OMO – metoda trzech kroków w pielęgnacji włosów_CodziennikKosmetyczny.pl
OMO – metoda trzech kroków w pielęgnacji włosów
17 listopada 2021
Beauty Innovations 2021
Już za 2 tygodnie Beauty Innovations 2021 (8-9 grudnia) – dołącz do nas!
23 listopada 2021

Jak przygotować gabinet kosmetyczny do Świąt Bożego Narodzenia?

Święta w salonie kosmetycznym_CodziennikKosmetyczny.pl
Święta Bożego Narodzenia już za chwilę, jest to szczególny czas do tego, aby pozyskać nowych klientów, ale i tych stałych zaskoczyć specjalną ofertą. Świąteczny wystrój, piękny zapach unoszący się w gabinecie, dobra muzyka i propozycja ciepłej herbaty z dodatkiem imbiru pozwoli poczuć się wyjątkowo i znaleźć chwile wyciszenia w tym czasie, który jest mocno zabiegany. Niech wizyta w naszym gabinecie będzie kojarzona z mile spędzonym czasem.

Bony upominkowe

Spora część klientów korzysta z tej formy prezentu dla bliskiej osoby. Warto tutaj chwilę zastanowić się nad dobrym projektem i ofertą. O ile grafiką i ogólnym wyglądem bonu może zająć się firma graficzna, o tyle ofertę już musimy sami stworzyć. W okresie jesienno-zimowym szczególnie sprawdzą się zabiegi poprawiające nastrój relaksujące z odrobiną aromaterapii, pielęgnujące suchą, zmęczoną skórę, detoksykujące. Możemy także tworzyć bony z pakietem zabiegów, takich jak żurawinowa pielęgnacja: parafina na dłonie, zabieg na twarz i masaż na bazie żurawiny. Możliwości jest bardzo wiele, wszystko zależy od naszych pomysłów i preferencji klienta.

Klimat

Zapach pomarańczy, pierników, piękne ozdoby Świąteczne i łyk niesamowitej herbaty z goździkami i imbirem przywołuje najwspanialsze wspomnienia Świąt Bożego Narodzenia.

Zacznijmy od zapachu, który najlepiej sprawdzi się w formie olejków eterycznych. Do ich użycia dobrze jest zaopatrzyć się w aromatyzer, który nie podgrzewa olejków, a delikatnie za pomocą ultradźwięków rozprasza po pomieszczeniu. Dzięki temu w pełni skorzystamy z dobroczynnych właściwości olejków. Wystrój świec i ozdób świątecznych stworzy dodatkowy świąteczny nastrój. Warto w tym okresie zaopatrzyć się w herbatki zimowe. W tym szczególnie chłodnym okresie niejedna klientka z pewnością zachwyci się kubkiem ciepłej pięknie pachnącej herbaty.

Mały prezent

Święta kojarzą nam się nie tylko z zapachem, wystrojem, ale także z prezentami. Doceńmy stałych klientów w postaci małego upominku. Może to być świeca zapachowa, ozdoba na choinkę czy pięknie przyozdobiony piernik. Obdarowując klienta małym drobiazgiem, pokazujemy, jak bardzo jesteśmy wdzięczni za to, że mimo trudnych chwil, spowodowanych pandemią, on z nami został. To taka forma podziękowania a klientowi dajmy poczucie ważności.

Okres świąt to także dobra forma do zareklamowania nowych zabiegów i zaproszenia klientów do skorzystania z nich w okresie stycznia, kiedy pracy jest nieco mniej. To szczególny czas, który zarówno dla gabinetów, jak i dla klienta jest sporym wyzwaniem pod względem dużej ilości pracy i panującego zamieszania. Dlatego stwórzmy w swoim gabinecie miłą, ciepłą atmosferę, aby przez chwilę poczuć wyciszenie, chwile cieszenia się z wizyty u nas.
Anna Musiałek
Anna Musiałek
Studentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Jej pasją jest kosmetologia i medycyna estetyczna Z ciekawością przygląda się współczesnej kosmetologii i nowoczesnym kosmetykom, upatrując w nich ogromny postęp i przyszłość dla wielu problematycznych zmian zachodzących w skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]