Polacy wydają 100 zł miesięcznie na kosmetyki_CodziennikKosmetyczny.pl
BADANIE: Polacy wydają na kosmetyki średnio do 100 zł w miesiącu. Głównie kupują je w Rossmannie i Biedronce
3 lipca 2020
Zabiegi na lato_CodziennikKosmetyczny.pl
Obudź swoje ciało na lato
9 lipca 2020

Peeling wodorowy – praktyczne informacje

Peeling wodorowy – praktyczne informacje_CodziennikKosmetyczny.pl
Peeling wodorowy to jeden z najpopularniejszych zabiegów ostatnimi czasy. Co warto o nim wiedzieć?
Zabieg oczyszczania wodorowego [ peeling wodorowy ] wykorzystuje działanie mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru. Wodór jest bezbarwnym i bezwonnym gazem; rozmiar molekuły wodoru cząsteczkowego wynosi 0,24 nm i jest 1000 razy mniejszy od bakterii i komórek ciała człowieka. Dzięki temu jego cząsteczka z łatwością pokonuje bariery skórne i ulega dyfuzji. Następuje oczyszczenie sebum oraz zanieczyszczeń z rozszerzonych ujść mieszków włosowych. Dodatkowo wodór mając powinowactwo chemiczne do cząsteczek reaktywnej formy tlenu – wolnych rodników działa antyoksydacyjnie na naszą skórę. Wolne rodniki wiążą się z jonami wodoru, doprowadzając do powstania wody i czystego tlenu.

W urządzeniu wykorzystuje się strumień wody przesyconej wodorem który wydostaje się pod ciśnieniem z głowicy.

Częstotliwość zabiegu

Zabieg można wykonać jednorazowo – uzyskujemy efekt odświeżenia skóry; seria 3-5 zabiegów w odstępach 7-10 dni w celu oczyszczenia skóry oraz uaktywnienia procesów regeneracyjnych

Techniki łączone

Zabieg można połączyć z innymi procedurami wspomagającymi oczyszczanie np. infuzja tlenowa, galwanizacja, jonoforeza, peeling kawitacyjny, mezoterapia bezigłowa i zakończyć wprowadzeniem serum i maski.

Przeciwwskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego

• rany, otarcia, skaleczenia i pęknięcia na powierzchni skóry, przerwanie ciągłości skóry w miejscu planowania wykonywania zabiegu,
• stany zapalne i alergiczne,
• stany nowotworowe,
• choroby zakaźne - bakteryjne, wirusowe, grzybicze i pasożytnicze,
• ciąża i karmienie piersią.


Koszt zabiegu: około 300 zł
Iwona Jakubiak
Iwona Jakubiak
Autorka i konsultant ds. zdrowia dla czasopism i wydawnictw. Z wykształcenia jestem kosmetologiem i specjalistą zdrowia publicznego. Specjalizuję się w tzw. kosmetologii leczniczej, czyli procedurach wspomagających terapię problemów skórnych (np. atopia, łuszczyca, hirsutyzm, trądzik pospolity, trądzik różowaty, przebarwienia, zaburzenia rogowacenia, suchość skóry, cellulit, łysienie, blizny, itp.). Indywidualne podejście do Pacjenta to podstawa mojej pracy, w której wykorzystuję różnorodne produkty kosmetyczne, wykorzystując całe spektrum dostępnych możliwości, jakie daje nowoczesna kosmetologia i wiedza o fizjologii organizmu ludzkiego. Od zawsze fascynuje mnie przyroda i otaczający świat. Podczas studiów na Akademii Medycznej moją pasją stała się aromaterapia, fitoterapia i immunologia. Lubię dzielić się wiedzą, dlatego, oprócz bloga https://gabinetzdrowiaiurody.blogspot.com/ publikuję oraz kształcę jako trener i wykładowca akademicki. Ponadto oferuję również szkolenia kosmetyczne "szyte na miarę" dla Klientów indywidualnych, biznesowych i grup zorganizowanych .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]