Kongres i Targi LNE_online_CodziennikKosmetyczny.pl
Pierwszy Kongres i Targi LNE online
1 czerwca 2020
HIFU_zabieg bez skalpela-CodziennikKosmetyczny.pl
Nie potrzebujesz skalpela, by być piękną i olśniewającą
5 czerwca 2020

Dezynfekcja w salonach kosmetycznych dzięki Clinex DEZOFast

Dezynfekcja w salonach kosmetycznych_Cleanex_CodziennikKosmetyczny.pl
W ostatnich czasach dezynfekcja wszelakich powierzchni stała się nawykiem dnia codziennego. Dla lokali takich jak gabinety kosmetyczne, salony SPA, gabinety fryzjerskie, fizjoterapeutyczne i inne nie stanowi to żadną nowość, ponieważ sterylizacja jest nieodzownym elementem ich pracy. Jest to podstawa zachowania bezpieczeństwa klientów. Obecne czasy zmusiły nas do przeprowadzania wzmożonych czynności dezynfekcyjnych. Środki służące temu mają różny skład, różne spektrum działania i różne wady i zalety, co warto przeanalizować.
Najbardziej powszechnie stosowanymi oraz najłatwiejszymi do wykonania produktami biobójczymi są preparaty na bazie alkoholu etylowego lub alkoholu izopropylowego. Aby produkt spełniał należycie swoją funkcję, musi zawierać co najmniej 60% alkoholu. Zarówno alkohol etylowy, jak i izopropylowy są składnikami, które są lotne i szybko odparowują z powierzchni. Warto także zwrócić uwagę na to, iż etanol zawarty w produktach biobójczych nie jest w 100% czysty. Jest on skażony częściowo lub całkowicie odpowiednią ilością ściśle określonych skażalników. Czynność ta jest niezbędna do sprawienia, aby alkohol nie nadawał się do spożycia, co uniemożliwia wykorzystanie go w innych celach niż produkcyjnych do produktów biobójczych. W związku z tym, w trakcie aplikacji składniki te wraz z alkoholem ulatniają się do powietrza. Co za tym idzie, w pomieszczeniu, w którym nieustannie przeprowadza się proces dezynfekcji znajdują się opary zarówno alkoholu, jak i pozostałych związków chemicznych. Opary alkoholu są niebezpieczne ze względu na ryzyko zapłonu, natomiast opary pozostałych składników są niezdrowe. Warto zatem wypróbować równie skuteczne preparaty biobójcze oparte na innych składnikach zabijających mikroorganizmy.

Jednym z takich preparatów jest Clinex DEZOFast, który oparty jest głównie na chlorku didecylodimetyloamonu. Składnik ten jest niepalny, a produkt spełnia wymogi ochrony przeciwpożarowej nieruchomości. Skuteczność bakterio-, wiruso-, grzybobójcza tego produktu jest porównywalna z preparatami na bazie alkoholu, natomiast w przypadku tego preparatu, do powietrza nie ulatniają się szkodliwe opary.
W czasach epidemii, procedury wdrażania na rynek preparatów biobójczych bardzo się zmieniły, a ścieżka ich wprowadzenia jest dużo krótsza. Dotychczas na wydanie pozwolenia firmy czekały nawet do roku, co w tym momencie trwa kilka tygodni. Poprzednie wymogi były bardziej restrykcyjne. W tym momencie nie są nawet wymagane badania potwierdzające działanie biobójcze. Clinex DEZOFast został wprowadzony do obrotu standardową ścieżką wdrożeniową, bez ułatwień. Dostał stałe Pozwolenie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych nr 8010/20. Produkt nie został wprowadzony ad hoc, grono naukowców i ekspertów pracowało nad nim 2 lata, a działanie zostało potwierdzone badaniami. Jedne z nich potwierdziły, iż po zdezynfekowaniu powierzchni, działanie biobójcze utrzymuje się do 3 dni. Potwierdzono także działanie przeciwwirusowe wobec tych z rodziny koronawirusów, które są zabijane w ciągu jednej minuty za pomocą Clinex DEZOFast.

Dezynfekowane powierzchnie mogą ulec zniszczeniu i korodowaniu przez stały kontakt z produktami do dezynfekcji na bazie alkoholu. Clinex DEZOFast nie powoduje korozji ani niszczenia powierzchni wodoodpornych.

Z punktu widzenia ekonomicznego, we wszelkich przedsiębiorstwach usługowych czy produkcyjnych, w których niezbędna jest sterylizacja pomieszczeń, najlepszym rozwiązaniem jest używanie preparatu, który jednocześnie myje powierzchnie z tłuszczu, brudu, kurzu oraz dezynfekuje je. Takim preparatem jest Clinex DEZOFast. Jest to bardzo pomocne także w przypadku mycia podłóg.

Clinex DEZOFast jest skutecznym preparatem myjąco-dezynfekującym. Skutecznie sprawdzi się w przypadku mycia i dezynfekcji powierzchni w obszarach medycznych, w gabinetach kosmetycznych, salonach SPA, gabinetach masażu, klinikach i innych lokalach. Skutecznie sprawdzi się także w celu mycia i dezynfekcji powierzchni ogólnych, co jest niezbędne do zachowania odpowiedniej higieny i czystości mikrobiologicznej.

Dowiedz się więcej:
DEZYNFEKCJA dla Salonów Fryzjerskich i Kosmetycznych
Clinex Dezynfekcja – oferta

www.clinex.com.pl
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]