Klęska głodu w Europie. Już za 10 lat może zabraknąć żywności
21 marca 2019
Emolienty dla skóry dziecka-CodziennikKosmetyczny.pl
Emolienty w pielęgnacji skóry dzieci urodzonych przedwcześnie
28 marca 2019

Kilka kroków do pięknej skóry – oczyszczanie manualne

Zabieg na twarz-oczyszczanie manualne-CodziennikKosmetyczny
Myśląc o oczyszczaniu manualnym, mamy często obraz bolesnego zabiegu kosmetycznego, po którym nasza skóra wygląda jeszcze gorzej niż przed wizytą w gabinecie kosmetycznym. Zaczerwienienie połączone z opuchlizną wcale nas nie przekonuje do skorzystania z tej usługi, a jednak warto bardziej przyjrzeć się zabiegowi, który stanowi rozwiązanie dla wielu problemów związanych z naszą skórą.
W swojej pracy zawodowej spotykam się z mylnym przesłaniem, że zabieg boli, że przez kilka dni skóra musi „dojść do siebie”, jednak dzięki współczesnym kosmetykom możemy spać spokojnie, gdyż nie jest to tak straszne jak wygląda. Prawidłowo wykonany oczyszcza naszą skórę, stanowiąc wstęp do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zabieg oczyszczania manualnego przeprowadzony z należytą starannością i dbałością – zaraz obok dobrych efektów – jest też przyjemny. Jest to możliwe do uzyskania za sprawą łączenia różnych zabiegów oraz poprzez dobór odpowiednich kosmetyków.

Chciałabym Was gorąco zachęcić do skorzystania z tej oferty gabinetowej, bo – mimo tak wielu ofert zabiegowych z wykorzystaniem najnowszych technologii – manualne oczyszczanie twarzy nie ma sobie równych.

Mając na celu zachowanie zdrowej skóry, jest to zabieg, który posiada pierwszeństwo. Skóra po zabiegu lepiej przyswaja preparaty pielęgnacyjne, witaminy, w przypadku skóry tłustej zmniejsza wydzielanie sebum, jest odświeżona i prawidłowo przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Główne założenia oczyszczania

Zabieg polega na usunięciu zanieczyszczeń, zaskórników zamkniętych i otwartych, martwych komórek i wszystkiego, co zostało pod skórą, a wymaga głębszego oczyszczenia.

Etap I Demakijaż i peeling
Należy do demakijażu i peelingu. Tutaj zastosowanie rodzaju peelingu jest uzależnione od kondycji skóry. Tylko dokładne wykonanie tych czynności pozwoli na prawidłowe przygotowanie skóry do dalszego etapu.

Etap II Rozpulchnianie
W tym celu stosuje się maski, które swoim składem mają za zadanie zmiękczenie warstwy rogowej. Zmniejsza to nieprzyjemne odczucia związane z samym etapem oczyszczania.

Wapozon – wykorzystuje parę wodną, zwiększa przepuszczalność naskórka, dzięki czemu wszelkie zanieczyszczenia będzie można łatwo usunąć.
Lampa sollux z czerwonym filtrem – rozszerzenie ujść gruczołów łojowych.

Etap III Oczyszczanie
Oczyszczanie za pomocą ucisku, który powinien być wykonany z wyczuciem – zbyt głębokie i mocne może spowodować uszkodzenie skóry i powstanie blizny.

Etap IV Dezynfekcja skóry
Dezynfekcja skóry przed, jak i po, za pomocą specjalistycznych płynów kosmetycznych oraz poprzez zabieg z wykorzystaniem prądów d’asdonvala, zwany darsonwalizacją, który działa bakteriobójczo.

Etap V Wyciszenie
Wyciszenie za pomocą masek kosmetycznych.

Oczyszczanie manualne nie takie straszne

Współczesna kosmetologia oferuje nam wiele technologii, obiecując dogłębne pełne oczyszczanie naszej skóry, jednak nic nie zastąpi oczyszczania manualnego wykonanego mechanicznie.

W gabinecie kosmetolodzy często korzystają z formy łączenia poszczególnych zabiegów aparaturowych z zabiegiem oczyszczania manualnego. Możemy spotkać się z połączeniem peelingu kawitacyjnego, mikrodermabrazji czy nawet kwasów owocowych. Wybór danej techniki jest uzależniony od stanu naszej skóry.

Jest to podstawowy zabieg, który prowadzi do ulepszenia funkcjonowania skóry.
Prawidłowo wykonany nie pozostawia żadnych śladów, plam, blizn a odczucia są zminimalizowane.
Anna Musiałek
Anna Musiałek
Studentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Jej pasją jest kosmetologia i medycyna estetyczna Z ciekawością przygląda się współczesnej kosmetologii i nowoczesnym kosmetykom, upatrując w nich ogromny postęp i przyszłość dla wielu problematycznych zmian zachodzących w skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]