Peeling troficzny-CodziennikKosmetyczny.pl
Peeling troficzny. W czym tkwi jego sekret? – rozmowa z ekspertem
13 stycznia 2020
trend zero waste w branży kosmetycznej-CodziennikKosmetyczny.pl
Jak producenci i dostawcy surowców podchodzą do trendu „zero waste”?
21 stycznia 2020

Kosmetyki rozgrzewające – na problemy skórne w chłodne dni

Kosmetyki rozgrzewające-CodziennikKosmetyczny.pl
Gdy nadchodzą chłodniejsze dni, nasza skóra odczuwa każdy podmuch wiatru. Przesuszenie, szorstkość i zimne dłonie – to jedne z kilku problemów, z jakimi zmaga się nasza skóra w chłodne dni. Jednak z pomocą przychodzą producenci kosmetyków, którzy w swojej ofercie posiadają preparaty rozgrzewające.
Zmiany temperatur oraz wiatr i mróz powodują większą utratę wody z naskórka. Przyczynia się to do odczuwania dyskomfortu spowodowanego nadmiernym przesuszeniem skóry rąk oraz szorstkością dłoni. W kosmetykach rozgrzewających możemy znaleźć szereg substancji, które pobudzają krążenie krwi, dzięki czemu dochodzi do rozgrzania mięśni.

Wyróżniamy kilka rodzajów preparatów rozgrzewających, które oprócz podstawowej funkcji rozgrzewającej posiadają dodatkowe właściwości. W składzie takich preparatów znajdziemy olejki, a także przyprawy kuchenne, które po poddaniu odpowiedniemu procesowi technologicznemu, dodawane są do kosmetyków. Najbardziej popularnymi przyprawami są: imbir, cynamon, goździki, gorczyca czy ostra papryka. Preparaty rozgrzewające są jednymi z podstawowych kosmetyków przeznaczonych dla sportowców oraz osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS). Kosmetyki rozgrzewające zmniejszają prawdopodobieństwo kontuzji, bowiem przygotowują mięśnie do zwiększone wysiłku. Osoby z RZS dzięki takim maściom rozgrzewającym mogą zmniejszyć pojawiającą się sztywność stawów.

Działanie kosmetyków rozgrzewających polega na pobudzeniu receptorów ciepła poprzez ich „podrażnienie”. Następnie, ciałka Ruffiniego, które są położone w głębszej warstwie skóry, odbierają docierającą do nich wyższą temperaturę niż rzeczywista temperatura ciała, a podrażnione naczynia krwionośne rozszerzają się gwałtownie, dochodzi do zwiększonego przepływu krwi, co powoduje podniesienie temperatury.

Kosmetyki rozgrzewające dłonie czy stopy działają tylko w miejscu ich zaaplikowania w przeciwieństwie do rozgrzewających soli kąpielowych, które zwiększają temperaturę całego ciała. Sole takie zawierają oprócz składników rozgrzewających, surowce nawilżające, a dodatki olejków mogą wspomóc leczenie cellulitu. Kąpiel stóp z dodatkiem rozgrzewającej soli sprawia, że stopy nie wychładzają się tak szybko, dzięki poprawie krążenia. Dodatek substancji aromatycznych powoduje również odprężenie organizmu i niweluje objawy zmęczenia stóp. Kosmetyki te, oprócz dostarczenia przyjemnego ciepła, nawilżają skórę oraz ją regenerują. Rozgrzewające kremy do rąk i stóp świetnie sprawdzają się u osób, które mają problem z krążeniem i skarżą się na zbyt niską temperaturę rąk czy stóp. Stosując kosmetyki rozgrzewające, ostrożność powinny zachować osoby, które posiadają żylaki, a także cerę naczynkową.

Autor:Anna Barańska
Zmiany temperatur oraz wiatr i mróz powodują większą utratę wody z naskórka. Przyczynia się to do odczuwania dyskomfortu spowodowanego nadmiernym przesuszeniem skóry rąk oraz szorstkością dłoni. W kosmetykach rozgrzewających możemy znaleźć szereg substancji, które pobudzają krążenie krwi, dzięki czemu dochodzi do rozgrzania mięśni. Wyróżniamy kilka rodzajów preparatów rozgrzewających, które oprócz podstawowej funkcji rozgrzewającej posiadają dodatkowe właściwości. W składzie takich preparatów znajdziemy olejki, a także przyprawy kuchenne, które po poddaniu odpowiedniemu procesowi technologicznemu, dodawane są do kosmetyków. Najbardziej popularnymi przyprawami są: imbir, cynamon, goździki, gorczyca czy ostra papryka. Preparaty rozgrzewające są jednymi z podstawowych kosmetyków przeznaczonych dla sportowców oraz osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS). Kosmetyki rozgrzewające zmniejszają prawdopodobieństwo kontuzji, bowiem przygotowują mięśnie do zwiększone wysiłku. Osoby z RZS dzięki takim maściom rozgrzewającym mogą zmniejszyć pojawiającą się sztywność stawów. Działanie kosmetyków rozgrzewających polega na pobudzeniu receptorów ciepła poprzez ich „podrażnienie”. Następnie, ciałka Ruffiniego, które są położone w głębszej warstwie skóry, odbierają docierającą do nich wyższą temperaturę niż rzeczywista temperatura ciała, a podrażnione naczynia krwionośne rozszerzają się gwałtownie, dochodzi do zwiększonego przepływu krwi, co powoduje podniesienie temperatury. Kosmetyki rozgrzewające dłonie czy stopy działają tylko w miejscu ich zaaplikowania w przeciwieństwie do rozgrzewających soli kąpielowych, które zwiększają temperaturę całego ciała. Sole takie zawierają oprócz składników rozgrzewających, surowce nawilżające, a dodatki olejków mogą wspomóc leczenie cellulitu. Kąpiel stóp z dodatkiem rozgrzewającej soli sprawia, że stopy nie wychładzają się tak szybko, dzięki poprawie krążenia. Dodatek substancji aromatycznych powoduje również odprężenie organizmu i niweluje objawy zmęczenia stóp. Kosmetyki te, oprócz dostarczenia przyjemnego ciepła, nawilżają skórę oraz ją regenerują. Rozgrzewające kremy do rąk i stóp świetnie sprawdzają się u osób, które mają problem z krążeniem i skarżą się na zbyt niską temperaturę rąk czy stóp. Stosując kosmetyki rozgrzewające, ostrożność powinny zachować osoby, które posiadają żylaki, a także cerę naczynkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]