Zabiegi medycyny estetycznej znów dostępne – jak przedłużyć i wzmocnić ich efekt-CodziennikKosmetyczny.pl
Zabiegi medycyny estetycznej znów dostępne – jak przedłużyć i wzmocnić ich efekt
22 czerwca 2020
Zdalne wizyty u dermatologia cieszą się popularnością_CodziennikKosmetyczny.pl
Pacjenci w Polsce przekonują się do zdalnych wizyt u dermatologa
26 czerwca 2020

Jakie zabiegi warto wykonać, by odpowiednio przygotować naszą skórę do lata?

Jakie zabiegi warto wykonać, by odpowiednio przygotować naszą skórę do lata_CodziennikKosmetyczny.pl
Śmiało można przyznać, że wróciliśmy do normalności po narodowej kwarantannie. To był niewątpliwie duży sprawdzian dla nas jako społeczeństwa, ale też dla wielu większych i mniejszych biznesów. Na nowo otworzyły się restauracje, salony fryzjerskie, ale też kliniki. W samą porę, by wykonać zabiegi, które poprawią nieco urodę i przygotują skórę na zbliżające się wielkimi krokami lato. O topowych zabiegach, które warto wykonać przed nastaniem lata opowiada dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Podstawy pielęgnacji, czyli oczyszczanie + nawilżanie

Skóra po zimowym okresie potrzebuje regeneracji. Odwodniona, matowa, o szarawym kolorycie woła o pomoc. Do tego tygodnie spędzone w domu i ciągłe noszenie maseczek niekorzystnie wpłynęły na jej kondycję.

– Na początek, aby dokładnie oczyścić skórę warto skorzystać z oxybrazjii i peelingu kawitacyjnego – poleca dr Ewa Rybicka z warszawskiej kliniki Estetica Nova – Pozwalają one odświeżyć skórę, poprawiają mikrokrążenie i są właściwie pozbawione efektów ubocznych – można je stosować nawet na wrażliwych cerach – dodaje.

Zabiegi są całkowicie bezbolesne, dzięki nim skóra będzie dogłębnie oczyszczona i wygładzona. Kolejnym krokiem jest nawilżenie oczyszczonej uprzednio skóry. Najskuteczniejsza będzie mezoterapia, jeden z popularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Kluczem do sukcesu jest indywidualne, zgodne z potrzebami skóry dobranie preparatu podawanego śródskórnie.

– Mezoterapia pozwala zachować na dłużej jędrną i gładką skórę, nawilżyć ją, naprawić jej drobne uszkodzenia lub poprawić koloryt – mówi dr Rybicka. Najlepsze efekty uzyskujemy po 3-4 zabiegach, więc warto zacząć już dziś!

Rewitalizacja skóry

Tak oczyszczona i nawilżona skóra jest przygotowana do bardziej zaawansowanych procedur, spośród których Dr Rybicka szczególnie poleca Scarlet RF, który należy do jej ulubionych zabiegów:

– Scarlet RF poprawia się jakość i ukrwienie skóry, ujędrnia ją, urządzenie pozwala wymodelować owal twarzy, pomaga zredukować zmiany barwnikowe, drobne zmarszczki, blizny.

Zabieg zapewnia rezultaty porównywalne z siłą zabiegów wykonywanych laserem frakcyjnym. Głowica wyposażona jest w 25 mikroigieł i wprowadza je w skórę pacjenta w sposób praktycznie nieodczuwalny, a dzięki silnej energii fali elektromagnetycznej, która przepływa przez igły na szczycie wkucia, w tkankach generowane jest ciepło, które pobudza skórę do uruchomienia procesów naprawczych. Skóra po zabiegu zaczyna się regenerować, tuż po obkurczają się włókna kolagenowe, co daje widoczny efekt napięcia. W zależności od kondycji skóry zaleca się wykonanie 1-2 zabiegów.

Delikatna okolica oczu

W dobie ciągłego noszenia maseczek skoncentrowaliśmy swoją uwagę na najbardziej eksponowanej okolicy oczu. To w tej części twarzy skóra jest najcieńsza, bardziej podatna na przesuszeniu i szybciej pojawiają się zmarszczki. Możemy z powodzeniem skorzystać ze wspomnianych wcześniej zabiegów, gdyż jak mówi dr Rybicka „tak dobieram preparaty do mezoterapii i parametry Scarlet RF, aby zatroszczyć się o tę okolice”. Należy jednak pamiętać, że w tej części twarzy za powstawanie zmarszczek odpowiadają mięśnie mimiczne, a nic tak skutecznie nie zmniejszy ich napięcia jak popularna toksyna botulinowa.

– Umiejętna modulacja ich pracy toksyną botulinową jest trzecim z polecanych przeze mnie wiosennych zabiegów – zapewnia dr Rybicka - Podanie toksyny botulinowej daje efekt zrelaksowanej, wypoczętej twarzy i co ważne zapobiega powstawaniu kolejnych, nowych linii.

Wracamy do nieco nowej rzeczywistości, ale wciąż chcemy czuć się piękne. Zbliżające się lato to idealny moment na odnowę naszej skóry. Szczęśliwie możemy znowu pozwolić sobie zabiegi, które ją zregenerują oraz przywrócą jej zdrowy blask.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]