Współpraca ze stylistką rzęs to połowa sukcesu
12 czerwca 2019
Jak woda wpływa na nasz organizm_CodziennikKosmetyczny.pl
Woda źródłem pięknej skóry i dobrego samopoczucia
25 czerwca 2019

Dermokonsultacja w salonie kosmetycznym. Analiza skóry

Jesteś stałą Klientką salonu kosmetycznego? A może dopiero planujesz pierwsze zabiegi? Bez względu na Twoje doświadczenie – dziś dowiesz się jak może, a może powinna… wyglądać dermokonsultacja w nowoczesnym salonie kosmetycznym i medycyny estetycznej. 2019 to rok nowości i nowych technologii w dziedzinie diagnostyki skóry. Dowiedz się jak w niedalekiej przyszłości będzie wyglądać wizyta pacjenta w najlepszych salonach w Polsce.

Dermokonsultacja w salonie kosmetycznym. Czym jest i na czym polega zabieg?

W dużym skrócie – dermokonsultacja w salonie kosmetycznym to czas, który kosmetolog poświęca na badanie Twojej skóry aby ostatecznie zaoferować zabiegi kosmetyczne. Dermokonsultację najczęściej oferuje się podczas pierwszej wizyty Klienta w salonie, trwa około 30 minut i jest bezpłatna. Podczas dermokonsultacji kosmetolog ocenia stan Twojej skóry oraz określa jej mankamenty. Następnie sugeruje rozwiązania mające na celu poprawić jej wygląd.
#dermokonsultacja #analizaskóry #badaniecery #analizatorskóry #analizercery #nowość2019 #gabinetkosmetologiczny

#dermokonsultacja #analizaskóry #badaniecery #analizatorskóry #analizercery #nowość2019 #gabinetkosmetologiczny

Jak kosmetolog analizuje stan naszej skóry?

Podstawowym narzędziem diagnostycznym jest lampo-lupa, wywiad z pacjentem oraz „badanie” palpacyjne. Część salonów podczas dermokonsultacji wykorzystuje analizatory, które mierzą podstawowe parametry skóry (głównie poziom nawilżenia), zaś bardziej świadome kliniki oferują badanie wykorzystujące komputerową analizę.

Czy dermokonsultacja z wykorzystaniem LAMPO-LUPO jest wystarczająca?

Bez względu na to z jakich narzędzi diagnostycznych korzysta kosmetolog – kluczowa jest jego wiedza, doświadczenie oraz liczba odbytych kursów z zakresu prawidłowej diagnostyki. Jeżeli stan naszej skóry ocenia doświadczony diagnosta – możemy być pewni, że trafnie określi przyczyny nieprawidłowości oraz zaleci rzetelną terapię naprawczą w oparciu o obiektywną wiedzę z zakresu diagnostyki.

Pytanie brzmi… jak wielu jest w Polsce doświadczonych diagnostów? Czy każdy salon kosmetyczny zatrudnia takie osoby? Czy wszyscy kosmetolodzy posiadają wystarczającą wiedzę aby móc zaplanować rzetelną terapię naprawczą? A może dermokonsultację traktują po macoszemu, jako wstęp do sprzedaży zabiegów? Czy salon, do którego chodzisz wykorzystuje podczas dermokonsultacji nowoczesne narzędzia diagnostyczne? A może warto się zastanowić dlaczego tego nie robi?

Jak ocenić czy kosmetolog prawidłowo zdiagnozował problemy Twojej skóry?

Zazwyczaj nie jest to możliwe. Jak bowiem zweryfikować ocenę naszej skóry jeżeli sami nie możemy się jej przyjrzeć z bliska? Nasza wiedza diagnostyczna jest na tyle niewielka, że uniemożliwia weryfikację ocenę stanu skóry przez kosmetologa. Jedyne co nam pozostaje to zaufanie i wiara, że zaplanowana terapia naprawcza była tworzona w oparciu o fachową wiedzę i doświadczenie osoby prowadzącej dermokonsultację, a wydane przez nas pieniądze na zabiegi z wykorzystaniem aparatury przyniosą satysfakcjonujące efekty.

