L’Oréal wspiera branżę fryzjerską_CodziennikKosmetyczny.pl
L’Oréal wspiera branżę fryzjerską w bezpiecznym otwarciu salonów
20 maja 2020
Maseczka ochronna a skóra_codziennikKosmetyczny.pl
Obowiązkowa maseczka a nasza skóra – czy to bezpieczne połączenie?
25 maja 2020

Pielęgnacja w domu. Jakie urodowe triki interesują Polaków w czasie izolacji?

Jakie urodowe triki interesują Polaków w czasie izolacji?-CodziennikKosmetyczny.pl
Zamknięcie salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych, a także konieczność pozostania w domu ze względu na pandemię zmusiły nas do szukania kreatywnych rozwiązań w kwestii domowej pielęgnacji. Mieszkania Polaków zmieniają się więc w salony piękności, a fryzjerskiego fachu trzeba się nauczyć w kilka minut z tutorialu na YouTube. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, w jakich tematach urodowych Polacy szukają pomocy w Google i o co najczęściej pytali wyszukiwarkę w ostatnich miesiącach.
Izolacja wymusiła na nas dostosowanie się do nowych warunków, w tym do długotrwałego braku dostępu do fryzjerów lub salonów urody, stylizacji rzęs i paznokci. Okazuje się, że w tym trudnym czasie postanowiliśmy poradzić sobie ze zbyt długą grzywką, włosami lub usunięciem lakieru hybrydowego z paznokci przy pomocy domowych sposobów. Najpopularniejsze zapytania wpisywane w wyszukiwarkę Google w maju i kwietniu tego roku , doskonale pokazują jakie domowe urodowe triki szczególnie interesowały kobiety.

Po pierwsze - higiena i ochrona

Zanim jednak Polacy zaczęli myśleć o zadbaniu o swój wygląd, najważniejsza była higiena i ochrona przed koronawirusem. W marcu najczęściej wyszukiwane hasła dotyczące pielęgnacji w pełni związane były z żelami antybakteryjnymi, które trudno było dostać w sklepach ze względu na duży popyt, oraz maseczkami ochronnymi. Polacy pytali Google głównie o to jak zrobić żel antybakteryjny lub płyn do dezynfekcji rąk w domu. Często pojawiało się także pytanie o mydło w płynie, kluczowe do zachowania czystych rąk. Zainteresowanie maseczkami ochronnymi na twarz dotyczyło zarówno informacji o tym, jak zrobić maseczkę na twarz, z czego zrobić maseczkę na twarz oraz jaką maseczkę wybrać lub gdzie ją kupić. Celem poszukiwań były także tutoriale na YouTube, które krok po kroku przedstawiały sposób na wykonanie maseczki ochronnej z materiałów dostępnych w domu.

Magnetyczne spojrzenie nad regulacją brwi

Kategorię urodowych trendów powiązanych z oczami otwierają magnetyczne rzęsy. Jak się okazuje, nawet w czasie pandemii, Polki nie zapominają o najmodniejszych nowościach na kosmetycznym rynku. Pytanie Jak założyć rzęsy magnetyczne było wpisywane w Google aż o 214% częściej. Popularność tego hitu może także wiązać się z chęcią przedłużenia rzęs bez wizyty u kosmetyczki. Dużą popularnością cieszyły się też pytania Ile odrastają brwi oraz Jak wyregulować brwi (wzrost odpowiednio o 68% i 53%). Zdarzało się także (nieznaczny wzrost 8% w skali miesiąc do miesiąca), że chcieliśmy wiedzieć jak zapuścić brwi lub jak malować brwi pomadą (wzrost 10% m/m). Oczywiście nieśmiertelne pytanie o idealne kreski wykonane eyelinerem (Jak zrobić kreskę na oku, Jak zrobić kreski) pozostało niemalże nietknięte i znajduje się w czołówce najpopularniejszych wyszukiwań.

Maszynki w ruch!

