Cukier w skórze_CodziennikKosmetyczny.pl
Cukier w skórze
2 marca 2021
Polski i światowy rynek kosmetyków czeka odbicie_CodziennikKosmetyczny.pl
Polski i światowy rynek kosmetyków czeka odbicie
8 marca 2021

Właściwości kosmetyczne drzew – które surowce roślinne pozytywnie wpływają na cerę trądzikową?

Właściwości kosmetyczne drzew – które surowce roślinne pozytywnie wpływają na cerę trądzikową?_Więcej na CodziennikKosmetyczny.pl
Drzewa, które otaczają nas ze wszystkich stron, nie tylko cieszą nasze oczy i pozytywnie wpływają na środowisko, ale stanowią też źródło cennych substancji. Od lat znane jest korzystne działanie surowców roślinnych, które dziś próbuje się wykorzystać w wielu dziedzinach życia. Znajdują zastosowanie także w kosmetyce, wykazując pożądany wpływ na naszą skórę oraz włosy. Wspólną właściwością, którą posiadają ekstrakty z jarzębiny, topoli oraz lipy, jest ich pozytywny wpływ na cerę trądzikową.
Jarzębina – to roślina, która zachwyca czerwienią swych owoców. Oprócz zastosowania ozdobnego w parkach czy naszych ogrodach posiada również działanie pielęgnacyjne. Roślina ta jest bogata w witaminy C, D, P, K i E. W jej składzie znajdziemy także karoten i flawonoidy. Jej surowcem kosmetycznym są kwiaty oraz owoce. Znajduje ona zastosowanie w kremach przeznaczonych do cery naczynkowej, bowiem pozytywnie wpływa na uszczelnianie naczynek krwionośnych. Posiada w swym składzie też kwas sorbowy i sorbitol, które wykazują działanie bakteriostatyczne i przeciwgrzybicze. W związku z tym świetnie sprawdza się w preparatach dedykowanych osobom borykającym się z trądzikiem. Zmniejsza również zaczerwienienia skóry oraz rozszerzone pory. Jarzębinę możemy również wykorzystać w domowych maseczkach do twarzy.

Lipa – to drzewo szeroko rozprzestrzenione w naszej przyrodzie. Posiada charakterystyczny, pachnący kwiatostan. W jej składzie znajduje się mnóstwo flawonoidów, garbników, soli mineralnych oraz witamin. Dobrze znane wszystkim są jej właściwości uspokajające. Ekstrakt z lipy w kosmetykach wykazuje działanie kojące oraz łagodzące. Cecha ta znajduje zastosowanie m.in. w preparatach pod oczy. Co więcej, lipa zmniejsza stany zapalne, a także zaczerwienienia skóry. Kolejnymi cechami, które wyróżniają tę roślinę, są nadawanie połysku włosom i łagodzenie swędzenia skóry. Maseczka z kwiatów lipy wykazuje działanie ściągające oraz zamyka pory. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji cery zarówno tłustej czy suchej, jak i wrażliwej.

Topola – jest drzewem cenionym od zamierzchłych czasów za swoje korzystne właściwości lecznicze. W kosmetologii głównie wykorzystuje się ją w pielęgnacji cery dojrzałej i problematycznej, lecz wykazuje ona również dobroczynny efekt dla każdego rodzaju skóry, przyczyniając się do poprawy jej stanu. W składzie tej rośliny znajduje się wysoka ilość garbników, flawonoidów, soli mineralnych oraz olejki eteryczne. Ekstrakt z topoli posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Cecha ta sprawia, iż jest wartościowym składnikiem kremów przeciwtrądzikowych. Ekstrakt z topoli wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, rozgrzewające, a także wzmacniające.

Autorka: Anna Barańska
Źródło: Biotechnologia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]