KMICE_Kongres Kobiet_CodziennikKosmetyczny.pl
Za nami KMICE – popularny KONGRES dla KOBIET na Podkarpaciu!
15 października 2019
zabieg na zimę-ablacyjny laser frakcyjny_CodziennikKosmetyczny.pl
Zabieg tego sezonu – ablacyjny laser frakcyjny
21 października 2019

Ważna informacja dla przedsiębiorców z branży kosmetycznej – Rosja wydłuża termin wdrożenia wymogów traceability do 1 lipca 2020 r.!

Rosja wydłużarermin wdrożenia tracebility_CodziennikKosmetyczny.pl
Z wielką satysfakcją informujemy, że zaledwie 2 dni po zakończeniu kolejnej edycji Międzynarodowego Forum Kosmetycznego, poświęconego m.in. wyzwaniom nowego rosyjskiego systemu traceability dla branży kosmetycznej, otrzymaliśmy z Moskwy doskonałe wiadomości. Rosja wydłuża termin wdrożenia wymogów traceability dla perfum i wód toaletowych z 1 grudnia 2019 do 1 lipca 2020! Przyczyniły się do tego kompleksowe działania prowadzone przez Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego z szeregiem instytucji i partnerów od początku 2019.
– Jeszcze we wrześniu br. członkowie Związku otrzymali szansę udziału w spotkaniu organizowanym przez Departament Handlu i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ambasadę Rzeczypospolitej w Moskwie z przedstawicielami rosyjskiego rządu. Przedstawiliśmy wtedy pytania dotyczące niejasnych dla nas aspektów nowego systemu traceability. Dziś wiemy już, że m.in. te rozmowy przyczyniły się do przygotowania przez Rosję nowego projektu regulacji dotyczącego przesunięcia zastosowania wymogów w zakresie etykietowania na perfumy i wody toaletowe z 1 grudnia 2019 r. na 1 lipca 2020 r. Na razie jest to tylko projekt, którego konsultacje zakończą się 29 października br. Niemniej dla naszej branży to niezwykle ważny krok na przód – skomentowała Blanka Chmurzyńska-Brown, Dyrektor Generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Nie byłby on możliwy bez bliskiej współpracy Związku z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Ambasadą w Moskwie, a na arenie europejskiej – Cosmetics Europe, rosyjskiego Association of Perfumery, Cosmetics, Household chemicals and Hygienic goods i Komisji Europejskiej. Tylko w takim gronie jesteśmy w stanie wypracowywać skuteczne stanowiska w relacjach z Rosją dla eliminacji ograniczeń w dostępie polskich kosmetyków do tego wschodniego rynku. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego zasilał działania ww. partnerów, przekazując na bieżąco informacje i stanowiska wypracowane z udziałem firm członkowskich, w oparciu o pytania, wątpliwości i doświadczenia przedsiębiorców. Działania te przyniosły tak oczekiwaną przez wszystkich zmianę podejścia strony rosyjskiej. Mamy nadzieję, że dłuższy termin wdrażania nowego traceability zminimalizuje wskazywane przez Związek negatywne dla wszystkich skutki pośpiechu rosyjskich władz.

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]