Czy cukier postarza?CodziennikKosmetyczny.pl
Czy cukier postarza?
3 lutego 2022
Składniki z polskich pól, ogrodów i sadów - poznaj ich działanie na skórę_COdziennikKosmetyczny.pl
Składniki z polskich pól, ogrodów i sadów – poznaj ich działanie na skórę
7 lutego 2022

Droga, która daje siłę. O sile równowagi mówi nowa ambasadorka marki Kneipp – Aleksandra Taistra

Nowa ambasadorka marki Kneipp_CodziennikKosmetyczny.pl
Aleksandra Taistra, wybitna wspinaczka sportowa, miłośniczka natury i propagatorka zbalansowanego stylu życia, została nową ambasadorką marki Kneipp. Taistra uprawia wspinaczkę sportową od ponad 20 lat i jest jedną z najbardziej utytułowanych Polek w tej dziedzinie na arenie światowej. Markę Kneipp i Taistrę połączyło wspólne postrzeganie natury, jej piękna, ukrytej siły i mocy regeneracji. Kneipp jako producent naturalnych kosmetyków docenia naturę i czerpie z jej najcenniejszych składników. Taistra, wspinając się, stara się naturę przezwyciężyć, jednak schodząc ze ściany, pokornie jej się poddaje szukając w niej odnowy i energii.

Własna droga

Aleksandra Taistra zdobyła najtrudniejsze przejście kobiece w Tatrach: jako pierwsza Polka i czwarta kobieta na świecie pokonała drogę wspinaczkową o światowej skali trudności 8c i VI.7 w skali Kurtyki m.in.: „Power Play” (Pochylec), „Nie dla psa kiełbasa” (Pochylec), „Nieznośna lekkość bytu” (Mamutowa). Poprowadziła też drogę Cosi fan Tutte w Rodellar w hiszpańskich Pirenejach o wycenie 8c+. Obecnie wybiera się na Sardynię, na której planuje realizację dwóch tras. Pierwsza to droga autorstwa Pietro Dal Pra i Kammerlandera, która nie ma powtórzenia od 15 lat. Znajduje się w kanionie Gorropu i jest wysoko wyceniona na skale światową we wspinaniu kobiet (8c lub 8c+). Drugi projekt to droga w regionie Baunei na ścianie Ginirqu o niezwykle dużej trudności mentalnej z bardzo wymagającą asekuracją linii. Taistra jest absolwentką krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, posiada dogłębną wiedzę z zakresu treningu sportowego i dzieli się nią jako trenerka oraz instruktorka wspinaczki, pomagając zarówno amatorom jak i profesjonalistom w wydobywaniu ich pełnego potencjału. W życiu zawsze podąża swoją drogą, akceptując jej trudy i doceniając to, co w niej dobre i piękne.

Siła regeneracji

Taistra na co dzień żyje w otoczeniu natury, często podróżuje w poszukiwaniu skał i nowych tras. Jest wegetarianką, wierzy w siłę roślin i właściwej diety. Jej styl życia jest spójny z filozofią pięciu filarów Sebastiana Kneippa. Szczególnie bliski jest jej filar Równowaga, ponieważ to on daje jej ukojenie i umożliwia skuteczną regenerację.
 
 
Utrzymanie harmonii w życiu ma ogromne znaczenie, pozwala podejmować nowe wyzwania i pokonywać kolejne trasy i przeszkody. Po każdym szczycie, muszę odrodzić się na nowo. Pobyć sama ze sobą. Moje mięśnie, ciało i umysł potrzebują wtedy ukojenia i przyjemnej, dobrej regeneracji, a taką właśnie daje natura. Cisza, spokój, całkowite odprężenie. Potrzebuję tego, aby móc iść dalej. – mówi Aleksandra Taistra.

Takie właśnie odprężenie i regenerację zapewniają produkty marki Kneipp, które stosowane podczas codziennej kąpieli i pielęgnacji, nie tylko doskonale odżywiają nasze ciało, ale także pomagają się zrelaksować. Zawarte w produktach naturalne oleje roślinne są doskonale tolerowane przez skórę, docierając do jej głębokich warstw zaopatrują tkanki w witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Natomiast olejki eteryczne dodawane m.in. do soli do kąpieli, na przykład lawendowy, eukaliptusowy czy z sosny, działają aromaterapeutycznie. Pozytywnie wpływają na nasz nastrój i samopoczucie, pomagają zredukować stres, napięcie, zmęczenie, regenerując i odnawiając nie tylko ciało, ale również umysł.

Kobiece wsparcie

Niezwykle istotną pasją Aleksandry Taistry jest również wpieranie innych kobiet w ich codziennych zmaganiach - to dlatego zdecydowała się na kurs coachingu. Wiedzę i umiejętności, które jej dał wykorzystuje także we współpracy z marką Kneipp. Na grupie Kneipp Team – Naturalnie Szczęśliwe na Facebooku, czyli stworzonej przez markę Kneipp społeczności skierowanej do kobiet w każdym wieku, Taistra wspiera Polki. Jej głównym celem jest zachęcenie kobiet do powrotu do naturalnych, prostych sposobów na zadbanie o ciało i ducha, aby finalnie odnaleźć prawdziwe szczęście, zdrowie oraz równowagę w życiu. W ramach tych działań jedna z klientek marki będzie miała możliwość wzięcia udziału w tygodniowych warsztatach, które między innymi będzie prowadzić Taistra. Już w marcu planowany jest bowiem konkurs, w którym do wygrania będzie udział w tygodniowym campie Kneipp na Sardynii, z udziałem trenerki.

#Kneipp #Kneipppolska #naturalnieszczesliwe
Instagram marki Kneipp: @Kneipp_Polska
Profil Facebookowy marki: @KneippPolska
Grupa Kneipp Team – Naturalnie Szczęśliwe: @KneippTeam
Instagram Aleksandry Taistry: @aleksandrataistra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]