Pielegnacja męskiej skóry_CodziennikKosmetyczny.pl
Pielęgnacja i budowa męskiej skóry
25 stycznia 2021
Zabiegi ciepłolecznictwa_CodziennikKosmetyczny.pl
Zabiegi ciepłolecznictwa
29 stycznia 2021

Joga twarzy

Joga twarzy_CodziennikKosmetyczny.pl
Każdy z nas zapewne zna wiele metod odmładzania skóry. Dziś z bliska przyjrzymy się technice, która swój fundament opiera na wykorzystaniu naturalnych możliwości. Znana na całym świecie – joga twarzy – to ćwiczenia mięśni, które znacząco poprawiają wygląd, ale także relaksują. W świetle działania i skuteczności odnoszą spektakularne efekty, które można zauważyć już po kilku dniach. Z badań wynika, że regularna gimnastyka mięśni twarzy poprawia kondycję skóry jej symetrię i elastyczność. Poznajcie naturalne, nieinwazyjne sposoby odmładzania.

Oznaki starzenia się skóry

Wraz z upływem lat nasza skóra traci jędrność i elastyczność. Jest to proces naturalny i nieunikniony. Wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych decyduje o tym, w jakim tempie będzie ono przebiegać i w jaki sposób. Starzenie wywołane hormonami, związane z wiekiem czy nadmierną ekspansją na promieniowanie UV widać na twarzy w postaci zmarszczek, plam, przebarwień.

Zmianom tym ulegają wszystkie warstwy skóry. Cieńszy naskórek, zmniejszona produkcja kolagenu, obniżona aktywność fibroblastów, malejąca ilość włókien elastycznych, deficyt ceramidów. Następują także zmiany w tkance mięśniowej. Kiedy mięśnie wiotczeją na twarzy widać opadające kąciki ust, opadające powieki czy podwójny podbródek.

Jedną z przyczyn powstawania zmarszczek są nawyki, które utrwalane powodują powstawanie przykurczów mięśni, a w efekcie bruzdy na skórze. Są to przyzwyczajenia dnia codziennego, których łatwo można się oduczyć. Rozwiązaniem jest metoda ćwiczeń mięśni twarzy.

Naturalny lifting skóry

Codziennie nawykowo marszczymy brwi, robimy grymasy na twarzy czy wcieramy krem ruchami ku dołowi. Wszystkie te czynności powodują, że na twarzy rysują się zmarszczki mimiczne.

Christa Gugler opracowała koncepcję treningu mięśni twarzy, opisując go dokładnie w bestsellerowej książce „Trening mięśni twarzy – naturalna rewolucja liftingowa“. Według autorki ćwiczenia mięśni twarzy wzmacniają, utrzymują i ujędrniają skórę. Wystarczy codzienny 10 minutowy trening, aby utrzymać młody i naturalny wygląd bez użycia skalpela.

Marta Kucińska – biolog i dyplomowany nauczyciel jogi twarzy wg Face Yoga Method stworzyła program łączący zasady ajurwedy i jogi twarzy. Całość opiera się nie tylko na zachowaniu dobrego, pięknego wyglądu, ale także na poprawie samopoczucia działając w oparciu o holistyczne podejście. Ćwiczenia wykorzystują określone techniki z zachowaniem prawidłowej postawy ciała, która jest nieodłącznym elementem całego programu. Podczas treningu uczymy się także prawidłowo oddychać i wyciszać, aby osiągnąć w pełni odprężenie.

Jak mówi założycielka „Ciało dotlenione to również ciało zrelaksowane, a im bardziej jesteśmy zrelaksowani, tym ładniej wyglądamy”.

Proste ćwiczenie dla nielubiących ćwiczyć

Ułóż usta w kształcie dużej litery „O”. Ważne jest, by nie zaciskać nadmiernie ust i ułożyć je wyraźnie. Napnij mięśnie. Pilnuj, aby nie marszczyć czoła. Policz do 10. Zrelaksuj się i powtórz ćwiczenie jeszcze 2 razy.

Jedna metoda wiele korzyści

Poprzez trening odzyskujemy kontrolę nad nawykami dnia codziennego, które doprowadzają do powstania zmarszczek mimicznych. Skurcze mięśni podczas gimnastyki polepszają przepływ krwi i tlenu. Możemy wymodelować kontur twarzy i uniknąć wiotczenia mięśni. Ćwiczenia mięśni twarzy jako naturalna metoda odmładzania relaksuje całe nasze ciało, a dodatkowo dotlenia naszą skórę, poprawia jej sprężystość, jędrność i pomaga zachować elastyczność. Pierwsze efekty widać już po kilku dniach. Proponowana metoda niwelujemy także stres, który w znaczący sposób odbija się niekorzystnymi defektami na naszej skórze.
Anna Musiałek
Anna Musiałek
Studentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Jej pasją jest kosmetologia i medycyna estetyczna Z ciekawością przygląda się współczesnej kosmetologii i nowoczesnym kosmetykom, upatrując w nich ogromny postęp i przyszłość dla wielu problematycznych zmian zachodzących w skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]