nie każdy alkohol w kosmetyku jest zły-CodziennikKosmetyczny.pl
Czy każdy alkohol w kosmetykach jest zły?
8 kwietnia 2019
trend anti-pollution a pielęgnacja włosów
Trend anti-pollution a pielęgnacja włosów
12 kwietnia 2019

Hybryda w domu – czy na pewno jest bezpieczna?

robieie hybrydy w domu nie zawsze jest bezpieczne
Zapewne każdy już słyszał albo czytał „jak domowym sposobem zrobić paznokcie hybrydowe”? Dlaczego jednak warto oddać swoje ręce profesjonaliście od stylizacji paznokci i czym może grozić wykonanie ich w domu bądź przez osobę źle do tego przeszkoloną?
Zagrożeń, jakie czyhają na nas w przypadku źle wykonanej stylizacji, jest mnóstwo, począwszy od zniszczonej płytki, po te bardziej problematyczne jak grzybica czy nieodpowiednio dobrany materiał.

Owszem istnieją na rynku mobilne kosmetyczki, które posiadają odpowiedni sprzęt i wiedzę do wykonywania manicure hybrydowego czy żelowego. Jednak część osób zajmujących się tą działalnością pozostaje bez przeszkolenia. No tak, ale skąd można wiedzieć, jakie kwalifikacje ma osoba wykonująca zabieg?

Skąd mam to wiedzieć?

Po pierwsze poprzez odpowiednią wiedzę na temat danej metody stylizacji umiejętne jej zastosowanie, jak i odpowiednio dobrane techniki. Kiedy przychodzimy do salonu stylizacji paznokci, siadamy i prosimy o daną usługę, a osoba ją wykonująca nawet nie ogląda płytki, nie dopytuje klienta na temat wybranej metody, to oznaki, że trafiliśmy do osoby, która posiada małe kwalifikacje.

Specjalista to osoba, która przeszła szereg szkoleń, posiada doświadczenie i wiedzę. Najpierw ocenia stan naszej płytki, mówi o możliwościach zastosowania poszczególnych metod i dobiera właściwą.

Szkolenia to nie tylko nauka odpowiedniej techniki wykonania zabiegów, ale przede wszystkim wykonanie bezpiecznej, trwałej stylizacji z uwzględnieniem doboru odpowiedniej metody do typu płytki paznokcia czy charakteru pracy.

Po drugie – bezpieczeństwo i higiena pracy. Gabinet kosmetyczny musi zachować pewne procedury sterylizacji, dezynfekcji, używając odpowiedniego do tego sprzętu, jak i płynów, które posiadają szerokie spektrum działania na wirusy, bakterie, grzyby.

Po trzecie – cena – im niższa, tym bardziej kusząca, jednak zanim damy się ponieść emocjom, zwróćmy uwagę na kilka ważnych aspektów. Co składa się na cenę? Koszty utrzymania lokalu, preparaty, nasz wkład wiedza i czas wykonania stylizacji. Niższa cena zawsze coś za sobą kryje (chyba że to specjalna oferta promocyjna). Gdzieś jest „pies pogrzebany”, albo w produktach, albo w narzędziach. Wybierając się na stylizacje paznokci, upewnijmy się, czy narzędzia są dobrze przygotowane a preparaty nam znane.

Produkty niewiadomego pochodzenia

Ważne, aby jednak orientować się przynajmniej na poziomie podstawowym, z jakich produktów korzysta stylista. Dobre produkty kosztują, są bezpieczne, nie zawierają szkodliwych substancji i potrafią nawet wykazywać działanie pielęgnacyjne.

Narzędzia

No właśnie, czy mamy świadomość, wykonując stylizację, czy narzędzia, w tym pilniki, należą do innej klientki czy są nowe? Czy zostały dobrze przygotowane czy są jednorazowe?

Warto podkreślić, że zarówno w domowych warunkach, jak i gabinetowych, może dojść do zakażenia różnymi chorobami bakteriami, wirusami. Różnica jednak polega na tym, że gabinety mają pewne ustalone procedury higieny, dezynfekcji i sterylizacji, którym muszą podlegać, a które sprawdza sanepid. W warunkach domowych z sanepidem jest już znacznie gorzej.

Ściąganie hybrydy

Aplikacja hybrydy jest również ważna, co jej ściąganie. Mając do dyspozycji specjalistyczne preparaty, zdjęcie hybrydy jest dużo bardziej proste niż piłowanie czy zdzieranie.

Odwiedzając gabinet kosmetyczny i oddając swoje paznokcie w profesjonalne ręce, mamy pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony z należytą uwagą, starannością w bezpieczny i odpowiedni sposób. Dodatkowo dostaniemy dobrą kawę i chwilę relaksu, których nie zaznamy w domowym zaciszu. Pamiętajmy, osoby „wyszkolone” poprzez portale z pewnością nie będą profesjonalnie wykonywać stylizacji. Szkolenia i zdobywana tam wiedza obejmuje nie tylko samą technikę, ale także bezpieczny i trwały manicure.
Anna Musiałek
Anna Musiałek
Studentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Jej pasją jest kosmetologia i medycyna estetyczna Z ciekawością przygląda się współczesnej kosmetologii i nowoczesnym kosmetykom, upatrując w nich ogromny postęp i przyszłość dla wielu problematycznych zmian zachodzących w skórze.

1 Komentarz

  1. weronika pisze:

    Wystarczy dobrze dobierać produkty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]