Przełom w dziedzinie dermokonsultacji – technologia lumiSCAN gen. 3.0

Nowość, innowacja, przełom, rewolucja. To najlepsze określenia aby opisać nową technologię, która szturmem zdobywa branżę beauty 2019. Jest to pierwsze w Polsce narzędzie diagnostyczne dla salonu kosmetycznego, dzięki któremu kosmetolog może w sposób fotograficzny zobrazować pacjentowi mankamenty jego skóry, zaś komputerowa analiza generuje obszerne dane – niezbędne do zaplanowania rzetelnej terapii naprawczej. Dodatkowo technologia:

• tworzy kartotekę pacjentów z dokumentacją zdjęciową
• uwidacznia zmiany niewidoczne dla ludzkiego oka
• obrazuje problemy skóry twarzy pacjenta na monitorze
• umożliwia porównywanie zdjęć i analiz ze wszystkich wizyt
• generuje obszerne podsumowanie dermokonsultacji z zaleceniami
• sugeruje dobór produktów kosmetycznych do pielęgnacji domowej


Czym różni się dermokonsultacja z wykorzystaniem lumiSCAN gen. 3.0 od tradycyjnej z wykorzystaniem LAMPO-LUPY?

lumiSCAN gen. 3.0. skanuje twarz pacjenta, wykorzystuje obrazowanie multispektralne, mierzy podstawowe parametry skóry, aby ostatecznie przeprowadzić komputerową analizę.
#dermokonsultacja #analizaskóry #badaniecery #diagnostykaskóry #badanieskóry #analizercery #skantwarzy #kosmetolog

#dermokonsultacja #analizaskóry #badaniecery #diagnostykaskóry #badanieskóry #analizercery #skantwarzy #kosmetolog

W przeciwieństwie do tradycyjnej dermokonsultacji, kosmetolog obrazuje pacjentowi na monitorze problemy cery naczyniowej, ukrytych zmarszczek, ceni pod oczami, przebarwień, rozszerzonych porów, porfiryn oraz plam pigmentacyjnych. Pacjenci podczas badania mogą dowiedzieć się jaki jest ich obiektywny wiek skóry, poziom nawilżenia, aktualny rodzaj cery oraz jak powinna przebiegać prawidłowa pielęgnacja domowa w oparciu o szczegółowe wyniki komputerowej analizy.

Kompleksowa analiza skóry pozwala na precyzyjną ocenę stanu skóry. Dzięki temu kosmetolog może zaplanować rzetelną procedurę zabiegową mającą na celu poprawę wyglądu pacjenta, a także zalecić określone terapie naprawcze.

Ile kosztuje zabieg? Jak długo trwa i gdzie można go wykonać?

lumiSCAN gen. 3.0. to nowa technologia w branży beauty. Ma ona w przyszłości zastąpić tradycyjną dermokonsultację, która w większości przypadków bazuje jedynie na oględzinach skóry pacjenta, wywiadzie oraz subiektywnie stawianej diagnozie przez kosmetologa.

Dermokonsultacja z wykorzystaniem lumiSCAN gen. 3.0. trwa około 30 minut. W tym czasie aparatura skanuje twarz, wykorzystuje obrazowanie multispektralne, mierzy podstawowe parametry skóry, aby ostatecznie wygenerować obszerne dane w formie komputerowej analizy. Pierwsza kompleksowa diagnostyka jest bezpłatna, sugerowana cena kolejnej wynosi 380 zł.
 
 
Liczba klinik i salonów kosmetycznych wykorzystującą tę innowacyjną technologię stale rośnie, a do końca roku będzie ona dostępna w większości polskich miast. Jeżeli lubisz nowości, cenisz sobie innowacyjność i najwyższy standard obsługi – odwiedź jeden z salonów, które jako pierwsze w Polsce zainwestowały w tą technologię:


1. CrioClinic Łowicz
2. Salone Di Bellezza Konin Fanpage: Salone Di Bellezza
3. Derma-Clinic Częstochowa Fanpage: Derma-Clinic
4. Reha-Med Gorzów Wielkopolski Fanpage: Reha-Med
5. Maeve Instytut Kielce Fanpage: Maeve Instytut
6. Studio Urody Picolla Stella Fanpage: Picolla Stella
7. Novy klub fryzjersko-kosmetyczny Olkusz Fanpage: Novy klub fryzjersko-kosmetyczny
8. Sylvetka Atelier Poznań Fanpage: Sylvetka Atelier
9. Femme La Vie Wrocław Fanpage: Femme La Vie
10. Perła Młodości Bielsko Biała Fanpage: Perła Młodości
11. Piękność Dnia Katowice Fanpage: Piękność Dnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]