zakazane deklaracje free from_CodziennikKosmetyczny.pl
„Free from…”, o co tyle hałasu?
22 sierpnia 2019
Epilacja laserowa co trzeba o niej wiedzieć_CodziennikKosmetyczny.pl
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o epilacji laserowej
28 sierpnia 2019

Mezoterapia mikroamperowa

Mezoterapia mikroamperowa topopularny zabieg_CodziennikKosmetyczny.pl
Jest to dość nowy zabieg zbierający coraz większą liczbę fanów. Mezoterapia Mikroamperowa inaczej zwana MET lub stymulacją podprogową.
Ze względu na to, że każda komórka ciała ma swój potencjał elektryczny, w kosmetyce wykorzystano mikroprądy, które bezpośrednio działają na komórki skóry. MET działa w niskim natężeniu od 1 do 1000 mcA, tak aby energia przenikała do wnętrza komórki i mogła aktywować kanały jonowe. Te z kolei pozwalają na szybkie wnikanie substancji odżywczych z przestrzeni zewnątrzkomórkowej. Do tego zjawiska stosuję się zasadę Arndta-Schulza opartą na stymulacji komórek słabymi bodźcami, zamiast silnymi, które niekiedy mogą uszkadzać komórkę. Jony wapnia służą komórce do syntezy białek i uruchamianiu reakcji związanych z powstawaniem ATP (wytworzenie energii). Cząsteczka ATP powoduje, że tkanka może poprawnie funkcjonować i stale regenerować się. Stymulacja podczas mezoterapii mikroamperowej powoduje zwiększenie produkcji ATP do nawet 500 % przez co komórka nie jest tak obciążona. Powoduje to szybką regenerację skóry, wypłycenie zmarszczek i skuteczną przebudowę włókien. Skóra staje się rozświetlona, wygląda jak po liftingu. Jest to skuteczne działanie anti-aging.

Ze względu, że do zabiegu używa się mikroprądów, nie występuje tu zjawisko aktywowania receptorów bólowych, a tym samym pobudzenia mechanizmów obronnych, bez wyrzutu kortyzolu w nadnerczach. Zabieg jest przyjemny w odbiorze i nie powoduje stresu komórkowego. Jest szczególnie wskazany po zabiegach medycyny estetycznej, gdyż łagodzi obrzęki, w momencie kiedy nie można wykonać drenażu limfatycznego, a tym samym przyspiesza gojenie tkanek. Jest to typowa bezinwazyjna procedura, jednak należy pamiętać o przeciwwskazaniach, które wykluczają z zabiegu. Należą do nich metalowe elementy w ciele, rozrusznik serca, aparat ortodontyczny. Przed zabiegiem należy wykonać wnikliwy wywiad z klientem.

Procedura ta sprawdzi się w szczególności dla osób, które nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom, chcą wspomagać działanie i możliwości skóry, chcą utrzymać efekt na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]