Liposukcja laserowa-modelowanie ciała-ginekomastia-CodziennikKosmetyczny.pl
Nowoczesna liposukcja laserowa jako metoda modelowania ciała i leczenia ginekomastii
23 kwietnia 2019
Kosmetyki po ćwiczeniach-CodziennikKosmetyczny.pl
Kosmetyki dla sportowców
29 kwietnia 2019

In-Cosmetics Global w Paryżu – jedno z najważniejszych wydarzeń w branży beauty

W dniach 2-4 kwietnia 2019 roku w Paryżu odbyły się targi In-Cosmetics, które zbierają dostawców surowców kosmetycznych z całego świata. Coroczne targi są nieskończonym źródłem inspiracji, wiedzy i wspaniałą okazją do zawiązania nowych kontaktów. Ponad ośmiuset producentów i dostawców surowców kosmetycznych z całego świata przygotowało dla zwiedzających mnóstwo pomysłów, wskazówek i innowacji. Dla głodnych wiedzy były organizowane wykłady oraz tzw. Formulation labs, czyli sekcja laboratoryjna, gdzie można było w praktyce wykorzystać nowe składniki do ciekawych formulacji.
Wiele stoisk przyciągało swoim urokiem, kreatywnością oraz zatrzymywało fachowym doradztwem i testowaniem nowych formuł. W sekcji Sensor Bar można było przetestować preparaty o wyjątkowych strukturach i zapachach, wiele z nich było pięknie zaaranżowanych, co działało również na wyobraźnie. Przy wielu stoiskach zdecydowanie dominował trend naturalności, gdzie główną rolę grały rośliny. Były też nawiązania do apetycznego jedzenia, szczególnie słodyczy oraz super foods.

Jednak najistotniejszą sekcją była sekcja innowacji, gdzie producenci pokazywali swoje nowe pomysły. Wszystkie z nich miały swoje premiery właśnie na in-cosmetics, a wyróżnienie ich jest bardzo wysoko cenione na całym świecie. Walczyły o brązowy, srebrny oraz złoty medal w pięciu kategoriach: najlepszy składnik aktywny, najlepszy składnik funkcjonalny, najlepszy składnik „zielony”, nagroda z sekcji make-up oraz sensory bar. W tym roku zadebiutowała też nowa kategoria: tzw. Rising Star, czyli wschodząca gwiazda – tutaj o wygranej decydowała różnorodność i wielkość oferty nowych producentów.

W kategorii najlepszego składnika aktywnego wygrał surowiec z firmy Vytrus Biotech - OLEA VITAE PLF, który jest pozyskiwany z komórek macierzystych kiełków drzewa oliwnego i jego główna funkcja to rewitalizowanie skóry dojrzałej poprzez stymulowanie synaps mitochondrialnych. Intensywnie zwiększ poziom energii w komórkach.

W kategorii najlepszego składnika funkcjonalnego złoty medal otrzymał surowiec firmy Gattefossé - Emulium® Illustro, który jest naturalnym emulgatorem stabilnym w wielu formulacjach, również z pigmentami i filtrami UV.

Najlepszym „zielonym” składnikiem został ponownie z firmy Vytrus Biotech surowiec Sarcoslim Re-Shape PRCF, czyli wyciąg z komórek macierzystych rośliny Sarcocapnos crassifolia. Jest on bogaty w unikalne związki działające wyszczuplająco i ujędrniająco. Może być stosowany zarówno w preparatach do ciała, jak i preparatach uelastyczniających zwiotczenia w okolicach twarzy i szyi.

Targi In-Cosmetic są wydarzeniem, w którym warto wziąć udział. Różnorodność produktów, ogromna wiedza, mnóstwo inspiracji, tekstur, zapachów i wielu ekspertów w jednym miejscu jest nieocenionym doświadczeniem, które każdy pracujący w branży beauty powinien przeżyć.
Anna Kuczyńska
Anna Kuczyńska
Z zawodu technolog kosmetyków, który swoją pracę traktuje jako pasję i wyzwanie. Codziennie poszerza swoją wiedzę i lubi przekazywać ją innym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]