoje największe zainteresowania w branży beauty, a to wszystko dzięki tak niewielkiej cząsteczce wodoru, która potrafi zdziałać więcej niż nam się wydaje.

Oczyszczanie wodorowe to stosunkowo nowa technologia, która zawitała do naszego kraju niedawno. Procedura zabiegowa opiera się na wykorzystaniu aktywnego wodoru, mającego szerokie spektrum działania. Wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, eliminuje wolne rodniki posiada również właściwości dobrego przenikania bariery skóry, uważa się nawet, że wodór jest silniejszym antyoksydantem niż witamina C i wykazuje znacznie wiesze działanie terapeutyczne niż koenzym Q10. Warto wiedzieć, że wodór jest najmniejszym pierwiastkiem, dlatego posiada zdolność przenikania w głębsze partie naskórka, działając na poziomie komórkowym. Urządzenia posiadają specjalne głowicę, która pod wpływem ciśnienia, wody i pęcherzyków wodoru działa jak peeling, usuwając martwy naskórek. Po zabiegu skóra jest nawilżona, oczyszczona, rozświetlona, jednak najważniejsze działanie to neutralizacja wolnych rodników, odpowiedzialnych za procesy starzenia się skóry. Pierwiastek po dostaniu się w głębsze partie naskórka łączą się z wolnymi rodnikami i w procesie chemicznym przekształca je w cząsteczkę wody. Zabieg można wykonywać przez cały rok. Polecany jest szczególnie dla skóry zanieczyszczonej, z problemami naczyniowymi, zmęczonej, trądzikowej. Jak każdy zabieg ma również swoje przeciwskazania, a są nimi: ciąża, karmienie piersią, choroby skóry, metalowe implanty, epilepsja, cukrzyca. Propozycja oczyszczania wodorowego jest alternatywą dla tradycyjnego oczyszczania jednak w przypadku znacznego zanieczyszczenia skóry nie zastąpi tego zabiegu.

BB GLOW! – Światowa nowość

Rewelacyjny zabieg przywracający blask, jednolity koloryt i odświeżenie dla skóry. Polega na wprowadzenie za pomocą mezoterapii mikroigłowej w głębsze partie naskórka preparatu pielęgnacyjnego, który w swoim składzie zawiera substancje aktywne oraz pigmenty. Serum występuje w jednym uniwersalnym kolorze, jest pozbawiony zbyt dużej ilości pigmentów żółtych i różowych.

Jest zabiegiem mało inwazyjnym, gdyż sięga tylko poziomu naskórka, stąd nie zaliczmy go do kategorii makijażu permanentnego. Nazwa pochodzi od dobrze znanego produktu pielęgnacyjnego, który posiada właściwości kryjące niedoskonałości skóry, a przy tym nawilża i odżywia, czyli BB cream. Sam preparat został wprowadzony na rynek dzięki niemieckiej dermatolog dr. med. Christine Schrammek. Zabieg szczególnie polecany dla osób z przebarwieniami, dla uzyskania równomiernego kolorytu i nawilżenia. Przynosi dobre efekty w przypadku niwelowania cieni pod oczami, jak i zmniejszeniem widoczności blizn i rozstępów.

Przy zastosowaniu serii zabiegów efekty utrzymują się do kilku tygodni. Co ciekawe, zabieg można wykonywać kobietom w ciąży, podczas laktacji, jak i przez cały rok. Zabieg jest bezbolesny. Skóra staje się rozświetlona, rozjaśniona, zrewitalizowana.

Rynek kosmetyczny daje nam wiele możliwości zabiegowych wykorzystujących najnowsze technologie w walce z niedoskonałościami skóry, jednak warto pamiętać również o zabiegach, które być może nie są na chwilę obecną trendem, ale sprawdzają się w wielu przypadkach. Pozostaje nam jedynie korzystać w mądry i przemyślany sposób ze zdobyczy nowej kosmetologii, również w kwestii łączenia zabiegów.
Anna Musiałek
Anna Musiałek
Studentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Jej pasją jest kosmetologia i medycyna estetyczna Z ciekawością przygląda się współczesnej kosmetologii i nowoczesnym kosmetykom, upatrując w nich ogromny postęp i przyszłość dla wielu problematycznych zmian zachodzących w skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]