Łysienie plackowate – diagnostyka i postępowanie terapeutyczne
5 czerwca 2023
Utrzymanie równowagi PEH
9 czerwca 2023

Na co zwracać uwagę, wybierając produkty do higieny jamy ustnej przyjazne środowisku?

Fot. Materiał własny marki Elgydium

Kupowanie artykułów wyprodukowanych w sposób przyjazny dla środowiska, to wyzwanie, które podejmuje coraz więcej osób. Świadomość dotycząca dbałości o nasze otoczenie stopniowo się zwiększa. Jeśli chcemy prowadzić życie zgodne z zasadami eco-friendly, powinniśmy wybierać produkty przyjazne środowisku. Istnieją pewne kwestie, na które warto zwrócić uwagę w procesie zakupowym.
Przedstawiamy kilka z nich:


1.Opakowania

Wybieraj produkty dostępne w ekologicznych opakowaniach, nadających się do łatwej utylizacji lub odzyskania. Przykładem mogą być nowe pasty do zębów z linii ELGYDIUM BIO od Pierre Fabre. Zapakowano je w innowacyjne, ekologicznie zaprojektowane opakowania typu doypack. To wygodne woreczki, z których łatwo wycisnąć pastę i wykorzystać ją aż do końca. Zawierają one o 48% mniej plastiku niż standardowa tuba pasty do zębów. Oznacza to szacunkową oszczędność 52 ton dwutlenku węgla rocznie.


2. Skład

Staraj się wybierać produkty zawierające naturalne składniki, w szczególności składniki organiczne oraz roślinne. Unikaj produktów z dodatkami sztucznymi i substancjami chemicznymi. W przypadku past do zębów warto wybierać takie, w których większość składników jest pochodzenia naturalnego. Oznaczenie na paście COSMOS ORGANIC gwarantuje, że co najmniej 95% składników to substancje organiczne. Takie kryterium spełniają pasty ELGYDIUM BIO oraz inne pasty marki Elgydium.


3. Recykling

Wybieraj produkty, które nadają się do recyklingu, a ich produkcja generuje jak najmniej odpadów. Przykłady? To płyny do płukania jamy ustnej Eludril czy szczoteczka ELGYDIUM Style. Wyprodukowano ją z surowców z recyklingu oraz nadających się do ponownego przetworzenia w procesie odzyskania i ponownego wykorzystania odpadów. Co więcej, jej włosie wykonano z włókien w 100% pochodzenia roślinnego na bazie oleju rycynowego.


4. Certyfikaty

Sprawdzaj certyfikaty ekologiczne, takie jak eko-label, potwierdzające, że produkt jest przyjazny dla środowiska. W przypadku grupy marek z rodziny Pierre Fabre, takich jak Elgydium, czy Eludril, mamy pewność, że uprawy ekologiczne Pierre Fabre są zarządzane przez gospodarstwo z certyfikacją High Environmental Value. Uprawy o powierzchni ponad 180 hektarów gruntów należące do spółki zależnej Pierre Fabre na Madagaskarze, a także Ranopiso Arboretum, mają certyfikację Ecocert – „uprawy ekologiczne”. Także wspomniana wcześniej norma COSMOS ORGANIC świadczy o naturalnym składzie produktu.
Pamiętaj, że zwracanie uwagi na pochodzenie produktów, sposób ich wytwarzania oraz wybieranie tych przyjaznych środowisku, to krok w dobrym kierunku. Dzięki temu przyczyniamy się do ochrony naszej planety i poprawy jakości życia dla przyszłych pokoleń.


Materiał prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
?

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera, nie przegap nowych informacji.
[FM_form id="1"]