Światło LED w kosmetologii-CodziennikKosmetyczny.pl
Światło LED w kosmetologii absolutny hit
16 marca 2020
Indigo Nails przekazuje rękawiczki dla szpitali
Indigo Nails przekazuje rękawiczki dla łódzkich szpitali
18 marca 2020

Zrób to sam – preparaty do dezynfekcji dłoni i dotykanych powierzchni

Płyn do dezynfekcji rąk-zrób to sam-CodziennikKosmetyczny
W obecnym czasie, jak wiadomo, duży nacisk nakładamy na dezynfekcję zarówno skóry, jak i dotykanych powierzchni. Dezynfekujemy swoją skórę, przedmioty, których dotykamy, a także miejsca, z których mogły korzystać i dotykać inne osoby, takie jak klamki, windy, poręcze, przyciski w bankomatach, automatach do zakupu biletów itp. Niestety przez częsty brak środków do dezynfekcji ze względu na wysoki popyt możemy być zmuszeni do zrobienia takiego preparatu samodzielnie. Plus tej aktywności jest taki, że jego zapach, aktywność i działanie możemy dobrać sobie samodzielnie.
Preparat do dezynfekcji ma pełnić funkcję antybakteryjną, przeciwwirusową, przeciwgrzybiczą. Aby to zadanie wykonał, muszą być spełnione odpowiednie wymagania. Jednym z nich – podstawowym – jest zawartość środka dezynfekującego w całym produkcie. I tak aby preparat działał, musi zawierać 70% alkoholu o stężeniu 100% (czyli alkoholu etylowego, izopropylowego). Pozostałą część stanowią dodatkowe składniki, które pielęgnują skórę lub nadają inne właściwości użytkowe produktowi.

Płyn do dezynfekcji – zrób to sam

Aby zrobić płyn do dezynfekcji skóry i powierzchni, przygotuj:

1. alkohol salicylowy/spirytus lub inny alkohol co najmniej 60%,
2. wodę destylowaną/ulubiony hydrolat,
3. ulubione olejki eteryczne.

Jeśli mamy do użycia wagę, odważamy poszczególne składniki w gramach, jeśli korzystamy z naczynia, którym mierzymy objętość, odmierzamy składniki w mililitrach. I tak odmierzamy kolejno: 70g/ml alkoholu, 28g/ml wody destylowanej lub ulubionego hydrolatu, resztę do 100g/ml dopełniamy, dodając ulubione olejki eteryczne. Jeśli chodzi o działanie antybakteryjne/przeciwwirusowe zalecany jest głównie olejek z drzewa herbacianego/olejek lawendowy/olejek szałwiowy. Wszystkie składniki mieszamy dokładnie ze sobą, po czym płyn wlewamy do butelki z atomizerem, który następnie nosimy ze sobą, aby użyć go do dezynfekcji powierzchni i skóry. Poza tym takim płynem możemy także spryskiwać pomieszczenie, aby oczyszczać jego powierzchnię.

Żel do dezynfekcji skóry – zrób to sam

Aby zrobić żel do dezynfekcji skóry, przygotuj:

1. alkohol salicylowy/spirytus lub inny alkohol co najmniej 60%,
2. żel aloesowy,
3. ulubione olejki eteryczne,
4. ulubiony olej.

Jak już zostało opisane powyżej, w zależności od tego, czy korzystamy z wagi, czy dzbanka mierzącego objętość, odmierzamy składniki w gramach lub mililitrach. I tak odmierzamy kolejno: 70g/ml alkoholu, 25g/ml żelu aloesowego/ 3g/ml ulubionego oleju oraz dopełniamy do 100ml/g ulubionymi olejkami eterycznymi. Tak otrzymany żel możemy przechowywać w słoiczku i mieć go cały czas ze sobą, aby dezynfekować dłonie, dbając jednocześnie o ich odpowiednią pielęgnację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]