Ochrona przeciwsłoneczna - filtry UV w kosmetykach i odzieży-CodziennikKosmetyczny.pl
Kompleksowa ochrona przed promieniami UV – w kosmetykach i odzieży
2 maja 2019
Surowce konopne mają szerokie zastosowanie w kosmetykach-CodziennikKosmetyczny.pl
Surowce konopne w kosmetykach
8 maja 2019

HydraFacial – nowa jakość mikrodermabrazji

Peeling wodny - mikrodermabrazja-cOdziennikKosmetyczny.pl
Na rynku pojawiła się nowa metoda złuszczania naskórka – mikrodermabrazja wodna. Zabieg przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry, nawet tej wrażliwej i reaktywnej. Na czym polega zabieg? Co wyróżnia go na tle innych? Komu jest najbardziej polecany?

Peeling wodny – jak działa?

Zabieg łączy w sobie kilka różnych technologii, takich jak zasysanie próżniowe, bezkryształową mikrodermabrazję, przy jednoczesnej aplikacji składników aktywnych. Dodatkowo sama końcówka używana do złuszczania jest ukształtowana w sposób spiralny ze specjalnym żebrowaniem, które ułatwia usuwanie martwego naskórka, bez naruszania struktury skóry. Zasysanie próżniowe pomaga oczyszczać ujścia gruczołów łojowych, nie tworząc podrażnienia na powierzchni skóry. Dodatkowo próżnia działa jak masaż usprawniający mikrokrążenie, a tym samym usprawnienie docierania składników aktywnych do komórek i ułatwiający usuwanie z komórek zbędnych produktów przemiany materii. Stanowi drenaż limfatyczny skóry objętej zabiegiem. Na koniec aplikowany jest specjalny preparat bogaty w składniki aktywne, które dzięki oczyszczeniu skóry mam możliwość przenikać do głębszych warstw naskórka.

Dla kogo jest przeznaczony?

Ze względu na delikatne, ale skuteczne usuwanie martwego naskórka, oczyszczanie, a także penetrację składników aktywnych, zabieg jest polecany do każdego rodzaju skóry i nie stanowi przeciwwskazania dla skór wrażliwych. Jest coraz częściej wykorzystywany jako alternatywa dla klasycznej mikrodermabrazji i eksfoliacji kwasowej. Zabieg jest bezbolesny i przyjemny. Składa się z kilku etapów, w zależności od urządzenia, na jakim się pracuje, a także od użytego preparatu do zabiegu. Na początku następuje dogłębne złuszczenie, następnie nakładany jest odpowiedni produktu ze składnikami aktywnymi.

Zabieg polecany jest dla skór z zapchanymi ujściami gruczołów łojowych, a także jako zabieg bankietowy w celu oczyszczenia skóry, przywrócenia jej blasku i witalności.

Należy pamiętać, że nawet po tak delikatnym złuszczaniu naskórka, ważne jest stosowanie kremu z odpowiednim filtrem UV. Uchroni to nas przed przebarwieniami posłonecznymi.
Marta Majszyk
Marta Majszyk
Absolwentka kosmetologii i biologii analitycznej. Technolog produkcji kosmetyków. Kosmetolog z pasji, zamiłowania i wyboru. Przyszła dr kosmetologii. Ciągle poszerza wiedzę, uczestniczy w kursach, szkoleniach i seminariach. Kocha to, co robi. Prywatnie pasjonatka jeździectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]