Opóźnienia w gabinecie kosmetycznym_CodziennikKosmetyczny.pl
Zawód: Kosmetolog, cz. 5 [Czas to pieniądz]
3 września 2019
patenty w kosmetologii-to możliwie-CodziennikKosmetyczny.pl
Patenty w branży kosmetycznej – czy to możliwe?
9 września 2019

Przebarwienia na szyi – jak im zapobiegać?

Przebarwienia na szyi
W praktyce kosmetologicznej bardzo często spotyka się przebarwienia występujące w obrębie skóry szyi. Jest to dość newralgiczne miejsce, o pielęgnacji, którego należy pamiętać, tak samo jak o pielęgnacji twarzy.
Wielu klientów o pielęgnacji skóry na szyi zwyczajnie zapomina. O ile dbają należycie o pielęgnację twarzy, o tyle szyja traktowana jest po macoszemu. Niestety bardzo często to właśnie brak odpowiedniej pielęgnacji szyi, przy wypielęgnowanej twarzy zdradza nasz wiek. Skóra często jest pełna mikrozmarszczek i przebarwień, które pojawiają się z kilku różnych powodów, które odpowiednio wcześniej można ograniczać.

Przede wszystkim należy pamiętać, że twarz, szyja i reszta naszego ciała stanowi jedną powłokę, która powinna być w podobny sposób chroniona przed działaniem wolnych rodników. Szyja podobnie jak twarz narażona jest na ciągłe działanie promieni słonecznych. W naszej kulturze i szerokości geograficznej raczej nie zasłaniamy twarzy i szyi, przez co promienie UV mogą swobodnie przenikać. Z tego względu na skórę szyi należy stosować taki sam wysoki filtr jak na skórę twarzy. Chroni to przed pojawianiem się przebarwień i plam po słonecznych.

Kolejną sprawę w pielęgnacji przebarwień na szyi stanowią perfumy. Bardzo wiele osób spryskuje skórę szyi pod uszami perfumami, a następnie naraża się na promieniowanie słoneczne. Perfumy zazwyczaj oparte są na alkoholu, który w kontakcie z promieniowaniem słonecznym może wywoływać przebarwienia. Aplikując perfumy na skórę szyi, powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie jej przed promieniowaniem UV. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku osób z krótkimi włosami, gdzie szyja jest całkowicie osłonięta.

Na skórę szyi możemy stosować te same zabiegi złuszczające co na twarz, w celu niwelowania przebarwień nie ma tutaj ograniczeń.
Marta Majszyk
Marta Majszyk
Absolwentka kosmetologii i biologii analitycznej. Technolog produkcji kosmetyków. Kosmetolog z pasji, zamiłowania i wyboru. Przyszła dr kosmetologii. Ciągle poszerza wiedzę, uczestniczy w kursach, szkoleniach i seminariach. Kocha to, co robi. Prywatnie pasjonatka jeździectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]