SkinConsult AI-CodziennikKosmetyczny.pl
#ZOSTAŃWDOMU i poznaj potrzeby swojej skóry
7 kwietnia 2020
witamina D_CodziennikKosmetyczny.pl
Witamina D źródłem pięknej skóry
16 kwietnia 2020

Czy można zamrozić komórki tłuszczowe?

Zabiegi na ciało-kriolipoliza_CodziennikKosmetyczny.pl
Sposobów na zadbaną i szczupłą sylwetkę jest wiele, ale większość z nich wymaga czasu i systematyczności w działaniu. A gdyby tak zamrozić niechciane komórki tłuszczowe, aby znacząco wzmocnić efekt wyszczuplenia? O metodzie kriolipolizy, która efektywnie wspomaga proces odchudzania opowiada lek. medycyny estetycznej Agnieszka Drożniak-Konstanty z krakowskiej Kliniki VESUNA.
Osoby, które pragną pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej muszą przede wszystkim pamiętać o podstawowej kwestii. Bez codziennego ruchu, zbilansowanej diety pełnej odżywczych wartości nie wskórają zbyt wiele. Leżąc na kanapie i jedząc niezdrowe jedzenie nie tylko narażamy swoją sylwetkę, ale i zdrowie. Dlatego u podstaw każdej decyzji o rozpoczęciu odchudzania musi leżeć zmiana codziennych nawyków.

Zdrowszy tryb życia to dobry początek, ale warto wesprzeć go dodatkowymi działaniami, takimi jak odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne czy zabiegi wspomagające walkę o szczupłą sylwetkę. Wysoką skutecznością wyróżniają się zabiegi medycyny estetycznej, które pomagają osiągnąć wymarzony efekt. Jednym z nich, wartym zwrócenia szczególnej uwagi, jest tzw. kriolipoliza.

Czym jest kriolipoliza?

To inaczej nieinwazyjna metoda zamrażania komórek tłuszczowych, a jej efekty porównywalne są do liposukcji. Zabieg wykonany tą metodą polega na zasysaniu próżniowym aplikatorem danej partii ciała, który przytrzymując tkankę tłuszczową schładza ją przez określony czas, co dla pacjenta jest praktycznie nieodczuwalne. W ten sposób działa on na całej powierzchni kłopotliwego obszaru, który pacjent chce wyszczuplić. W wyniku tak przeprowadzonego zamrażania, pod wpływem niskiej temperatury, komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu i obumierają. Po około 3-4 miesiącach w naturalnym procesie metabolicznym są wydalane z organizmu.

Skuteczność zamrażania komórek

W tkance podskórnej znajdują się komórki tłuszczowe, na które podczas kriolipolizy dogłębnie oddziałują bardzo niskie temperatury. Dzieje się tak dlatego, że komórki te składają się z nasyconych kwasów tłuszczowych, nieodpornych na zamrażanie. Natomiast narządy, które są zlokalizowane w ich okolicy pozostają bezpieczne, gdyż nie reagują na wspomniane zmiany ciepła.

Kriolipoliza jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Przeciwwskazaniami do jej wykonania, ze względu na zdrowie pacjentów, jest ciąża, karmienie piersią lub spora nadwaga, której nie towarzyszy aktywny tryb życia. Przed rozpoczęciem terapii zawsze zaleca się konsultację z dermatologiem, aby je wykluczyć i zaplanować indywidualną terapię.

Źródło:Newseria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]