Maseczka a skóra twarzy_CodziennikKosmetyczny.pl
Wpływ maseczek ochronnych na skórę twarzy
5 maja 2020
Kosmetyki i detergenty, czyli biznes w czasach zarazy_CodziennikKosmetyczny.pl
Kosmetyki i detergenty, czyli biznes w czasach zarazy [Wywiad z dr Anną Oborską, PSPKiD]
13 maja 2020

Salony fryzjerskie i kosmetyczne już wkrótce. Wiemy, jak się przygotować

Otwarcie salonów fryzjerskich_CodziennikKosmetyczny.pl
W czwartek późnym wieczorem Ministerstwo Rozwoju wydało komunikat podsumowujący ponad dwutygodniowe prace nad wytycznymi dla salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych. Wytyczne powstały w oparciu o przewodnik „Bezpieczne salony kosmetyczne i fryzjerskie – wracamy do pracy”, autorstwa Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego i były przez wiele dni konsultowane m.in. z Izbą Kosmetologów, przedstawicielami branży zrzeszonymi w inicjatywie BeautyRazem oraz OSSP Fantasmagorie. W tej chwili wytyczne są jeszcze akceptowane przez GIS, a jak zapewnia ministerstwo już wkrótce zostaną opublikowane.
Jak podkreśla Blanka Chmurzyńska – Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego priorytetem prac było wyposażenie branży beauty w narzędzie, które pozwoli im jak najszybciej wrócić do pracy, jak tylko zapadnie taka decyzja po stronie rządowej:

– Branża beauty od początku pandemii była jedną z tych najbardziej poszkodowanych przez lockdown. Umożliwienie tej grupie usługodawców szybkiego powrotu do pracy to jedyna szansa na ocalenie wielu tysięcy miejsc pracy. Ponad dwa tygodnie temu w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego rozpoczęliśmy pracę nad przewodnikiem „Bezpieczne salony kosmetyczne i fryzjerskie – wracamy do pracy”, w którym zebraliśmy szereg aspektów pozwalających na dobre zabezpieczenie pracowników, klientów oraz miejsca świadczenia usług. Na jego podstawie powstały wytyczne ministerialne – krótsze i zawierające te najbardziej kluczowe rekomendacje. W trakcie rządowych i branżowych konsultacji, w których braliśmy pod uwagę zarówno sytuację i możliwości małych, jednoosobowych działalności jak i sieci salonów, wypracowaliśmy kompromis – wytyczne, dzięki którym zarówno klient, jak i pracownik może czuć się bezpiecznie – podsumowuje Blanka Chmurzyńska Brown.

Przewodnik Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego to szerokie portfolio rozwiązań, z których każdy właściciel salonu czy gabinetu kosmetycznego będzie mógł wdrożyć te, które najlepiej pasują do charakteru prowadzonej przez niego działalności:

– Przyjrzeliśmy się wytycznym, jakie wprowadzono w innych sektorach, również wymagających bliskiego kontaktu z klientem jak np. stomatologia, sprawdziliśmy, jakie wytyczne przygotowały inne kraje UE i na to wszystko nałożyliśmy perspektywę i specyfikę sektora beauty w Polsce – podsumowuje dr Justyna Żerańska, autor Przewodnika Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Mimo, że na wytyczne rządowe musimy jeszcze poczekać, bo są konsultowane przez GIS. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego przygotował już infografiki obrazujące kluczowe rekomendacje. Organizacja zachęca, by salony, które wdrożą wskazane w nich rozwiązania, zamieszczały na drzwiach wejściowych wydruk infografiki, aby klienci mieli pewność, że w danym miejscu usługi świadczone są w sposób bezpieczny!

Grafiki do pobrania tutaj:
https://kosmetyczni.pl/pl/bezpieczne-salony-fryzjerskie-wracamy-do-pracy-.htm
https://kosmetyczni.pl/pl/bezpieczne-salony-kosmetyczne-wracamy-do-pracy-.htm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]