Konieczność przebywania w domu i brak możliwości skorzystania z profesjonalnej usługi fryzjerskiej, sprzyja poszukiwaniu wskazówek jak obciąć włosy. Ten problem dotyka głównie mężczyzn, których krótkie fryzury przez ostatnie dwa miesiące mogły zdążyć upodobnić się choć w małym stopniu do stylizacji muzyków rockowych z lat 80-tych. Nie każdy jednak pragnie zostać legendą rocka, stąd duża popularność pytań związanych ze strzyżeniem włosów męskich. Hasło jak obciąć włosy męskie było wyszukiwane w Google o 361% częściej, a jak obciąć włosy maszynką o 312%. To właśnie maszynka do włosów stała się głównym narzędziem w walce z niesfornymi kosmykami, dlatego pytanie jaka maszynka do włosów (wzrost o 269%) także zajmowało Polaków. Dopiero tuż za strzyżeniem włosów męskich znalazły się wyszukiwania związane z farbowaniem włosów, które było wpisywane o 170% częściej. Pozostałe najpopularniejsze hasła niezmiennie oscylują wokół samodzielne obcinanie włosów, w tym np. obcinanie grzywki lub na obcinanie włosów na krótko. 92-procentowy wzrost zanotowało także ogólne pytanie Jak szybko rosną włosy.

Hybrydowe czy żelowe

Polki w czasie epidemii spotkały się z problemem samodzielnego usunięcia lakieru hybrydowego lub żelowego z paznokci. Analiza trendów Google wskazuje, że odsetek internautek, które pytały jak ściągnąć żel z paznokci wzrósł o 95% m/m. W kwestii wykonywania domowego manicure paznokci zwyciężyły jednak hybrydy, a pytania jak zrobić hybrydę lub jak zrobić hybrydy odnotowały przyrost o 74% i 52%. Google okazało się też źródłem informacji o tym, jak przedłużyć paznokcie domowymi sposobami lub jak piłować paznokcie. W kwestii konkretnego wyglądu paznokci Polki czerpały z wyszukiwarki informacji o stylizacji ombre (wzrost o 39%). Manicure w stylu baby boomer zanotował zaś nieznaczny spadek o 4%.

Wyszukiwania Google związane z tutorialami lub poradnikami jak zastosować urodowe triki w domowym zaciszu i przed własnym lustrem zawsze cieszyły się dużą popularnością. Czy umiejętności nabyte w czasie przebywania w domach będziemy wykorzystywać także w późniejszym czasie? Czy też otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych będzie oznaczało ulgę od poszukiwania domowych sposobów?

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze wyszukiwania w Google w poszczególnych kategoriach związanych z urodą:

Higiena i ochrona
1. Jak zrobić żel antybakteryjny
2. Jak zrobić maseczkę na twarz
3. Jak zrobić mydło antybakteryjne
4. Z czego uszyte są maseczki
5. Jak zrobić żel do dezynfekcji rąk
6. Z czego zrobić maseczkę na twarz
7. Jak zrobić mydło w płynie
8. Jak uszyć maseczkę ochronną youtube
9. Jaka maseczka przeciwwirusowa
10. Gdzie kupić maseczki z filtrem

Oczy
1. Jak założyć rzęsy magnetyczne
2. Ile odrastają brwi
3. Jak wyregulować brwi
4. Jak zdjąć rzęsy
5. Jak regulować brwi
6. Jak zrobić brwi
7. Jak zrobić kreskę na oku
8. Jak malować brwi pomadą
9. Jak zrobić kreski
10. Jak zapuścić brwi

Włosy
1. Jak obciąć włosy męskie
2. Jak obciąć włosy maszynką
3. Jaka maszynka do włosów
4. Jak farbować włosy
5. Jak obciąć włosy
6. Jak obciąć grzywkę
7. Jak samemu obciąć włosy
8. Jak samemu obciąć włosy na krótko
9. Jak szybko rosną włosy
10. Jak rozjaśnić włosy

Paznokcie
1. Jak ściągnąć żel z paznokci
2. Jak zrobić hybrydę
3. Jak przedłużyć paznokcie domowymi sposobami
4. Jak piłować paznokcie
5. Jak zrobić hybrydy
6. Jak zrobić paznokcie hybrydowe
7. Jak zrobić paznokcie żelowe
8. Jak ściągnąć paznokcie żelowe
9. Jak zrobić ombre na paznokciach
10. Jak wzmocnić paznokcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]