Pięlęgnacja twrzy_CodziennikKosmetyczny.pl
Dbaj o skórę każdego dnia
6 listopada 2019
Oczyszczanie wodorowe to hit wśród zabiegó kosmetycznych
Oczyszczanie wodorowe – hit w dziedzinie kosmetologii estetycznej
15 listopada 2019

Jesienna edycja LNE już za nami!

40.kongres i targi lne_CodziennikKosmetyczny.pl
Tegoroczne targi LNE w Krakowie, które odbyły się 9/10 listopada zapewniły uczestnikom bogaty program szkoleniowy, pokazowy, jak i wystawowy. To tutaj można było zobaczyć najnowsze technologie, wysłuchać wartościowych wykładów prowadzących przez prelegentów z całego świata i zapoznać się z trendami na nadchodzący sezon.

Kosmetologia nie jedno ma imię

Program głównej sesji skupił się na tematyce związanej z kosmetologią i obejmował wiedzę z wielu dziedzin z nią powiązanych. Sesja główna zebrała uczestników zainteresowanych tematem z zakresu mikronakłuwania w połączeniu z zastosowaniem peelingów. Omawiano możliwości łączenia poszczególnych technik zabiegowych z użyciem najnowszych urządzeń i preparatów. Nie zabrakło także zabiegów laseroterapii epilacji.

Na scenie mogliśmy wysłuchać niezwykle wartościowego wykładu „Peelingi i mezoterapia w praktyce-multipotencjał w pielęgnacji”, który poprowadził gość specjalny, Dr Carlos Aznar. Dr Aznar jest lekarzem specjalizującym się w medycynie estetycznej, który zapoczątkował mezoterapię homeopatyczną. Stworzyła markę Simildiet, która oferuje preparaty, kosmetyki najwyższej, jakości z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii.

Połączenie poszczególnych zabiegów pozwala na osiągnięcie trwałego i oczekiwanego rezultatu. Każdy rodzaj skóry wymaga innego podjęcia, a najważniejsza jest odpowiednia diagnostyka, tylko w ten sposób możemy w pełni wykorzystać preparaty i stworzyć zabieg idealnie dopasowany do konkretnego problemu.

Biznes i rozwój osobisty

Bardzo ciekawym panelem okazała się sesja poświęcona tematyce związanej z rozwojem osobistym i biznesem. Wykład „od teorii do praktyki – sprzedaż w salonie kosmetycznym”, prowadzony przez trenera biznesowego Marka Hajduczenia, był nasycony wieloma prostymi, ciekawymi wskazówkami, związanymi ze sprzedażą produktów w salonie kosmetycznym. Poczynając od tego jak powinniśmy odbierać telefon, co mówić i jak przygotować ofertę. Nie bez znaczenia jest także nasz ton głosu, sposób mówienia czy nawet wystrój naszej recepcji w gabinecie. Dzięki kilku wskazówkom można zwiększyć sprzedaż nie tylko produktów, ale także zdobyć umiejętności sprzedaży pakietów zabiegowych.

Stylizacja: nails & lashes

Sesja poświęcona stylizacji paznokci i rzęs przekazała wiedzę na temat trendów na nadchodzącą porę roku. Nie zabrakło wiadomości z technicznego aspektu wykonywania manicure z użyciem frezarki. Jak przedstawił to prowadzący Pan Igor Czernata, praca z frezarką to umiejętność szalenie ważna w pracy każdej stylistki. Nie tylko sam sprzęt jest istotny, ale także obroty, na jakich pracujemy, i dobór odpowiednich frezów gwarantuje uzyskania idealnego manicure.

Sesja EDU

Na tegorocznych targach odbyła się sesja EDU pt. ”Pierwsze kroki w biznesie beauty” Wykłady opierały się na tematyce związanej ze ścieżką rozwoju zawodowego, jej przebiegu i możliwości, jakie nam daje. Mogliśmy dowiedzieć się, czego brakuje w kształceniu przyszłych kosmetologów i jak ważna jest specjalizacja w tej dziedzinie.

Innowacje technologiczne

Jak co roku nie zabrakło sesji kosmetologii w praktyce, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć procedury zabiegowe poszczególnych marek. To tutaj można było podziwiać najnowszą technologię, łączenie poszczególnych innowacji zabiegowych dla uzyskanie lepszego rezultatu oraz zapoznać się ze specjalistycznymi preparatami używanymi w gabinetach.

Targi LNE w Krakowie już za nami warto, uczestniczyć w takich wydarzeniach, gdyż przekazują one ogromną wiedzę przedstawioną przez wielu wspaniałych wykładowców z całego świata. Kosmetologia to dziedzina, która ciągle się rozwija i to od nas zależy, czy będziemy korzystać z najnowszych doniesień i rozszerzymy swoją ścieżkę kariery. Posiadając wiedzę, stajemy się coraz lepszymi ekspertami w tej dziedzinie, a dzięki temu klienci nam ufają i chętnie przychodzą do gabinetu.
Anna Musiałek
Anna Musiałek
Studentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Jej pasją jest kosmetologia i medycyna estetyczna Z ciekawością przygląda się współczesnej kosmetologii i nowoczesnym kosmetykom, upatrując w nich ogromny postęp i przyszłość dla wielu problematycznych zmian zachodzących w skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]